Taivutus sana afrikkalaiset

Taivuta afrikkalaiset

Nominatiivi: afrikkalaiset
Genetiivi: afrikkalaisten
Partitiivi: afrikkalaisia
Akkusatiivi: afrikkalaiset
Inessiivi: afrikkalaisissa
Elatiivi: afrikkalaisista
Illatiivi: afrikkalaisiin
Adessiivi: afrikkalaisilla
Ablatiivi: afrikkalaisilta
Allatiivi: afrikkalaisille
Essiivi: afrikkalaisina
Translatiivi: afrikkalaisiksi
Abessiivi: afrikkalaisitta
Instruktiivi: afrikkalaisin
Komitatiivi: afrikkalaisin
Kopioi linkki:
Muut sanat:
Taivuta jäsenet
Taivuta märjät
Taivuta sätkä
Taivuta härjät
Taivuta puolat
Taivuta risukko
Taivuta homeet
Taivuta urut
Taivuta kromit
Taivuta teakit
...................

taivutus olet_jo_lähellä_vieressä_on_kampaamo taivuta_sana_koko taivutusmomentti Jos_tulet_meille_bussilla vastapäätä taivutussäde esim._kodin=genetiivi,_kotia=partitiivi Kun_menet_pitkin_suoraan_eteenpäin taivuta_sana_ruoka nominatiivi,_genetiivi,_partitiivi,_essiivi,_translatiivi_sekä_paikallissijat taivuta_sanat taivuta_sana_koira taivutusmuoto_englanniksi se_ei_ole_helppoa Jos_haluat,_voin_tulla_vastaan pitkin_vasemmalle_noin_200_metriä taivutuslujuus Mielestäni_on_hauska_lukea_jälkeen taivutuspihdit