Artykuły online


  Start    Artykuły    Lista    Kategorie  

Wyspa Wielkanocna wakacje – ziemia pełna tajemnic

Wiele osób marzy o wakacjach spędzonych daleko od rozpędzonego świata i jego problemów. Wyspa Wielkanocna jest spełnieniem tego marzenia – to najbardziej wyizolowane miejsce na świecie, które nie tylko zachwyca swoim urokiem, ale również daje cenną wiedzę o tutejszej cywilizacji.

Turystyka|WakacjeWięcej

Znalazłem pracę w Niemczech... Jak się tam dostać?

Wiele osób szuka pracy za granicą. Rozstrzał wieku jest duży od 17 do 60 roku życia. Wiele osób jednak nie jest mobilnych, szczególnie w obcym państwie. Poradzimy Wam jak znaleźć busa do Niemiec tak, aby było tanio i bezpiecznie.

Praca|NiemcyWięcej

Wartościowe gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne dla dzieci

Technologia jest w ostatnim czasie mocno krytykowana jako coś, co niesie więcej zagrożeń niż pożytków. Nasze dzieci nie powinny korzystać z komputera ani telefonu właściwie wcale, gry komputerowe tylko je ogłupiają, telewizor uzależnia itd. A prawdą jest, że wszystko jest dozwolone w umiarze. I tylko wtedy może być wartościową rozrywką.

Edukacja|GryWięcej

Lista chińskich blogów

Poniżej przedstawiamy listę darmowych platform, na których można zakładać blogi w Chinach. Niestety część tych platform wymaga weryfikacji numeru telefonu, z terenu Chin, więc nie da się z nich korzystać np. z Europy.

Internet|BlogiWięcej

Czy wylądowaliśmy na Księżycu?

Wkrótce minie połowa wieku od czasu, gdy pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Wydawać by się mogło, że przez ten okres poczyniliśmy ogromny postęp. Komputery nie zajmują już pomieszczeń, radio, telewizja, Internet, telefon - wszystko dostępne w jednym urządzeniu. 

Jednak w kwestii lotów na Księżyc wiele się nie zmieniło. Od serii lotów rozpoczętych w 1969 roku, nikt nie był w stanie powtórzyć tego osiągnięcia. Mimo, że technika ogromnie poszła do przodu. 

Nic więc dziwnego, że wiele osób, zwłaszcza młodych, poddaje w wątpliwość lądowania na Księżycu. 

Nauka|CiekawostkiWięcej

Kierunki medyczne - czy to są elitarne kierunki?

Rekrutacja na studia jest momentem dość stresującym w życiu każdego maturzysty, w szczególności wtedy, kiedy wiadomym jest, że egzamin nie poszedł po naszej myśli i nie będzie się posiadało wystarczającej ilości punktów. Abiturienci w oczekiwaniu na wyniki maturalne wertują strony poszczególnych uczelni i gdybają „jak fajnie byłoby się tutaj dostać”. Wiadomym jest, że każdemu zależy na dostaniu się na wymarzony kierunek i realizowaniu się w danej dziedzinie. 

W tej dziedzinie, do której ciągnie serce. Jeśli razem z tym może iść korzyść pieniężna, radość będzie podwójna. Uczelniane progi na każdej uczelni w Polsce są inne- dlatego tworzy się ogólnopolskie listy rekrutacyjne- najpopularniejsze są wciąż dla kierunków prestiżowych, tj. medycyna i weterynaria, jednak w innych dziedzinach progi są równie wysokie i może to dotyczyć kierunków np. inżynierskich. Często zdarza się, że aby studiować poszczególny, upragniony kierunek należy wyprowadzić się daleko od domu rodzinnego, np. osoba ze Szczecina studiuje na rzeszowskim Uniwersytecie Medycznym i odwrotnie.

Edukacja|MedycynaWięcej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  (World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna do której trzeba się dobrze przygotować. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 

Jednak bez odpowiedniego przygotowania, nie będzie dobrych efektów!.
Dlatego zapraszamy do ćwiczenia tabliczki mnożenia z Aztekium Botem:

Edukacja|MatematykaWięcej

Przejdź labirynt

Zapraszamy na mały test. Na rysunku przedstawiono labirynt. 

Która z 3 dróg jest właściwa i prowadzi do wyjścia?

Wkrótce kolejne zadania. :-)

Edukacja|LabiryntyWięcej

Niesamowite widoki z dronów

Drony są formalnie znane jako bezzałogowe pojazdy latające. Ponieważ zyskują popularność wśród zwykłych ludzi, coraz więcej zdjęć jest uchwyconych z imponujących wysokości na lądzie czy na wodzie. Z wygodnego miejsca na ziemi możesz latać dronem z aparatem fotograficznym i cieszyć się otaczającym światem z nowej perspektywy. Ale zanim wykonasz zdjęcia dronem, zainspiruj się zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez zawodowców i zastosuj się do kilku wskazówek.

Technologia|DronyWięcej

Kilka trików na obniżenie kosztów tłumaczeń

Wprowadzasz swoją firmę lub produkt na zagraniczny rynek? Szukasz rozwiązań, które pomogłyby ci obniżyć koszty tłumaczeń? Zastanawiasz się jak utrzymać wysoką jakość treści przy zachowaniu ściśle określonych założeń budżetowych. Męczy cię czy znajdziesz odpowiedniego specjalistę lub biuro tłumaczeń, które podoła zadaniu i wpasuje się w twoje możliwości finansowe. A co jeśli są dość proste i łatwe we wdrożeniu sposoby, które możesz wykorzystać z korzyścią dla twojej firmy?

Edukacja|Języki obceWięcej

Matematyka dla dzieci - MathRiders

książki matematyczne

Rzadko który przedmiot szkolny spędza sen z powiek tak wielu uczniom oraz ich rodzicom jak matematyka. To prawdziwy paradoks! W świecie, w którym coraz mniej miejsca na emocje i bezpośrednie relacje, a codzienność wymaga od nas głównie operacji na symbolach i cyfrach (ach, te PIN-y, hasła, daty, kody...) uciekamy od matematyki jak od zarazy.

Edukacja|MatematykaWięcej

Jak otrzymać kredyt przez Internet?

Kredyty przez Internet oferują dziś niemal wszystkie firmy proponujące swoim klientom usługi pożyczkowe. W dobie powszechnego dostępu do Internetu uzyskanie kredytu stało się, podobnie jak wiele innych dotychczas skomplikowanych i czasochłonnych procedur, kwestią kilkunastu minut. Jak otrzymać kredyt przez Internet

Gospodarka|FinanseWięcej

Jak poradzić sobie z zatkanym odpływem w wannie?

Odpływ w wannie to element układu kanalizacyjnego, który należy udrażniać najczęściej. Z wanny – podobnie jak z prysznica korzystamy kilka razy dziennie, dlatego ów odpływ można określić mianem punktu newralgicznego. Istnieje kilka domowych metod na udrażnianie tego typu – szczególnie narażonych miejsc, jednak nie wszystko są wystarczająco skuteczne.

Dom|ŁazienkaWięcej

Jak dbać o czystość klimatyzacji

KlimaZaniedbanie czystości klimatyzacji może być powodem jej negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Do pomieszczenia będą wtedy dostarczane ogromne ilości zanieczyszczeń. Dlatego tak ważne jest regularne serwisowanie klimatyzacji i jej oczyszczanie. Jeżeli tego nie będzie się robiło, klimatyzacja będzie wpływała na pogarszanie się samopoczucia osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach. Właśnie z tego powodu warto dbać o jej czystość. 

Dom|KlimatyzacjaWięcej

Rodzaje szkoleń rozwijających kompetencje osobiste

Rozwój osobisty – to najlepsze, w co możemy zainwestować. Poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, nie tylko poprawiamy swoją pozycję na rynku pracy, ale też stajemy się coraz dojrzalszym i bardziej świadomym człowiekiem. Dobrym pomysłem na inwestycję w siebie są nowoczesne szkolenia z rozwoju kompetencji osobistych. Na czym polegają takie szkolenia? Sprawdź!

Edukacja|SzkoleniaWięcej

Zamiana złotych na grosze

Zamiana złotych na groszeWłaśnie uruchomiliśmy nowy program umożliwiający przeliczanie złotych na grosze i odwrotnie. Poza przeliczaniem tych wartości program wizualizuje kwotę w postaci zdjęć banknotów i monet. Mamy nadzieję, że sprawdzi się jako narzędzie do nauki dla najmłodszych oraz przy rozwiązywaniu niektórych zadań, których przedmiotem są pieniądze. 

Edukacja|PieniądzeWięcej

Jak podnieść swoje kwalifikacje w zawodzie?

Olbrzymim problemem obecnego systemu edukacji w Polsce jest brak przygotowania młodzieży do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Młodzi ludzie, którzy opuszczają szkolne mury, często nie potrafią zaplanować ścieżki swojej kariery zawodowej, nie wiedzą też, w jaki sposób zdobywać i podnosić swoje kwalifikacje. Podpowiadamy, jak zadbać o swoją dobrą pozycję na rynku pracy.

Rynek|PracaWięcej

Pdf to Word converter

The Portable Document Format

PDF (The Portable Document Format) is a file format developed in the 1990s to present documents, including text formatting and images, in a manner independent of application hardware, software, and operating systems. Based on PostScript language, each PDF file encapsulates a complete description of a flat, fixed-layout document, including the text, fonts, vector graphics, raster images and other information needed to display it. PDF was standardized as an open format, ISO 32000, in 2008, and does not require any royalties for its implementation.

Internet|ConvertersWięcej

Przyszłościowe korepetycje online

Wkroczyliśmy w erę internetu. Wszystko staje się prostsze i bardziej dostosowuje się pod wygodę ludzi. W sieci można nauczyć się wszystkiego.

Edukacja|KorepetycjeWięcej

Dlaczego warto podjąć naukę w policealnej szkole medycznej?

Szkoły policealne przez pewien czas kojarzone były przede wszystkim jako awaryjne wyjście dla osób, które chciały kontynuować naukę, jednak nie dostały się na studia. Obecnie traktowane są one bardziej jako równoprawna alternatywa dla wyższych uczelni. Dlaczego warto zdecydować się na nie jeśli myślimy o pracy w branży medycznej?

Edukacja|MedycynaWięcej

Jak zrozumieć pole i obwód prostokąta?

Prezentujemy prosty sposób na zrozumienie pojęcia pola lub obwodu figury geometrycznej. 

Aby dziecko bez problemu zrozumiało czym jest pole i obwód kwadratu lub prostokąta, zbudowaliśmy stronę ułatwiającą zrozumienie tych pojęć. 

Dzięki temu dziecko bez problemu zrozumie zależność boków figury od jej pola lub obwodu. 

Edukacja|MatematykaWięcej

Od którego roku życia oswajać dziecko z językiem obcym?


Małe dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy. Ich rodzice chętnie wykorzystują tę umiejętność i już od najmłodszych lat oswajają maluchy, na przykład z nauką języków obcych.

Edukacja|Języki obceWięcej

Kredyty na dowód nadal popularne


Z miesiąca na miesiąc przybywa kredytobiorców, którzy zamiast udać się do tradycyjnego banku wolą złożyć wniosek o szybką pożyczkę na dowód osobisty. Dlaczego takie się dzieje? Jakie są zalety tego typu kredytów? Czy mają one jakieś wady?

Gospodarka|FinanseWięcej

Определение языка

Как легко проверить, с каким языком мы имеем дело?

Сколько языков есть на свете? – как вы думаете? В настоящее время предполагается, что люди говорят на 7099 языках. Это довольно много.

Эта цифра постоянно меняется, потому что каждый день мы узнаем больше о языках мира. И, кроме того, сами языки меняются. Яркие и динамичные, используемые сообществами, жизнь которых формирует наш стремительно меняющийся мир.

Образование|ЯзыкиWięcej

Как научиться иностранного языка?

Изучение языков не является вещью простой. Существуют языки проще, и сложнее. Но есть одна особенность, общая для изучения всех языков. Это освоение слов, встречающихся в данном языке.
Aztekium.pl отвечает на этот вопрос и разработала специальную программу, облегчающую изучение слов в разных языках

Образование|ЯзыкиWięcej

Skloňování

V jazykových pastích – skloňování v jazyce českém

Některé jazyky jsou jednodušší, jiné náročnější, ale každý národ by měl svůj mateřský jazyk rozvíjet. Ačkoli je český jazyk bezesporu krásný, není bohužel nejsnadnější, a způsobuje tak mnoho problémů nejen cizincům. Rovněž Češi, kteří hovoří svým mateřským jazykem denně, se často chytají do mnoha jazykových pastí. Jednou z nich je nepochybně skloňování podstatných jmen, zvané rovněž deklinace.

Vzdělávání|Český jazykWięcej

Jak se naučit cizí jazyk?

Výuka jazyků není snadná. Jsou jazyky jednodušší a složitější. Existuje však jedna společná vlastnost nauky všech jazyků. Jedná se o ovládnutí slov, daného jazyka. Aztekium.pl se věnuje rovněž této oblasti a vytvořilo speciální program, který usnadňuje výuku slov v různých jazycích
 

Vzdělávání|Cizí jazykyWięcej

Searching for rhymes

 

Well let's start with the basic shall we? What is the rhyme itself?  In the simplest terms it is a correspondence of sound between words or the endings of words, especially when these are used at the ends of lines of poetry. It is easy up to this point don't you think?

The rhymes itself are not bad at all. They are widely utilized for example in poetry. However, they are really problematic for foreign language speakers. Rhyme and form are among the most aggravated issues in translation. The matter is further aggravated, for the aspiring accurate translator, by the decline in the prestige of rhyme and form in Western literature over the past century. It is almost a given with publishers and reviewers that rhyme in a poem (or translation) is "forced" and "artificial." That social fact does not solve the problem. It does make the solution to the problem difficult to apply. Rhyme and form are deeply connected; we here discuss them largely in terms of rhyme. We know how hard it might be for you if you are aiming in creating poetry in foreign language. Even worse if you have to translate such poetry.

Education|RhymesWięcej

Magic of synonyms

What is a synonym? Well, to put it into simple terms, synonym is a word having the same or nearly the same meaning as another in the language, as happy or joyful. This is quite obvious. They are widely utilized in various forms of writing due to the fact that thanks to synonyms, the writer is able to avoid repeating words. Which is quite crucial in writing due to the fact that the same thing appearing over and over again, takes any pleasure from reading such text.

Education|LanguagesWięcej

Educational programs just for you

Free educational websitiesOur service was created in order to help you with your education. Especially with mathematics and foreign languages. We know how hard it can be. This is why we decided to provide you with an interesting set of educational programs. Thanks to this you will be able to learn both foreign Languages and mathematics. What else do you really need? If you want to learn, then visit the site Aztekium.pl. You are going to find here a list of educational programs which you can use. These are:

Education|WebsitiesWięcej

Jak się nauczyć obcego języka?

Nauka języków nie jest rzeczą prostą. Są języki łatwiejsze i trudniejsze. Ale jest jedna cecha wspólna nauki wszystkich języków. To opanowanie słówek występujących w danym języku.
Aztekium.pl wychodzi naprzeciw temu zagadnieniu i stworzyło specjalny program ułatwiający naukę słów w różnych językach

Edukacja|Języki obceWięcej

Modele telefonów komórkowych

Modele telefonów komórkowychAztekium Bot zna teraz modele różnych telefonów komórkowych. Zarówno tych popularnych marek jak i tych mniej znanych. W prosty sposób możemy skorzystać z jego wiedzy. 

Oto kilka przykładowych pytań dotyczących telefonów:

 

 

Technologia|TelefonyWięcej

Generatory termoelektryczne

Generatory termoelektryczne przetwarzają ciepło bezpośrednio w elektryczność, wytwarzając napięcie generowanego na połączeniu dwóch różnych metali.

Historia zaczyna się w 1821, gdy Thomas Johann Seebeck odkrył, że prąd elektryczny powinien przepływać w obwodzie zrobionym z dwóch odmiennych metali, z węzłów w różnych temperaturach. To tak zwane zjawisko Seebecka. Oprócz wytwarzania prądu, jest ono podstawą dla termopary, powszechnie stosowana metoda pomiaru temperatury.

Technologia|HistoriaWięcej

Расчет процентов

Проценты как их понять?

 

 Может показаться что расчет процентов это что то сложное. Люди часто спрашивают:

  • проценты, как научится?
  • проценты, как рассчитать?
  • проценты, как с ними справится?
  • проценты, как их понять?
  • как считать проценты?

В этой короткой статье мы постараемся чтобы каждый понял основное правило как рассчитать проценты.

Образование|МатематикаWięcej

Percentage calculator

How to understand percentages?


At the first sight, you might think that calculating percentages of numbers is a hard task. Very often people ask about:

How to learn about percentages?
How to count percentages?
How to deal percentages?
How to understand percentages?
How to calculate percentages?

In this short article we are going to try to allow everyone who read it, to understand basic rule connected with calculating percentages.

Education|MathematicsWięcej

калькулятор единиц

Преобразование единиц - как это сделать легко?
 
Возможно, что математики проводят мечту со многими веками. Подсчет, умножение, деление. Как правило, простые проблемы, с которыми мы впервые познакомились в начальной школе, теперь с большим количеством данных или когда нам нужно получить расчеты на другом уровне, могут стать смущающими. Один из примеров задач, которые мы иногда стесняемся делать, - это пересчитать единицы. К счастью, мы можем поддерживать онлайн-инструменты, которые делают математику не только легкой, но и веселой.
 

Образование|МатематикаWięcej

Tabliczka mnożenia

Twoje życie będzie o wiele łatwiejsze, gdy po prostu zapamiętasz tabliczkę mnożenia.

Nauka tabliczki mnożenia

Więc... poćwicz swoją pamięć! Przedstawiamy w tym celu kilka przydatnych i praktycznych sposobów, dzięki którym mnożenie liczb będzie jedynie przyjemnością.

Edukacja|MatematykaWięcej

Tablas de multiplicar

Información para un profesor
(Por favor transmita esta información a los profesores de matemáticas)
   
Estimado Director, profesores distinguidos!
Programa totalmente gratuito para aprender las tablas de multiplicar para niños:
http://Aztekium.pl/Multiplicacion

Tres razones por las que usted debe escoger este programa:
- ¡facilita enormemente el aprendizaje del estudiante!
- ¡facilita enormemente el trabajo del profesor de matemáticas!
- ¡facilita enormemente el control de los padres!
 

Educación|MatemáticasWięcej

Multiplication Tables Online

Your life is going to be much easier, if you just remember the multiplication table.
Thus...train your memory! We are going to show you a few handy and practical techniques, thanks to which multiplication of numbers is going be pleasant.

To be honest, the proper education is starting with the adventure with multiplication table. Arithmetic calculations based on  factor and product, are problematic for many children. However, after they are able to understand specific schemes, the whole mathematic is opened for them. In other words it is a window on the world, so to speak thanks to which each now step in education, is easer - especially in the context of general science.

The best way to start the education is to show the simple example of an apple. Three people got four apples. How much apples it was in total?

Education|MathematicsWięcej

Konwerter jednostek

Konwertowanie jednostek - jak to zrobić w prosty sposób?

Możliwe, że matematyka spędza sen z powiek niejednemu z nas. Liczenie, mnożenie, dzielenie. Z reguły proste zagadnienia, z którymi pierwszy raz styczność mieliśmy w szkole podstawowej, teraz, przy większej ilości danych czy podczas konieczności wyniesienia obliczeń na inny poziom, mogą stać się kłopotliwe. Jednym z przykładów zadań, przy których zdarza nam się zawahać jest przeliczanie jednostek. Na szczęście możemy wspierać się dostępnymi w Internecie narzędziami, dzięki którymi matematyka staje się nie tylko łatwa, ale i przyjemna.

Edukacja|MatematykaWięcej

単位換算器

単位変換ツール

 

ユニットを変換する - どのように簡単な方法を行うには?
 
数学者が多くのまぶたに夢を見せる可能性があります。カウント、乗算、除算。原則として、今、小学校で最初に会った、より多くのデータを使って、あるいは計算を別のレベルにする必要があるときの簡単な問題は、恥ずかしいものになる可能性があります。私たちがしばしば躊躇する作業の例の1つは、ユニットを再計算することです。幸いにも、私たちは、数学を簡単に楽しくて楽しめるオンラインツールをサポートすることができます。

Więcej

Elektronika? Kupuję ją tylko tanio!

Czy wiesz o tym, że przedmioty można kupować taniej nie tylko podczas dnia darmowej dostawy oraz Black Friday? Istnieje także dedykowany osobom zainteresowanym zakupami w internecie Cyber Monday. Sprawdź, co można wówczas upolować w atrakcyjnej cenie!

RTV|ElektronikaWięcej

Tajemnice PLC, czyli wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Nasz świat postępuje naprzód i w każdym miejscu szuka automatyzacji oraz ułatwienia naszego życia. Dlatego w życiu każdego przedsiębiorcy przychodzi moment, w którym zastanawia się nad używaniem maszyn i automatyzacją przemysłową swojego biznesu. Wówczas warto zastanowić się czym jest PLC i co powinniśmy o nim wiedzieć.

Więcej

Zegarmistrzowskie podróże w czasie i przestrzeni: zegarki Vostok

Zegarki Vostok to czasomierze związane z historią i polityką bardziej niż jakiekolwiek inne. Przyglądamy im się dzisiaj i ruszamy w podróż szlakiem mijających lat, transformacji ustrojowych, tworzenia się reżimów i ich upadków. Zobaczymy też, co – mimo wszystko – dobrego zostało po ciemnych latach historii.

Biżuteria|ZegarkiWięcej

Czym się różni plexi od poliwęglanu

Plexi i poliwęglan to dwa popularne materiały, oba mogą być przeźroczyste i wykazują się dużą przepuszczalnością światła. Dlatego mogą być stosowane zamiast szkła. Oczywiście wady i zalety w dużej mierze zależą od metody pozyskiwania danego produktu.  Ale mimo to postaramy się przedstawić podstawowe różnice.

Wady i zalety płyt plexi i poliwęglanowych

 

Technologia|MateriałyWięcej

What to do when there is no place?

Optical illusion

Please see this video: :-)

Education|TricksWięcej

Mnożenie ułamków online

Mnożenie ułamków

Mnożenie i skracanie ułamków, to podstawowa czynność przy obliczeniach matematycznych. 
Wielu osobom sprawia to niemałe trudności. 

Dlatego stworzyliśmy prosty program, który pozwoli wam zrozumieć i opanować tę sztukę. 

Edukacja|MatematykaWięcej

Dlaczego warto zlecać druk dużym zakładom drukarskim?


Zakłady drukarskie to firmy, gdzie wielu z nas zamawia druk kalendarzy, wizytówki, teczki ofertowe czy segregatory reklamowe. Oprócz tego można wydrukować większe ilości książek, ulotek czy plakatów. Przez zakład drukarski przewija się codziennie wielu klientów. Jednym zależy na szybkości wydruku a inni wolą postawić na jakość i profesjonalizm.

Komputery|DrukowanieWięcej

Lista najpopularniejszych wyrazów

Powstaje kolejny ciekawy program. Tym razem jest to wyszukiwarka wyrazów. Ale nie byle jaka!. Wyszukiwarka może wyszukiwać wyrazy w wielu językach i w wielu, bardzo szczegółowych kategoriach. Poza tym możemy filtrować wyszukiwane wyrazy na wiele sposobów. Poniżej postaramy się krótko opisać główne zalety nowego programu. 

Wyszukiwarki|WyrazyWięcej

Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrztu?

Ile trwają chrzciny w restauracji i co powinno znajdować się w menu przyjęcia z udziałem zarówno dorosłych, jak i małych dzieci? W sali bankietowej Sobieska podpowiemy Ci, jak zorganizować idealne chrzciny dla całej rodziny i wszystkich Waszych bliskich. Wszak jest to jedno z pierwszych, ważnych świąt w życiu każdego człowieka. Naszą specjalnością jest urządzenie uroczystości okolicznościowych, takich jak wesele, komunie, urodziny i właśnie chrzciny. Zawsze dokładamy wszelkich starań ku temu, aby każde przyjęcie było niezwykłe i na długo pozostało w pamięci uczestników. Co zrobić, żeby chrzciny w restauracji były wyjątkowe?

Religia|ChrzestWięcej

Jak bezpiecznie jeździć z przyczepą?

Zdolność do ciągnięcia przyczepy to umiejętność prowadzenia, która jest niezwykle przydatna w różnych sytuacjach.

Motoryzacja|BezpieczeństwoWięcej

Bez pożyczek i kredytów nie jest łatwo

Podobno przeciętni Amerykanie do końca życia spłacają jakieś kredyty i pożyczki - i to jest u nich normą. Jednak chyba lepiej żyje się komuś, kto ma spore zasoby na koncie i nie musi pożyczek zaciągać. Mimo to potrzeba zaciągnięcia nagłej pożyczki może dopaść niespodziewanie nie tylko osobę prywatną, ale i przedsiębiorcę.

Gospodarka|FinanseWięcej

Psychologia kolorów w marketingu

Kulturowe znaczenie kolorów

Psychologia kolorów stanowi jeden z kluczowych aspektów sprzedaży. Potwierdzają to badania, zgodnie z którymi, ponad 60 % konsumentów swoje wybory zakupowe podejmuje w oparciu o… kolory. Odpowiednio dobrane barwy mogą zachęcać klientów, niewłaściwie  - wręcz przeciwnie, zmniejszać sprzedaż i zaufanie względem marki. Jak więc umiejętnie korzystać z kolorów, by działały na naszą korzyść?
 

Marketing|KoloryWięcej

Czy zbieranie monet z rożnych epok ma sens, czy lepiej skupić się na jednej?

Wiele ludzi z zaangażowaniem oddaje się swojej pasji. Niektórzy uwielbiają przeglądać półki w księgarniach w poszukiwaniu najnowszej książki ulubionego autora, inni poświęcają mnóstwo czasu na wielogodzinne treningi, by w końcu osiągnąć swój sportowy cel, zdarzają się i tacy, którzy z zaciekawieniem przeglądają kolejne karty książek historycznych w poszukiwaniu istotnych dla siebie, numizmatycznych informacji.

Hobby|NumizmatykaWięcej

Ślub Polaka z Ukrainką

Jakie są dobre i złe strony ślubu Polaka z Ukrainką? :-) Co ich różni, co dzieli? Czy problemem są różnice kulturowe?

Aby dowiedzieć się więcej zapraszam do obejrzenia materiału video. 

 

Społeczeństwo|RelacjeWięcej

Uszkodzony zamek w drzwiach. Co począć?

Zatrzasnąłeś drzwi? Zgubiłeś klucze? A może zamek się zaciął i nie chce się otworzyć? To sytuacje, którymi każdy czuje się przytłoczony. Nie są to jednak problemy bez rozwiązania. Radzimy, jak sobie z nimi poradzić!

Dom|ZabezpieczeniaWięcej

Dlaczego zamiast książek wolimy streszczenia?

Sondaże mówią jasno: Polacy czytają coraz mniej książek. Zagłębiając się w temat można stwierdzić więcej: Polacy w ogóle coraz mniej czytają. Czy czytanie książek staje się niemodne? Co więc czeka nas za kilka lat?

Edukacja|KsiążkiWięcej

Gdzie znajdziesz prawdziwy najtańszy abonament bez telefonu?

Posiadanie telefonu komórkowego to w dzisiejszych czasach praktycznie konieczność. Ale żeby z niego korzystać, musimy najpierw mieć jakiś abonament. I już tutaj dla wielu mogą pojawić się schody. Jaką sieć komórkową wybrać? Mniejszą czy większą? Wybrać ofertę z telefonem, czy abonament bez telefonu? A może telefon na kartę?

Dom|TelefonWięcej

Jak zamienić PDF na WORD?

Sam proces zamiany dokumentu PDF do formatu Word-a jest bardzo skomplikowany. Dlatego stworzyliśmy bezpłatne narzędzie internetowe umożliwiające w prosty sposób zamianę plików PDF do plików tekstowych DOC. 

Internet|KonwerteryWięcej

Gry planszowe dla najmłodszych

Gry planszowe cieszą się obecnie dużą popularnością. Coraz chętniej grywają w nie dorośli, ale w sklepach pojawia się również wiele propozycji dla dzieci. Jakie zalety mają gry planszowe dla najmłodszych i które z nich są najbardziej warte uwagi?

Edukacja|GryWięcej

Jakie ciasto może mieć pizza? Sprawdzamy

 

Pizza jest jednym z ulubionych dań Polaków. To uniwersalne jedzenie, które świetnie sprawdzi się zarówno na obiad, jak i w roli przekąski na spotkaniu ze znajomymi. Kojarzona przede wszystkim z bogactwem dodatków, może być przyrządzana także na bazie różnych rodzajów ciasta. W jakich wariantach jest dostępna w polskich pizzeriach, m.in. w Brooklyn Pizza Club w Białymstoku?

Kuchnia|PizzaWięcej

Lekcja religii nie musi być nudna, czyli nauka przez zabawę


Współczesna lekcja religii musi być niezwykle interesująca oraz zajmująca, by dzieci mogły coś z niej wynieść. Informacja przekazana w przystępny sposób, będzie jasną odpowiedzią na najróżniejsze pytania.

Edukacja|ReligiaWięcej

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego w domu?

Nauka języków obcych nie należy do najprostszych czynności ze względu na konieczną systematyczność w dążeniu do osiągnięcia określonego celu. Praktycznie każdy jest w stanie nauczyć się przynajmniej podstaw danego języka obcego, lecz wielu z nas rezygnuje z powodu lenistwa. Często nawet systematyczność nie pomoże w opanowaniu języka jeżeli nie mam chęci lub robimy to z przymusu np. lekcje języka angielskiego w szkole. Są też osoby, które pomimo braku styczności z językiem obcym lub posiadające podstawową wiedzę, chcą się go nauczyć i rozwijać swoje umiejętności bez ponoszenia większych kosztów na szkoły językowe czy też kursy. Dla takich osób istnieje wiele skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego, które możemy wykorzystać w domu.

 

Edukacja|Języki obceWięcej

Co badania naukowe mówią o szybkiej nauce języka angielskiego?

Nauka języków obcych


Wszystko wydarza się coraz szybciej, świat wiruje coraz prędzej. Pomimo zapewnień hochsztaplerów od cudownych kursów nauki angielskiego w weekend, jeśli chodzi o szybką naukę języka angielskiego, odnosimy wrażenie że nasz mózg nie przeszedł jeszcze z ery analogowej do cyfrowej.
Czy znaczy to, że według dynamicznie rozwijającego się świata nauki, szybka nauka języka angielskiego nie jest w ogóle możliwa? Niekoniecznie! Poniżej pięć potwierdzonych naukowo sposobów na szybszą naukę!

Edukacja|Języki obceWięcej

Конвертер валют онлайн

Евро, доллары, рубли, леи... - как эффективно конвертировать валюту на другую?

Старая поговорка о том, что «мир лежит у наших ног» никогда не была столь же актуальной, как сейчас. Большие возможности путешествий и наличие Интернета позволяют нам физически пересекать границы многих стран, а также общаться с гражданами других стран или покупать у иностранных продавцов, не выходя из дома. И, конечно, такого рода благами, мы должны смело пользоваться каждый день, посещая различные уголки мира, или же наслаждаясь продуктами из отдаленных регионов. В обоих случаях нам нужно знать отдельные валютные ценности. Вопрос только в том, как быстро и эффективно их преобразовать?

Образование|МатематикаWięcej

Изучение иностранных языков

Иностранный язык для всех - как эффективно преодолеть языковой барьер?

“Глобальная деревня” - этот термин придуман в 1962 году Гербертом Маршаллом, который стал прообразом многонациональной, современной реальности. Большие возможности для путешествий и такое изобретение, как Интернет, дали нам возможность общаться с людьми из самых отдаленных уголков мира. Изучение иностранных языков стало очень важным аспектом, составляющим пропуск к лучшей жизни и правильного изучения культуры других стран. Преимуществ в пользу их знания, действительно довольно много, но как быстро и эффективно приобретать этот навык?

Образование|ЯзыкиWięcej

Pizza na spodzie z kalafiora? Poznaj przepis na pizzę w nowej odsłonie

Pizza na spodzie z kalafiora
Jesteś miłośnikiem pizzy, ale jednocześnie nie stronisz od kulinarnych eksperymentów? Sprawdź, jak smakuje włoski przysmak w warzywnym wydaniu. Poznaj przepis na pizzę na spodzie z kalafiora. Przygotuj ją, a zaskoczy Cię niepowtarzalny smak.
Kuchnia|PrzepisyWięcej

Výuka cizích jazyků

Cizí jazyk pro každého - jak efektivně překonat jazykovou bariéru?

"Globální vesnice" je termín vytvořený v roce 1962 Herbertem Marshallem McLuhanem, který se stal předzvěstí mnohonárodnostní, současné reality. Velké možnosti cestování a vynález, jakým je internet, nám umožnili komunikovat s lidmi z nejvzdálenějších koutů světa. Výuka cizích jazyků se stala velmi důležitým aspektem, jež stanoví propustku k lepšímu životu a správnému poznání kultury jiných zemí. Výhody, těchto schopností jsou opravdu obrovské. A jak rychle a efektivně získat tyto dovednosti?

Vzdělávání|Cizí jazykyWięcej

Převodník měn on-line

Euro, dolary, rubly, zloté... - jak správně převést měnu na jinou?

Staré známé tvrzení, že "Ti svět leží u nohou", nebylo nikdy tak pravdivé, jako je tomu v současné době. Obrovské možnosti cestování a přítomnost internetu nám umožňují fyzicky překročit hranice mnoha zemí, stejně jako komunikovat s lidmi z jiných zemí nebo nakupovat od zahraničních prodejců, aniž byste museli vyjít z domu. A skoro už takové možnosti máme, měli bychom je využívat jak jen se dá, navštěvovat různá zákoutí světa nebo si užívat produktů ze vzdálených zemí. V obou případech však musíme znát hodnoty jednotlivých měn. Jediná otázka je: jak je rychle a efektivně převést?

Hospodářství|PřevodníkyWięcej

Online language detector

Find out easily with what type of language you're currently dealing with

How many languages are there? - more than you think. Well, there are so many languages in the world. 7,099 languages are spoken today. Quite a lot, don't you think?

Education|LanguagesWięcej

Declensions in other languages

The nightmare of all Englishmen learning foreign languages - grammatical cases

The main problem for people from England or United States in learning such languages like Polish, Czech or German are grammatical cases. Polish cases are used to determine a noun's place in the sentence. In German, this affects articles, and some possessive pronouns, but in Polish it actually changes a noun's suffix. This is why the Polish language is actually considered as one of the hardest to learn. Especially for native, English speakers. Just look at this, here are the basics of the cases:

Education|LanguagesWięcej

Nauka dodawania online

Dodawanie to podstawa do dalszej nauki matematyki. 

Aztekium.pl wychodzi naprzeciw najmłodszym. Na swojej stronie prezentuje zestaw narzędzi do nauki dodawania. 

Aby rozpocząć naukę należy wejść na stronę. Najszybciej dostaniemy się tam używając adresu:

http://Aztekium.pl/Dodawanie

Edukacja|MatematykaWięcej

Dodawanie strony do wyszukiwarek GOOGLE, BAIDU, YANDEX, BING

W artykule tym w kilku krokach postaramy się poradzić wam jak dodać adres swojej witryny do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.

Nie oszukujmy się. Na świecie liczą się tylko 4 wyszukiwarki internetowe. Są to GOOGLE, BAIDU, YANDEX i BING. Nasza strona działa w wielu językach i temat wyszukiwarek jest nam znany. Więc postaramy się krótko wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. 

Internet|WyszukiwarkiWięcej

W świecie słów bliskoznacznych

Dynonimy“Synōnymía” - to od tego greckiego słowa wywodzi się określenie synonimu, które oznacza tyle co “współistnienie”. W praktyce synonimy to pojedyncze wyrazy lub dłuższe określenie, równoważne znaczeniowo innemu lub na tyle zbliżone, że można śmiało nim zastąpić to drugie we właściwym kontekście. Zdaniem austriackiego filozofa Ludwiga Wittgensteina granice naszego języka są granicami naszego świata… Jeśli więc poznawanie świata opiera się na komunikacji językowej, czy nie warto wobec tego zadbać, aby nasze wypowiedzi odznaczały się bogatym słownictwem?

Edukacja|Język polskiWięcej

Násobilka

Tvůj život bude mnohem jednodušší, když si zapamatuješ násobilku. 

Takže ... procvič si paměť! Za tím účelem ukazujeme několik praktických způsobů, díky kterým násobení bude pouze radostí. 


Ve skutečnosti, opravdová edukace začíná ve chvíli, kdy se poprvé setkáme s násobilkou. Aritmetické úkoly složené z činitelů a součinů dělají většinou problém mnoha dětem, ale pokud pochopí určité schéma, celá matematika se před nimi otevře. Je to svým způsoben takové okno na svět, díky němuž každá další etapa edukace bude mnohem jednodušší - obzvláště v exaktních předmětech.

Nejlepším začátkem jsou jednoduché příklady s jablky. Tři osoby dostaly po čtyřech jablkách. Kolik je to dohromady jablek?

Vzdělávání|MatematikaWięcej

Darmowe Strony Edukacyjne

 


Dziś nauka nie musi być kosztowna. Doba Internetu daje coraz większe możliwości edukacyjne. Nieograniczony dostępo do wiedzy encyklopedycznej oraz do programów edukacyjnych staje się coraz bardziej powszechny.

Korzystanie z mediów społecznościowych, blogów i stron internetowych, może sprawić, że nauka będzie ciekawsza i bardziej zachęcająca. Zarówno w domu jak i w szkole. 

Internet|EdukacjaWięcej

Sztuczna Inteligencja z Polski

Sztuczna Intelignecja z Polski Dziś prawie wszystko skupia się wokół Internetu. Każdy sięga tam po konkretne informacje, często nawet codziennie. Z dnia na dzień jesteśmy zalewani coraz większą ich ilością.
Technologia|InternetWięcej

让学生快速学会乘法表的8种方法

让学生快速学会乘法表的8种方法Aztekium.pl集团,来自波兰,一直致力于为小孩的发展做出贡献,希望通过科学而有效的训练方法,让小孩们更容易理解和有效学习乘法表。这些方法不仅对小孩的学习有益处,而且对于老师和家长们而言,更是引导小孩理解乘法表必不可少的工具,可以达到加强小孩对乘法表的记忆,以及提升学生成绩的目的。

以下就是Aztekium.pl集团免费提供的干货,包含8种寓教于乐的方法:

1. 用图像符号引导小孩


小朋友们都是对具体的事物都是特别有印象的,所以老师们或家长们一开始比较适合用直观的水果/小熊等物象去引导小孩理解数量的概念。只要在乘法表上选上数字,就能呈现具体的结果,让小朋友从图像中记忆和理解。这个工具对于刚刚学习的小朋友尤其有效,还能让小孩们感到乐趣,确实是一个比较好的网上工具http://Aztekium.pl/Tab

教育|数学Więcej

Nauka języków obcych

Język obcy dla każdego - jak sprawnie pokonać barierę językową?

“Globalna wioska” - to termin ukuty w 1962 roku przez Herberta Marshalla, który stał się zapowiedzią wielonarodowej, współczesnej rzeczywistości. Duże możliwości podróżowania oraz wynalazek, jakim jest Internet, dały nam szansę komunikowania się z ludźmi z najbardziej odległych zakątków świata. Nauka języków obcych stała się więc bardzo ważnym aspektem, stanowiącym przepustkę do lepszego życia oraz właściwego zgłębiania kultury innych krajów. Korzyści przemawiających za ich znajomością jest doprawdy wiele, a jak tę umiejętność posiąść szybko i skutecznie?

Edukacja|Języki obceWięcej

乘法表

(请将此信息转发到数学老师)

尊敬的校长,尊敬的的老师们:

我们推荐这个完全免费的小学生学习乘法表的应用程序:

http://Aztekium.pl/Chengfa

采取该程序的三个优点:

-以娱乐的方式来鼓励学生学习

-使老师的工作更简单!

-使家长更容易控制!

教育|数学Więcej

Martwy śledź - czyli dlaczego nikt mnie nie lubi?

Martwy śledź

Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważn w życiu społecznym jest uścisk dłoni. To w jaki sposób się witamy wiele o nas świadczy i  odgrywa bardzo duże znaczenie, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie z obcą osobą. W artykule tym omówimy problem "martwego śledzia" oraz podstawowe błędy, które mają miejsce przy tradycyjnym uścisku ręki.

 

Społeczeństwo|RelacjeWięcej

Jak zareklamować firmę?

Otwierając swoją firmę, trzeba powiadomić potencjalnych klientów o swojej ofercie i zachęcić ich do skorzystania z naszych usług. Dobra reklama jest podstawą udanego biznesu. Oprócz, popularnego coraz bardziej, reklamowania swojej firmy w internecie, warto skorzystać z innych dostępnych opcji. Nie należy rezygnować z tradycyjnej formy reklamy. Nie dotyczy to jedynie nowych firm, nawet te które już długo istnieją na rynku, powinny zawsze dbać o swoją promocję, aby przyciągać nowych klientów. Przy pomocy grafika, stworzymy satysfakcjonujący nas projekt. Po opracowaniu grafiki reklamy, należy przenieść ją na odpowiednie produkty, w tym celu najlepiej udać się do dobrej drukarni.

Biznes|FirmaWięcej

Nauka rosyjskiego na wesoło

Lekcje ZoomeraZapraszamy na ciekawy kanał na youtube, gdzie w nietypowy sposób można nauczyć się języka rosyjskiego. Kanał prowadzi mieszkaniec Rosji, który łamaną polszczyzną w humorystyczny sposób omawia podstawowe zagadnienia języka rosyjskiego. 

W filmach nie brakuje typowego rosyjskiego klimatu, w tym przerywników, ze śmiesznymi rosyjskimi wpadkami, w których również występują omawiane słowa. Na pewno coś nietypowego. :-) Zapraszamy na kanał Zoomera. 

 

 

Edukacja|RosyjskiWięcej

Krótki poradnik o chwilówce

Pojęcie "chwilówki" jest powszechnie znane każdemu z nas. Reklamy z hasłem pożyczki krótkoterminowej pojawiają się wszędzie dookoła nas, dzięki czemu termin ten utrwalił się w naszej pamięci. Mimo tego mało kto wie czym tak naprawdę jest chwilówka. Co więcej, większość z nas ma złe skojarzenia z tym terminem. Wynika to z braku wiedzy, którą uzupełnimy po przeczytaniu poniższych informacji.

Godpodarka|FinanseWięcej

Are you able to kill a chicken?

Are you capable of killing a rooster for a broth?

Sunday chicken broth with a family is something we can call a tradition.
Furthermore, it is a basic dish on nearly all wedding receptions.

Today we are going to check if normal people are able to kill a chicken in order to prepare their favorite dish.

Internet|HumorWięcej

Learn Multiplication Tables Online


Your life is going to be much easier, if you just remember the multiplication table.
Thus...train your memory! We are going to show you a few handy and practical techniques, thanks to which multiplication of numbers is going be pleasant.

To be honest, the proper education is starting with the adventure with multiplication table. Arithmetic calculations based on  factor and product, are problematic for many children. However, after they are able to understand specific schemes, the whole mathematic is opened for them. In other words it is a window on the world, so to speak thanks to which each now step in education, is easer - especially in the context of general science.

Education|MathWięcej

Czy zabije Pani kurę na rosół?

Niedzielny rosół w rodzinnym gronie, to można powiedzieć - Polska Tradycja. 

Jest to również podstawowa potrawa na prawie każdym weselu.

Dziś zobaczymy czy zwykli ludzie będą w stanie zabić kurę aby przyrządzić swoje ulubione danie!

Ciekawostki|RozrywkaWięcej

Nauka państw na mapie

Powstaje nasz najnowszy program do nauki geografii. Za pomocą tego prostego narzędzia bez problemu nauczysz się nazw wszystkich krajów świata, kontynentów, województw Polski itd. 

Oprócz tego, że nauczysz się ich nazw, poznasz ich położenie na mapie i bez problemu je zapamiętasz.

Edukacja|GeografiaWięcej

Agroturystyka i regionalizm

Gospodarstwa agroturystyczne w Polsce są już nie tylko sposobem na życie i generowanie dodatkowych dochodów, ale część z nich wyniosła się do rangi najprawdziwszego biznesu, choćby znane hodowle dzikich zwierząt działające na zasadzie "bezkrwawego safari" albo końskie stadniny lub stanice wodne. Mimo to większość szukających odpoczynku na wsi kieruje się chęcią uczestniczenia w czymś co jest typowe dla danej okolicy.

Agroturystyka|GospodarstwaWięcej

Udane wakacje w Polsce - dlaczego by nie?

Urlop to chyba dla każdego najbardziej wyczekiwany czas w roku. Dlatego też chcemy spędzić go w możliwie najlepszy sposób. Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę, jednak również w kraju jest dużo miejsc zarówno na aktywny, jak i bardziej leniwy wypoczynek.

Wakacje|HoteleWięcej

Najmodniejsze topy damskie sezonu. Sprawdź, jaki wybrać!

Luźne topy damskie są nie tylko niezwykle wygodne, ale także bardzo modne. Pięknie wyglądają na przykład tylko częściowo wsunięte do spodni z paskiem. Sprawdzą się zarówno na ciepłe dni, jak i na chłodne wieczory. Luźne topy szyje się z najróżniejszych materiałów z ciekawymi motywami, nadrukami, naszywkami i innymi zdobieniami. Na jakie wzory warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Odzież|ModaWięcej

Multimedialna strzelnica

Trening na multimedialnej strzelnicy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, świetną rozrywkę oraz możliwość poprawienia swoich umiejętności strzeleckich zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Czym zatem różni się taka strzelnica od tradycyjnej ? Jak się na niej strzela ? Czy jest bezpieczna ? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielamy w dalszej części artykułu oraz podajemy kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że wizyta na strzelnicy multimedialnej będzie doskonale spędzonym czasem.

Komputery|GryWięcej

Bądź rozważny - zadbaj o własne bezpieczeństwo

Z myślą o pieszych, rowerzystach, osobach jeżdżących na rolkach lub biegających dla podniesienia ich bezpieczeństwa na drodze i zminimalizowania obrażeń, opracowano polski produkt – nowinkę z zakresu świata odblasku LUNAR PRO. Spray, który zadziała na Twoją korzyść w warunkach ograniczonej widoczności i wyróżni Cię z mroku.

Komunikacja|BezpieczeństwoWięcej

Tanie atramentówki HP do domu - używanie oryginalnych tuszów nie zawsze kosztowne

Tania drukarka to niekoniecznie takie urządzenie, które jest z najniższej półki cenowej. O miano taniej drukarki może ubiegać się natomiast drukarka tania w eksploatacji. To właśnie koszty zakupu tuszów determinują całkowity koszt drukowania za pomocą wybranego urządzenia.

Komputery|DrukowanieWięcej

Co wyróżnia mobilne drukarki rejestrujące?

Przenośna drukarka fiskalna to szczególny rodzaj urządzenia rejestrującego. Modele zaliczane do tej kategorii wyróżniają się oczywiście kompaktowymi gabarytami, co wpływa na łatwość ich przewożenia oraz komfort obsługi. Równocześnie jednak, mobilne drukarki oferują naprawdę zaawansowane rozwiązania techniczne. O jakie parametry i funkcje chodzi?

Komputery|DrukarkiWięcej

Uchwyt na telefon do samochodu na kratkę


Klasyczne dobrze znane wersje uchwytów mocowanych do kratek samochodowych.

- Najistotniejszą zaletą jest to że pasują do każdej kraty w samochodzie więc nie musimy się martwić że po zakupie coś nie będzie się trzymać.

- Drugą ale również bardzo ważną sprawą jest fakt że rączki trzymające telefon mają rozpiętość w których mieszczą się telefony z wyświetlaczem od 3,5 aż do 6 cala. W aktualnej ofercie dostępnych telefonów na rynku możemy śmiało powiedzieć że taki uchwyt będzie pasować do każdego modelu smartfona. Warto dodać że takim uchwytem możemy dowolnie manewrować- dosłownie 360 stopni, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

Akcesoria|TelefonyWięcej

PDF v Word Pretvornik

PDF v Word pretvornik je odlična programska oprema za urejanje PDF v pretvorbo PDF v MS Word. Uporabniki lahko prenesete PDF datoteke v celoti oblikovan editable Microsoft Word dokumentov z lahkoto. S PDF v MS Word pretvornik, boste zlahka dobili vse, od datotek PDF in reedit vsebine svobodno in udobno. Pretvornik v Word, je enostaven v uporabo, program ali preprosto PDF transformatorja, ki je posebej za pretvorbo Adobe PDF datotek dokumentov Microsoft Word (.docx, .doc). Samo en klik, lahko pretvorite samo za branje datotek PDF v Word dokumente pri visoki hitrosti. Res vam prihrani veliko časa in naporov.

Internet|PretvornikiWięcej

Serwis i naprawa ekspresów do kawy

Klinika Ekspresów to firma wyróżniająca innowacyjnym podejściem do wymagań i potrzeb klienta.  W tak zabieganym świecie wszyscy cenimy sobie własny czas, który pozwala nam zaoszczędzić właśnie ten serwis ekspresów.

Kuchnia|KawaWięcej

Dlaczego warto studiować biotechnologię?

Biotechnologia to interesujący i nowoczesny kierunek studiów, który otwiera przed nami wiele możliwości kariery. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę zajmują się biotechnolodzy – dlatego też maturzyści dość rzadko decydują się na podjęcie studiów biotechnologicznych. A szkoda, bo biotechnologia nie tylko da nam ciekawy zawód, ale szybko może też zostać naszą prawdziwą pasją.

Edukacja|MedycynaWięcej

Jak zweryfikować bezpieczeństwo sklepu internetowego?

 

Robisz zakupy w sklepach internetowych? Kiedy ostatnio sprawdzałeś, czy miejsca, w których kupujesz są wiarygodne i bezpieczne? Klienci, niestety, rzadko to robią, a w sieci niezwykle łatwo natknąć się na oszustów. Podpowiadamy, jak zweryfikować bezpieczeństwo sklepu internetowego.

 

Internet|BezpieczeństwoWięcej

Ubranka dedykowane dzieciom - czyli jakie?


Dzieci, w zależności od wieku, mają bardzo zróżnicowane potrzeby – także te związane z ubiorem. Jak dobrze dobierać ubrania oraz o czym warto pamiętać, gdy myśli się o zapewnieniu dostępu do skompletowania w pełni funkcjonalnych i przydatnych zestawów odzieżowych dedykowanych dzieciom właśnie?

Dziecko|OdzieżWięcej

Jakie meble wybrać do sypialni?

Sypialnia powinna być naszą oazą spokoju, miejscem, w którym czujemy się komfortowo i możemy swobodnie się zrelaksować. Dlatego też powinna być przestrzeń, która została zaaranżowana w sposób przemyślany. Być może powinno to dotyczyć każdej przestrzeni, ale sypialni, ze względu na to, że ma być miejscem miłości i odpoczynku w sposób szczególny.
Istotne jest zatem światło, zarówno jego charakter, jak i zastosowane rodzaje lamp, kolor ścian i podłóg, oraz ich rodzaj, ponieważ raczej nie powinny być one w zbyt żywych kolorach, a ponadto płytki ceramiczne mogą zakłócać przytulny charakter tego pokoju, oraz meble. Wybierając meble, należy zwrócić uwagę na wiele elementów, w tym to, jak komponują się z resztą pomieszczenia i czy jednocześnie są w stanie w pełni wykonywać swoją rolę. Jednak najważniejszym wyborem jest chyba wybór najbardziej odpowiadającego na łóżka do sypialni, ponieważ to jednak ono stanowi centralne miejsce tego pokoju.

Dom|WystrójWięcej

Відмінювання відмінків

У мережі мовних пасток - змінювання за відмінками в українській мові

Деякі мови є легше інші важчі, але кожен народ повинен розвивати свою рідну мову. Незважаючи на те, що українська мова, безсумнівно є прекрасною, не відноситься, на жаль, до найпростіших, що спричиняє багато проблем не тільки для іноземців. Також Українці, які кожного дня користуються своєю рідною мовою, потрапляють у мережі багатьох мовних пасток. Безсумнівно, однією з них є змінювання іменника за відмінками, інакше кажучи деклінація - відмінювання.

Освіта|Українська моваWięcej

Склонение по падежам

Одни языки легче, другие сложнее, но каждый народ должен развивать свой родной язык. Несмотря на то, что русский язык несомненно, красивый, не принадлежит к сожалению к самым легким, что вызывает множество проблем не только для иностранцев. Также Россияне, которые каждый день пользуются своим родным языком, попадают в сети многих языковых ловушек. Несомненно, одной из них является склонение существительного по падежам, называемая иначе деклинация.

Образование|Русский языкWięcej

Конвертер единиц

Бывает, что порой математика не дает нам уснуть. Счет, умножение, деление. Как правило, простые проблемы, с которыми мы впервые сталкивались в начальной школе, теперь при большом количестве данных или при необходимости возвышения вычислений на новый уровень, могут стать хлопотливы. Одним из примеров задач, которых мы бываем не уверены, является преобразование единиц. К счастью, мы можем опираться доступными в Интернете инструментами, благодаря которыми математика становится не только легкая, но и приятная.

Образование|МатематикаWięcej

Бесплатные Образовательные Сайты

На Aztekium.pl вы найдете множество бесплатных программ, связанных с образованием и обучением. Пригодное одинаково для учеников, как и учителей.

Это множество интересных программ и решений, таких как:

Образование|AztekiumWięcej

Ve světě slov souznačných

Synonymum - slovo pocházející z řeckého slova „συνώνυμο“ což znamená συν „spolu“ a   ὄνομα „jména“. V praxi jsou synonyma jednotlivá slova nebo delší fráze, jež mají podobný nebo téměř stejný smysl, díky čemuž jsme schopni snadno nahradit daný výraz ve správném kontextu. Podle rakouského filozofa Ludwiga Wittgensteina jsou hranice našeho jazyka hranicemi našeho světa ... Pokud je tedy poznávání světa založeno na jazykové komunikaci, nestálo by za to, abychom dostatečně rozvíjeli svoji slovní zásobu?

Vzdělávání|Český jazykWięcej

Převod jednotek - jak na to jednoduchým způsobem?

Je možné, že matematika přivádí k šílenství nejednoho z nás. Počítání, násobení, dělení. Jednoduché příklady, s nimiž jsme se poprvé setkali na základní škole, nyní, s přibýváním informací nebo když musíme provést složitější výpočty, mohou stanovit problém. Jedním z matematických příkladů, jež nám často dělají problém, je převod jednotek. Naštěstí můžeme využít nástroje dostupné na internetu, díky nimž se matematika stává nejen snadnou, ale i příjemnou.

Vzdělávání|MatematikaWięcej

Unit converter

Unit converter - a practical tool for you

Common unit converters

First of all it is important to describe, what are the most important type of measurement units. Length, mass, volume, area, temperature, pressure, energy, power, speed and other popular measurement unit converters. As you can see there are a lot of units of measurement. Sometimes it might be hard to convert for example yards to meters or inches to centimeters. There are obviously many other examples. In our opinion one of the worst cases is pounds to kilograms. It is really hard to convert both units in a fast way.

Education|ConvertersWięcej

Online Chatbot

Aztekium Bot (or AZBot) - polish internet bot (Chatbot), which on a basis of casual conversation with the user, helps him in many activities. In contrast to similar chatbots, it does not pretend to be a human, but rather help him in getting information, entertainment and science.

Entertainment|ChatWięcej

Learn foreign languages

Learn foreign languages is important

In the modern, worldwide society, knowledge of foreign languages is crucial if you want to gain a better job or position in society. Besides it is actually helpful during visits in other countries as a tourist. It would be much easier to communicate with citizens of China if we would know they language. Isn't it right?

Education|LanguagesWięcej

Lista stron edukacyjnych

Przedstawiamy listę najpopularniejszych polskich stron związanych z edukacją, pomocnych zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Internet|EdukacjaWięcej

Analiza wiersza o żabie

Żaba w wodzie dupę moczy

 

Poniższa analiza dowodzi, że poetą może być każdy!
Że z każdego można zrobić artystę, a cała ta poezja, to pic na wodę fotomontaż....

 

Humor|TekstyWięcej

Таблица Умножения

Твоя жизнь будет намного проще, если ты запомнишь таблицу умножения.

Так что...давай развивать свою память! Мы представляем тебе несколько полезных и практичных способов, благодаря которым умножение чисел будет чем то приятным и интересным.

На самом деле настоящее образование начинается тогда, когда начинаются приключения с таблицей умножения. Арифметические действия с множителем и произведением маленьким детям приносят много хлопот, но после того как вы поймете некоторые схемы, вся математика перед вами откроется. Это является своеобразным окном в мир, благодаря которому каждый следующий этап образования будет проще, особенно это будет полезным в точных науках.

Образование|МатематикаWięcej

Počítání procent

Může se zdát, že přepočítávání procent je něco těžkého. Lidé se často ptají:

Vzdělávání|MatematikaWięcej

Konwerter walut online

Euro, dolary, ruble, leje… - jak skutecznie przeliczyć walutę na inną?

Stare powiedzenie głoszące, że “świat stoi u czyichś stóp” nigdy dotąd nie było tak aktualne jak w tej chwili. Duże możliwości w podróżowaniu oraz obecność Internetu pozwala nam na fizyczne przekraczanie granic wielu krajów, jak również na komunikowanie się z obywatelami innych państw lub kupowania od zagranicznych sprzedawców bez potrzeby wychodzenia z domu. I oczywiście z tego typu dobrodziejstw powinniśmy na co dzień śmiało korzystać, odwiedzając rozmaite zakątki świata czy też ciesząc się produktami z odległych regionów. W obu przypadkach przyda się nam znajomość poszczególnych wartości walut. Pytanie tylko: jak szybko i skutecznie je przeliczyć?

Biznes|EkonomiaWięcej

Table de multiplication


(Veuillez transmettre ces informations à l’enseignant de mathématique)

Madame, Monsieur,
Je vous propose un programme entièrement gratuit pour apprendre la table de multiplication aux enfants : http://Aztekium.pl/Table

Il y a trois raisons qui mettent en faveur l’utilisation de ce programme:
- il motive un élève de manière agréable à apprendre
- il facilite le travail de l’enseignant
- il rendre possible la contrôle  pour les parents

Education|MathématiquesWięcej

Odmiana przez przypadki

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają - tymi słynnymi słowami Mikołaj Rej już w wieku XVI nawoływał rodaków, aby z dumą tworzyli i posługiwali się w języku ojczystym. Mimo tego, że język polski jest bez wątpienia piękny, nie należy niestety do najłatwiejszych, przysparzając tym samym wielu problemów nie tylko cudzoziemcom. Również Polacy, którzy na co dzień władają swoim ojczystym językiem, wpadają w sidła wielu językowych pułapek. Niewątpliwie jedną z nich jest odmiana rzeczownika przez przypadki, nazywana inaczej deklinacją.

Edukacja|Język polskiWięcej

Akcja profilaktyczna policji w szkołach

"Staliśmy tam przez dziesięć sekund, po tym egzekucję zakończono"
Czegoś takiego w szkole jeszcze nie było. Uczniowie skierowani twarzą do ściany, przez chwilę mogli się poczuć jak na prawdziwym planie filmowym. 

Edukacja|CiekawostkiWięcej

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie