3 rzeczy, o których należy pamiętać podczas nadawania paczki

Data publikacji: 2020.12.30

3 rzeczy, o których należy pamiętać podczas nadawania paczki

Wysyłki kurierskie nie są skomplikowaną czynnością. Jeśli jednak dokonujesz ich sporadycznie lub zamierzasz skorzystać z usług firmy przewozowej po raz pierwszy, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym oszczędzisz pieniądze, a Twoja przesyłka dotrze do adresata na czas. Oto trzy rzeczy, o których musisz pamiętać.

 1. Wysyłka najtańsza u kurierskiego brokera

Nadawanie paczki może zostać przeprowadzone przez stronę internetową wybranego kuriera, na której należy uzupełnić formularz. Jak wybrać odpowiedniego przewoźnika? Obecnie znacznie ułatwiają to internetowe porównywarki, zwane również brokerami kurierskimi. Jedną z nich jest Sendit, którą znajdziesz pod adresem – https://www.sendit.pl/.

W ten sposób zyskujesz dostęp do czytelnego porównania wielu kurierów jednocześnie. Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na stronie. Na dole witryny ukaże się następnie cena usługi proponowana przez poszczególnych przewoźników. Im zamówienie będzie większe, tym na wyższe rabaty możesz liczyć, co jest kolejną zaletą brokera. Usługa będzie realizowana dokładnie w takim samym standardzie jak zamawiana na stronie kuriera. Jak się okazuje, w ten sposób oszczędzisz czas i pieniądze. Dobra internetowa porównywarka gwarantuje również możliwość zaawansowanego śledzenia przesyłki. Więcej o tym udogodnieniu przeczytasz na stronie – https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek.

2. Rzetelne wypełnianie formularza

Wypełniając formularz, pamiętaj, aby rzetelnie uzupełnić informacje w poszczególnych rubrykach. Błędne wpisanie adresu odbiorcy bądź nadawcy sprawi, że usługa nie zostanie prawidłowo zrealizowana, a paczka wróci do nadawcy lub nie zostanie od niego zabrana. Podaj również dokładnie rozmiary przesyłki oraz jej wagę – jeżeli w tych rubrykach popełnisz błąd, kurier może odmówić zabrania przesyłki. Cena usługi zależy bowiem od gabarytów paczki.

3. Wydruk listu przewozowego przed przyjazdem kuriera

Gdy już uda ci się wygodnie zamówić kuriera online, nie zapomnij o wydrukowaniu listu przewozowego. Przekazanie go kurierowi to twój obowiązek. W dniu, w którym spodziewasz się przybycia kuriera, koniecznie pozostań pod wskazanym w formularzu adresem.

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie