Bez pożyczek i kredytów nie jest łatwo

Podobno przeciętni Amerykanie do końca życia spłacają jakieś kredyty i pożyczki - i to jest u nich normą. Jednak chyba lepiej żyje się komuś, kto ma spore zasoby na koncie i nie musi pożyczek zaciągać. Mimo to potrzeba zaciągnięcia nagłej pożyczki może dopaść niespodziewanie nie tylko osobę prywatną, ale i przedsiębiorcę.


Przedsiębiorca może stanąć wobec nagłej potrzeby zakupu okazyjnie dobrego towaru lub sprzętu albo wobec spłaty pilnego zobowiązania. Zatem zamiast sięgać do własnych zasobów może zdecydować się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki by nie naruszać płynności finansowej firmy. Osoby prywatne mają spiętrzenie wydatków nie tylko przed różnymi świętami ale również przed początkiem roku szkolnego.

Jak sobie poradzić z nagłymi wydatkami

Oczywiście myślimy wtedy o jakiejś pożyczce. Warto przy okazji wiedzieć, że pożyczkę możemy zaciągać nie tylko w firmie, nie tylko w instytucji finansowej, ale również od innej osoby prywatnej. W definicji pożyczki mieszczą się nie tylko pieniądze ale i przedmioty. Tym się właśnie różni pożyczka od kredytu. Dodatkowo kredyt najczęściej musimy rozliczać z konkretnych wydatków, zaś pożyczkodawca tego nie wymaga.

Mimo to załóżmy, że w nagłej potrzebie decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki. Tu pożyczkobiorca może korzystać nie tylko z banków ale z pozabankowych firm pożyczkowych, które już drugi rok funkcjonują pod nadzorem organu kontrolnego, toteż wzrosło do nich zaufanie. Wybór mamy ogromny i rzeczywiście w takiej sytuacji nie jest łatwo podjąć decyzję.

Dlatego pomocnym może okazać się któryś z rankingów pożyczkodawców, zwłaszcza jeśli idzie o warunki przydzielania szybkich pożyczek, tak zwanych "chwilówek". Bo przecież idzie nam o pożyczkę szybką na rzecz spłaty doraźnego zobowiązania. Możemy na przyklad wybrać pozyczaj.net

Czego wymaga pożyczkodawca?

Wchodząc na portale firm pożyczkowych czytamy przede wszystkim dokradnie regulamin udzielania pożyczek. Sprawdzamy, czy pożyczkodawca wymaga BIK (informacja o zadłużeniu z Biura Informacji Kredytowej), zaświadczeń ZUS i US.

Jest wielu pożyczkodawców, którzy nie wymagają BIK, ZUS i US, natomiast każdy będzie wymagał pełnoletności (czasem minimum 21 lat), posiadania dowodu osobistego, konta bankowego, adresu internetowego i numeru telefonu komórkowego.

Niemal u każdego znanego pożyczkodawcy "chwilówki" można załatwić nawet w kilkanaście minut online lub nawet smsem. Dodatkowo sami sobie możemy obliczyć opłaty (oprocentowanie i prowizję) korzystając z prostych kalkulatorów znajdujących się na portalach.

Fot.: Zygfryd Słapik


Inne artykuły
krotki poradnik o chwilowce
jak obnizyc rachunki za prad w swojej firmie
jak planowac domowy budzet z gazetkami promocyjnymi
gdzie znalezc pomoc dla frankowiczow
pierwsza pozyczka online gdzie szukac najlepszej

Testy
TEST
Praca i biznes - test z języka angielskiego
TEST
Rośliny doniczkowe – test
TEST
Rośliny lecznicze, zioła – test nr.9
TEST
Test o ludzkim ciele.

Komentarz: