Bieżnia do domu - na co zwrócić uwagę?

Data publikacji: 2020.03.12

Bieżnia do domu - na co zwrócić uwagę?

Bieganie to jedna z najpopularniejszych form dbania o kondycję i pozbywania się nadmiarowych kilogramów. Problem w tym, ze wychodzenie na zewnątrz często bywa skuteczną przeszkodą. Sytuację ratują jednak bieżnie elektryczne, które funkcjonują również w wariantach mniejszych od ich „siłowniowych” odmian. Mniejszych, czyli takich, które nadają się do postawienia w domu.


Bieżnia elektryczna i jej wymiary

Już na samym początku wart się zastanowić ile właściwie mamy miejsca na umieszczenie w domu bieżni elektrycznej. Już na samym starcie warto zwrócić uwagę na to, czy modele, którymi się interesujemy, mają możliwość złożenia. Jeżeli tak – idealnie! Daje to możliwość oszczędzenia masy przestrzeni, ponieważ bieżnia będzie rozkładana wyłącznie na czas treningu.

Ale uwaga! Zbyt krótka bieżnia też może stanowić problem. Wynika to z faktu, iż zbyt krótka taśma może sprawić, że nawet przypadkowe wydłużenie kroku będzie oznaczać ryzyko spadnięcia z bieżni – zwłaszcza w przypadku osób wysokich. Na szczęście problem ten dotyczy tylko najkrótszych bieżni budżetowych, ale warto mieć to na względzie.

Jeśli chcesz mieć sensowny wybór bieżni, sprawdź m.in. w sklepie prosportowy.pl, gdzie można liczyć na modele, które posiadają wspomnianą możliwość złożenia, a jednocześnie można wybierać pomiędzy różnymi długościami samej bieżni.

Bieżnia elektryczna i jej amortyzacja

Jedną z istotnych przewag, jakie bieżnia elektryczna ma nad bieganiem w terenie, to możliwość odciążenia kolan – ale tylko pod warunkiem, że sprzęt ten posiada odpowiednie systemy amortyzacji. Zdecydowanie warto upewnić się co do tego faktu.

Bieżnia elektryczna i jej programy

Kupując bieżnię warto zastanowić się jak wiele może zapewnić korzyści. Sporo w tym temacie omawia artykuł „Bieżnia elektryczna – zalety, wady, modele i efektywne spalanie kalorii”. Tutaj jednak wspomnijmy o tym, iż zdecydowanie warto upewnić się, że bieżnia elektryczna, która chcemy kupić, posiada programy treningowe, pozwalające na urozmaicanie treningu. Dzięki temu trening nie będzie monotonny i cały czas będzie można podnosić sobie poprzeczkę.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie