Co wpływa na cenę trumny?


Wybór trumny jest jednym z podstawowych elementów organizacji pogrzebu. Nie jest to łatwa decyzja, tym bardziej, że różnią się one stylistyką i cenami. Co wpływa na cenę trumny? Czy faktycznie musi ona tyle kosztować?

 


Po pierwsze: materiał
Profesjonalny zakład pogrzebowy Zabrze ma w swojej ofercie trumny ze wszystkich dostępnych na rynku materiałów. Najbardziej popularne są modele wykonane z drewna. Najtańsze jest sosnowe, najdroższe - dębowe. Różnią się one między sobą kolorem i ciężarem. Najczęściej są dodatkowo lakierowane. Niekoniecznie muszą być to naturalne odcienie charakterystyczne dla poszczególnych gatunków drewna. W przypadku pochówków tradycyjnych używa się też trumien metalowych - ze stali, miedzi lub brązu. Są one drogie i wybierane raczej rzadko, ponieważ nie są zgodne z tradycją. Wyjątkiem są trumny do kremacji. Muszą być lekkie i łatwe w przenoszeniu. Najczęściej wykonywane są z sosny lub z kartonu. Nie mogą mieć ozdobników, ani dodatków malowanych lub lakierowanych.
Na rynku można znaleźć też trumny z kamienia naturalnego i szkła. Po zapaleniu wewnętrznego światła, możliwe jest zobaczenie przez wmontowaną szybę, zmarłego. Jest to rozwiązanie, które w Polsce nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

Usługi pogrzebowe w Zabrzu świadczy Quo Vadis

Ozdoby
Wszystkie trumny mają jakieś detale ozdobne. Ich ilość jest zróżnicowana, ale ich obecność znacząco wpływa na cenę. Wiele z tych dekoracji jest przygotowywana ręcznie. Najczęstszymi zdobieniami są motywy religijne i kwiatowe. W przypadku szczególnych życzeń, można zwrócić się do producenta.

Kształt oraz wymiary
Trumna dobierana jest do wzrostu, wagi i wieku zmarłego. jego gabaryty mają, więc wpływ na ostateczną cenę skrzyni. Warto jednak pamiętać, że tylko w przypadku kupna niestandardowej trumny, konieczna będzie dopłata.

Rodzaj obicia
Zazwyczaj trumny wykładane są aksamitnym obiciem. Można też wybrać modele, które są dodatkowo wyposażone w poduszki, szufladki i kieszonki. Można włożyć w nie drobne przedmioty należące do zmarłego lub cenne pamiątki.


Inne artykuły
nagrobki i pomniki
gdzie najlepiej zorganizowac stype
kubki z nadrukiem jako ciekawy gadzet reklamowy
ile kosztuje seo czy warto zlecic je fachowcom

Testy
TEST
Test z filozofii
TEST
Test o znanych książkach
TEST
Test z kultury – Teatr i aktorzy
TEST
Test znajomosci Sztuka 1

Komentarze:
Cena trumny może być wpływana przez kilka czynników, w tym: 1. Materiał: Trumny wykonane z drewna, metalu, kompozytów lub innych materiałów będą mieć różne ceny w zależności od jakości i trwałości. 2. Design: Trumny z bardziej zaawansowanym designem, takie jak zdobienia, aplikacje, rzeźby i inne elementy dekoracyjne, będą kosztować więcej. 3. Wielkość i waga: Trumny w różnych rozmiarach i o różnej wadze również będą mieć różne ceny. 4. Usługi dodatkowe: Dodatkowe usługi, takie jak usługi pogrzebowe, usługi transportu, usługi sprzątania, itp., również wpłyną na cenę trumny. 5. Marka: Trumny znanych i renomowanych marek będą kosztować więcej niż trumny mniej znanych marek. Ostatecznie cena trumny będzie zależeć od wybranego materiału, designu, wielkości, wagi, usług dodatkowych i marki. Warto porównać oferty różnych producentów i sprzedawców, aby znaleźć trumnę odpowiadającą potrzebom i budżetowi.
Komentarz: