Data publikacji: 2018.05.25

Co wyróżnia mobilne drukarki rejestrujące?

Przenośna drukarka fiskalna to szczególny rodzaj urządzenia rejestrującego. Modele zaliczane do tej kategorii wyróżniają się oczywiście kompaktowymi gabarytami, co wpływa na łatwość ich przewożenia oraz komfort obsługi. Równocześnie jednak, mobilne drukarki oferują naprawdę zaawansowane rozwiązania techniczne. O jakie parametry i funkcje chodzi?


Wielu osobom drukarki fiskalne kojarzą się z większymi urządzeniami, które zajmują dużo miejsca na stanowisku obsługi klientów. W ostatnich latach na rynku technologii sprzedaży pojawiło się jednak sporo naprawdę kompaktowych modeli. Niewielkimi wymiarami wyróżniają się w szczególności przenośne drukarki rejestrujące. I co najważniejsze, małe gabaryty tych urządzeń nie są równoznaczne z niższą funkcjonalnością. Mobilne modele nie tylko świetnie współpracują z innymi elementami systemu sprzedaży, ale także pozwalają na przechowywanie kopii paragonów w formie elektronicznej.

Bezprzewodowa współpraca z komputerem

Każda drukarka fiskalna, także taka mobilna, musi współpracować zarówno z komputerem, jak i oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą. Dopiero wtedy wspomniany rodzaj urządzenia rejestrującego pozwala na prowadzenie ewidencji oraz wystawianie paragonów. Zazwyczaj komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem portów przewodowych, np. USB, RS-232 lub Ethernet. Mobilne drukarki fiskalne umożliwiają jednak zastosowanie modułów, które zapewniają wymianę danych bez użycia kabli transmisyjnych. Wybrane modele da się po prostu wyposażyć w opcjonalne interfejsy, np. Bluetooth lub Wi-Fi. W rezultacie, takie drukarki mogą się bezprzewodowo komunikować z komputerem oraz zainstalowanym oprogramowaniem sprzedażowym. I nietrudno chyba zgadnąć, że w przypadku handlu mobilnego rozwiązanie tego typu zagwarantuje naprawdę duży komfort pracy.

Urządzenia przenośne z kopią elektroniczną

Dostępne obecnie na rynku, przenośne drukarki fiskalne, to w zdecydowanej większości urządzenia z elektroniczną kopią paragonów. Dlaczego wspomniana funkcjonalność jest tak ważna dla przedsiębiorców? Rozwiązanie tego typu zapewnia nie tylko wygodne, ale także bezpieczne i oszczędne archiwizowanie danych. Drukarki mobilne z kopią elektroniczną wykorzystują mniej rolek papieru, niż modele wyposażone w dwurolkowy mechanizm termiczny. A to zawsze przekłada się na niższe wydatki na materiały eksploatacyjne. Ponadto, moduł kopii elektronicznej umożliwia proste wykonanie backupu firmowej dokumentacji. Wystarczy wtedy zapisać dane na innym nośniku cyfrowym lub dysku twardym komputera.

Najmniejsza drukarka fiskalna na rynku

images/articles/pckf-drukarka-fiskalna-posnet-temo-hs-ej.jpg

Aktualnie Posnet Temo HS EJ to najmniejsza drukarka fiskalna na rynku. Wymiary tego modelu to jedynie 86 x 128 x 46 mm (szerokość, głębokość, wysokość), zaś jego waga wynosi zaledwie 380 g (razem z rolką papieru termicznego). Można więc spokojnie zaryzykować postawienie tezy, że jest to wręcz kieszonkowa drukarka rejestrująca. Tak kompaktowe gabaryty nie przeszkadzają jednak Temo HS EJ w obsłudze aż 100 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej skonfigurowane w programie sprzedażowym. Co więcej, ten model marki Posnet pozwala na archiwizowanie kopii paragonów w formie cyfrowej, może wystawiać faktury VAT oraz występuje w wariancie z modułem Bluetooth.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie