Co zrobić, aby nie iść do szkoły?

Szkoła jest miejscem, które można zarówno uwielbiać jak i nienawidzić. Nie różni się ono pod wieloma względami od pracy, gdzie spędza się podobną ilość godzin, a ze względu na dojazdy również można utknąć w korkach. Nadmiar nauki, niechęć do tej placówki oświaty czy też do konkretnego przedmiotu może być powodem, dla którego pojawi się chęć opuszczenia jednego czy też kilku dni zajęć. Jak to zrobić według porady.org ?


Sposoby na wolne od szkoły

Pierwszym powodem, dla którego można nie iść do szkoły jest "nagła, wysoka gorączka". By taką wywołać na życzenie trzeba wykazać się pewnym sprytem. Przydać się może kilka ciepłych swetrów, dzięki którym temperatura ciała się podwyższy oraz pojawi się pot. Dodatkowo, warto zadbać o to by mieć lekko załzawione oczy. Wieczorem można powiedzieć, że "chyba wcześniej pójdę spać, bo źle się czuje" lub też, że "boli głowa" bądź "nie chce jeść". To będzie pierwszy komunikat, że coś się dzieje. Następne dnia warto kontynuować plan już z samego rana. Iść nawet o 6 do pokoju rodziców by zawiadomić, że się źle czujemy, warto podczas tego mieć już widoczne objawy, czyli być mocno rozgrzanym. By tak się stało można w kilku swetrach leżeć pod kołdrą(lub poćwiczyć). Kubek ciepłej herbaty pod ręką również nie zaszkodzi chyba, że mamy nieopodal gorący kaloryfer. Kolejno trzeba już tylko powiedzieć rodzicom, że to chyba choroba, poczekać na termometr lub przyłożenie dłoni do czoła. Termometr warto rozgrzać przykładając do grzejnika, kubka lub pocierając w palcach.

Uwaga! Wsadzenie termometru bezpośrednio do gorącej herbaty może go zepsuć.

Symulowanie choroby można wzbogacić również o kaszel, kichanie lub też fałszywe wymioty, jeśli tylko talent aktorski na to pozwoli. Jeżeli wiemy, że po zgłoszeniu choroby będzie czekać nas wizyta u lekarza to warto zdecydować się na grypę żołądkowo- jelitową. Biegunka jest poważną podstawą do tego by zostać w domu jednak nie jest koniczne udowadnianie jej podczas wizyty.

Istnieją również stare sposoby, które jednak nie są polecane jako, że mogą przysporzyć prawdziwych problemów. Surowe ziemniaki powodujące gorączkę czy też przesolona woda na wymioty błyskawiczne to patenty, które nie są zdecydowanie odradzane ze względu na szkodliwe działanie na zdrowie.

Sprawdź poradnik jak wywołać biegunkę lub jak wywołać gorączkę.

Jak nie iść do szkoły?- wersja mniej popularna

Szczera rozmowa z rodzicami, to czasem nieoczywisty pomysł, ale może przynieść pożądany efekt. Rodzice to przede wszystkim ludzie, którzy również kiedyś chodzili do szkoły. Nie raz odczuwali niechęć, by iść na zajęcia czy też sami chodzili na wagary. Spróbuj obdarzyć ich odrobiną zaufania zwłaszcza jeśli macie dobre relacje. Rozmowa mówiąca, że nic się nie dzieje, tzn. to nie są poważne problemy z nauką, problemy z rówieśnikami może uspokoić rodziców, przez co mogą być oni bardziej skłonni do przyzwolenia na dzień wolny. Zaoferowanie dobrowolnej pomocy w sprzątaniu czy też zrobieniu obiadu bądź zakupów będzie również dobrym pomysłem.

Czytaj więcej porad na Porady.org.


Inne artykuły
mezoterapia mikroiglowa
sok z aronii czyli zielona apteczka
tabletki na odchudzanie co warto wiedziec
terapeuta zajeciowy charakterystyka zawodu

Testy
TEST
Zdrowie człowieka - Test z medycyny
TEST
Test z kardiologii
TEST
Narzędzia i przyrządy medyczne - test znajomości
TEST
Chemia - test z języka angielskiego

Komentarz: