Czy opłaca się rozpocząć kurs niemieckiego?

Ile kosztuje kurs niemieckiego? Jak nie wydać zbyt dużo za kurs niemieckiego? Czy inwestycja w kurs nam się opłaci? Jak dużo więcej dostaniemy za znajomość tego języka? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Na początek podajemy przedziały cenowe jakich należy się spodziewać zapisując się na naukę niemieckiego w stolicy. Liczby pochodzą z kilku ośrodków szkoleniowych niemieckiego na terenie miasta.

 


Typowy kurs niemieckiego w klasie 4-6 os.

Cena w przeliczeniu na jedną godzinę wynosi od 25 zł do nawet 60 zł. Koszt rośnie wraz ze wzrostem poziomu grupy. Zazwyczaj też im większy pakiet godzin, tym cena za jedną godzinę jest niższa. Najwięcej ośrodków szkoleniowych oferuje cenę ok 40 zł. Porównując do korepetycji jest to oszczędność przynajmniej 10-15 zł.

Kurs języka niemieckiego Warszawa - dla przedsiębiorstw

Tutaj oferta jest bardzo różnorodna. Zależy też od tego w jakiej branży osadzony jest kurs języka niemieckiego dla firm. Najczęściej szkoły proszą o telefon w celu indywidualnej wyceny kursu dla biznesu. prawie zawsze szkoły pojawiała się cena od 100 do 120 zł za 60 minut, ale z dojazdem do centrum. Powinno się spodziewać cen niższych dla kursów w siedzibie szkoły jednak nie jest to prawdopodobnie najbardziej optymalne rozwiązanie dla biznesu.

Czy dużo więcej mamy szansę otrzymać za znajomość języka niemieckiego?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że kurs niemieckiego umożliwia nam nowe ścieżki kariery. mamy możliwość przebranżowienia się. A co z podwyżką? W wypadku osób posługujących się językiem angielskim co najmniej na poziomie B1/B2 z dodatkową znajomością języka niemieckiego na tym samym stopniu, mediana płac wyniosła 7 000 PLN. Z kolei osoby, które poza średnio zaawansowaną znajomością języka angielskiego deklarowały biegłość w języku niemieckim uzyskiwały 8 000 PLN.

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2019 roku

Rozsądnym pomysłem będzie zapytanie pracodawcy na jaką podwyżkę możesz liczyć po przebyciu kursu języka niemieckiego. Wtedy wyraźnie możesz zobaczyć czy to Ci się opłaca. Weź pod uwagę również koszt alternatywny Twojego czasu. Czyli co mógłbyś osiągnąć zamiast uczenia się.

Kurs języka niemieckiego Warszawa – jak wybrać?

Kiedy wiesz już, że nauka się opłaca, możesz rozsądnie wybrać renomowany kurs niemieckiego. Szczególnie na rynku w Warszawie nie polecamy kierować się tylko ceną. Weź pod uwagę także koszt dojazdu oraz opinie o szkole. Popytaj znajomych. Jeśli chcesz kurs niemieckiego online – oszczędzisz czas, ale będzie to od Ciebie wymagać więcej samodyscypliny. Wielu adeptów ceni sobie jednak tę formę. Kurs niemieckiego przez internet daje możliwość nauki na plaży!

Życzymy powodzenia w wyborze efektywnego dla Was kursu niemieckiego!


Inne artykuły
od ktorego roku zycia oswajac dziecko z jezykiem obcym
jak nauczyc dziecko jezyka angielskiego
angielski dla poczatkujacych jak zaczac samodzielna nauke jezyka
kilka trikow na obnizenie kosztow tlumaczen

Testy
TEST
Materiały budowlane - test z języka angielskiego
TEST
Ptaki lądowe Polski Test
TEST
Test z Astronomii cz 6.
TEST
Części samochodowe - test z języka angielskiego

Komentarz: