Data publikacji: 2018.05.07

Gdzie znajdziesz prawdziwy najtańszy abonament bez telefonu?

Posiadanie telefonu komórkowego to w dzisiejszych czasach praktycznie konieczność. Ale żeby z niego korzystać, musimy najpierw mieć jakiś abonament. I już tutaj dla wielu mogą pojawić się schody. Jaką sieć komórkową wybrać? Mniejszą czy większą? Wybrać ofertę z telefonem, czy abonament bez telefonu? A może telefon na kartę?


To tylko kilka spośród wielu pytań, jakie mogą pojawić się przy wyborze abonamentu. Wybór oferty na kartę może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie korzystamy z telefonu regularnie i przeszkadza nam, gdy znienacka nie możemy nigdzie dzwonić, ponieważ skończyła nam się ważność konta i musimy je specjalnie doładować. Jeżeli jednak wolimy mieć telefon zawsze gotowy do działania, abonament będzie lepszym rozwiązaniem.

Abonament z telefonem czy bez telefonu?

Więc – abonament z telefonem czy bez? Abonament z telefonem był przez lata bardzo popularny w Polsce. Jest to w końcu wygodne rozwiązanie – nie musimy martwić się o znajomość specyfikacji telefonów, doradcy w salonie najczęściej wytłumaczą nam, co może dany model telefonu. Jednak jest kilka powodów, dla których lepiej wybrać tani abonament bez telefonu.

Przede wszystkim, telefon w abonamencie praktycznie zawsze będzie nas kosztować więcej niż gdy kupimy go osobno. Sieci komórkowe liczą sobie wysokie marże za pośrednictwo w sprzedaży smartfonów. Na dodatek niektóre sieci komórkowe stosują zwyczaj dwóch osobnych umów na abonament i telefon – i ta druga może trwać dłużej niż umowa na abonament!

Jeżeli już zdecydujemy się na abonament bez telefonu, pewnie będziemy chcieli, aby był on tani, ale jednocześnie miał odpowiednie usługi, jak duży pakiet danych, czy darmowe połączenia bez limitu.

Gdzie po najtańszy abonament?

I tutaj pojawia się najtrudniejszy wybór – która sieć najlepsza? Każdy bez zastanowienia wymieni największe sieci komórkowe w Polsce – Orange, Plus, Play i T-mobile. Jednak oprócz tych czterech, jest ich jeszcze kilkanaście! I czy są konkurencyjne wobec tzw. „wielkiej czwórki”? O dziwo tak. Jednak porównanie ofert kilkunastu operatorów może zająć wiele godzin. Na szczęście są narzędzia w Internecie, które nam w tym pomogą.

Warto skorzystać np. z porównywarki abonamentów. Tutaj możecie zobaczyć przykładowe porównanie na najtańszy abonament bez telefonu. Szybki rzut oka na takie porównanie abonamentów pokazuje, że najtańszy abonament bez telefonu możemy mieć już za nieco ponad 15 zł miesięcznie. A w tej cenie dostajemy nie tylko darmowe połączenia czy SMS-y, ale jeszcze do tego pakiet danych w wysokości 3 GB Internetu na każdy miesiąc.

Najciekawsze w takich porównaniach abonamentów jest to, że najczęściej duże sieci komórkowe nie są wśród tych najtańszych. Pokazuje to, że warto szukać innych ofert nawet wśród tych mniejszych i mniej znanych sieci komórkowych.

Porównywarka abonamentów

Jednak ciężko jest śledzić na bieżąco wszystkie takie oferty, promocje i wydarzenia związane z tak wieloma operatorami. Dlatego też rozsądnie jest sprawdzać takie informacje w jednym miejscu. Dobry w tym celu jest portal Mobilny Ranking z porównaniami ofert, promocjami i opiniami o operatorach. W takim miejscu możemy nie tylko najnowsze porównania ofert, ale też poszukać ciekawych promocji, dowiedzieć się paru ciekawostek ze świata GSM oraz sprawdzić jakie opinie mają poszczególni operatorzy sieci komórkowych.

Oczywiście ostatecznie sami musimy zdecydować, jaka oferta jest dla nas najlepsza. Jednak skorzystanie z odpowiedniej porównywarki, która pokaże oferty nie tylko tych dużych sieci komórkowych, ale też i tych mniejszych, znacząco pomoże nam znaleźć prawdziwy najtańszy abonament bez telefonu.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie