Data publikacji: 2018.08.08

Jak bezpiecznie jeździć z przyczepą?

Zdolność do ciągnięcia przyczepy to umiejętność prowadzenia, która jest niezwykle przydatna w różnych sytuacjach.


Zdolność do ciągnięcia przyczepy to umiejętność prowadzenia, która jest niezwykle przydatna w różnych sytuacjach. Możliwość bezpiecznego prowadzenia z przyczepą jest przydatna przy przeprowadzkach, kupowaniu nowych mebli, przewożeniu kosiarek lub mniejszych pojazdów lub przewożeniu łodzi lub pojazdów kempingowych. Umiejętność przyczepienia przyczepy do zaczepu pojazdu to tylko jeden krok w procesie jazdy z przyczepą. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed ruszeniem w drogę w tandemie.


9 wskazówek dotyczących jazdy z przyczepą


1. Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby uzyskać informacje o tym, jaką wagę pojazd może osiągnąć. Niektóre sedany o regularnej wielkości są w stanie holować do jednej tony, co zaskakuje wielu właścicieli samochodów. Duże ciężarówki i SUV-y mogą holować znacznie więcej ciężarów; jednak nie dopuść do przeciążenia pojazdu. Może to sprawić, że będzie on trudny w obsłudze i bardziej prawdopodobne stanie się ryzyko wypadku.


2. Nie lekceważ trudności jazdy z przyczepą. Powinieneś poćwiczyć wyjazd i wjazd na swoją posesję i poruszanie się po zacisznych drogach, zanim zaczniesz jeździć w dużym ruchu ulicznym, ciągnąc przyczepę.

 

3. Rozmiar przyczepy jest bezpośrednio związany z liczbą dostosowań, które będziesz musiał wprowadzić jako kierowca. Mała przyczepa użytkowa może być ledwo zauważalna. Ciągnięcie łodzi lub dużego RV będzie wymagało całej twojej uwagi i umiejętności prowadzenia pojazdu.


4. Upewnij się, że przyczepa jest prawidłowo zamocowana przed wyjazdem w drogę. Sprawdź łańcuchy bezpieczeństwa, światła i tablice rejestracyjne. Czy twój hak holowniczy spełni swoje zadanie? Kupuj tylko oryginalne części samochodowe, takie jak hak do vw caddy 2 – znajdziesz je na stronie sklepu internetowego www.vwuzytkowe-sklep.pl.

 

5. Zachowaj większą odległość między twoim samochodem, a pojazdem przed tobą podczas holowania przyczepy. Dodatkowa waga za samochodem sprawi, że trudniej będzie zwolnić lub zatrzymać się.


6. Skręcając zadawaj się bardziej. Ponieważ twój pojazd jest teraz prawie dwukrotnie dłuższy niż jego normalna długość, będziesz musiał robić znacznie większe obroty, aby uniknąć uderzenia w krawężniki, inne samochody lub zjechanie z drogi.


7. Jazda w odwrotnym kierunku (cofanie) podczas ciągnięcia przyczepy to umiejętność, której nabycie wymaga sporo praktyki. Skręć zbyt ostro, a przyczepa zaczepi o krawężnik lub skręci zbyt szybko w jednym kierunku. Oczekuj, że będziesz musiał więcej manewrować przy pierwszych kilku próbach jazdy w tył podczas holowania przyczepy.


8. Nie śpiesz się. Często najlepiej jechać na prawym pasie, ciągnąc przyczepę, zwłaszcza na drodze ekspresowej. Przyspieszenie potrwa znacznie dłużej z przyczepą. Zjedź nieco poniżej ograniczenia prędkości, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.


9. Parkowanie może być trudne. Małe parkingi mogą być prawie niemożliwe do użycia podczas ciągnięcia dużej przyczepy. Jeśli wykonasz manewr wjazdu samochodu i przyczepy na miejsce parkingowe lub kilka miejsc parkingowych, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby wyjechać z parkingu. Często zaleca się parkowanie w odległej części parkingu z niewielką liczbą otaczających pojazdów.


Możliwość jazdy z przyczepą umożliwi transport różnych przedmiotów lub innych pojazdów. Jeśli jesteś zagorzałym fanem sportu, który lubi pływać łódką lub biwakować, jazda z przyczepą jest prawie niezbędną umiejętnością. Pamiętaj, aby przeznaczyć trochę czasu, aby przećwiczyć jazdę z przyczepą, aby zbudować swoje umiejętności i zwiększyć pewność siebie, oraz aby zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria – np. hak do vw caddy 2. Ten i inne oryginalne akcesoria samochodowe kupisz w sklepie internetowym Volkswagena na stronie www.vwuzytkowe-sklep.pl.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie