Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Na rynku dostępna jest szeroka oferta mieszkań i domów, które prezentowane są przez deweloperów. Zazwyczaj klienci mają możliwość wyboru spośród wielu lokali, które mają inny metraż, rozkład pomieszczeń, a w części z nich można nawet przestawiać ściany, o ile na to pozwala projekt i wszelkie normy bezpieczeństwa. Argumentów przemawiających za tym, aby szukać mieszkania na rynku pierwotnym, jest znacznie więcej. Dodając do tego inwestycję na etapie „dziury w ziemi” po atrakcyjnej cenie, zakup mieszkania od dewelopera staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Jak wybrać idealne lokum? Na co zwrócić uwagę?


Mieszkanie od dewelopera. Jakie kupić, aby nie żałować?

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Wybór nie może być przypadkowy, ponieważ w przyszłości mogą z tego powodu występować różne utrudnienia. Podstawą jest lokalizacja, która w bardzo dużym stopniu rzutuje na cenę lokum. Mieszkania w blokach, które są wybudowane w szczerym polu, są znacznie tańsze niż te, które znajdują się w ścisłym centrum. Dla wielu osób jest to spory dylemat, ponieważ mogą wybrać tańszą nieruchomość, ale z dala od rynku, parków, czy innych udogodnień, lub zapłacić więcej i mieć wszystko pod ręką. Ponadto należy pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny jest zaciągany na określoną sumę i nie każdy ma możliwość jego dobrania ze względu na zdolność kredytową.

Co sprawdzić w prospekcie informacyjnym i planie zagospodarowania przestrzennego?

Kolejnym aspektem, na który powinien zwrócić kupujący to prospekt informacyjny i plan zagospodarowania przestrzennego. W szczególności ten drugi dokument będzie wpływał na atrakcyjność lokalizacji nieruchomości. Wybierając mieszkanie od dewelopera, warto sprawdzić, czy za kilka lat w bliskim sąsiedztwie nie powstaną trasy szybkiego ruchu lub kolejne blokowiska. Należy mieć także świadomość, że deweloper jest zobowiązany do przedstawienia prospektu informacyjnego, z którego można dowiedzieć się o planowanych inwestycjach, wpływających na jakość i komfort życia.

Plany zagospodarowania przestrzennego oraz zapowiedzi samorządu powinno się sprawdzić również z innego powodu. Może się bowiem zdarzyć tak, że lokalizacja nie będzie atrakcyjna, za to w perspektywie czasu zyska ona na randze dzięki dodatkowym dojazdom, autobusowym, czy też szkołom. Dlatego też chcąc kupić mieszkanie od dewelopera, tak istotne jest przejrzenie tych dokumentów. Dzięki temu można znaleźć bardzo atrakcyjną ofertę.

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Przeglądając oferty deweloperów, należy sprawdzić firmy, które je wystawiają. Wiarygodność inwestora jest kluczową sprawą, ponieważ to właśnie od jego renomy i wcześniejszych realizacji zależy to, czy klient kupi nieruchomość. Wielu deweloperów prowadzi własne portfolio, ale dla pewności warto udać się w te miejsca i sprawdzić, jak prezentują się budynki i teren wokół nich. Nie zaszkodzi sprawdzić także wpis do KRS.

Na co zwrócić uwagę w umowie deweloperskiej?

Chcąc kupić mieszkanie od dewelopera, niezbędne jest sprawdzenie również umowy. To właśnie w tym dokumencie zawarte jest najwięcej szczegółów, a to bardzo ważne z punktu widzenia klienta, jeśli podpisuje on akt notarialny jeszcze przed zakończeniem prac budowlanych. Ponadto w umowie deweloperskiej musi być zawarty koniec tychże prac oraz termin oddania budynku do użytku. Więcej informacji na temat tego, jak kupić mieszkanie od dewelopera i na co zwrócić uwagę można znaleźć na stronie https://republikawnetrz.pl/blog/jak-kupic-mieszkanie-od-dewelopera-poradnik-krok-po-kroku/.


Inne artykuły
mieszkania na sprzedaz w otwocku
skup nieruchomosci co to takiego
wynajem biura w gdansku jak znalezc idealna przestrzen dla swojej firmy
ladies jazz festival 2022

Testy
TEST
Nauki ścisłe - test z języka angielskiego
TEST
Historia - test z języka angielskiego
TEST
Fizycy - test wiedzy
TEST
Drzewa, nazwy drzew - test z języka angielskiego