Jak ogrzać taras? Promiennik podczerwieni na taras

Data publikacji: 2020.09.04

Jak ogrzać taras? Promiennik podczerwieni na taras

Każdy z nas pamięta stare telefony, które wyposażone były w podczerwień, a przesyłanie plików nie było tak łatwe i sprawne jak teraz. Zaskakujące może być, że ta stara technologia, jaką jest podczerwień, znajduje nadal ogromne zastosowanie w dzisiejszych czasach. Począwszy od militariów czy medycyny aż po naszego codziennego towarzysza, którym jest pilot do telewizora. Promienie IR zostały również wykorzystane w nowoczesnym, niekonwencjonalnym sposobie ogrzewania – promiennikach ciepła. Promienniki podczerwieni to urządzenia przypominające swym działaniem słońce, które ogrzewa nas przez swoje promienie – na podobnej zasadzie działają promienniki.


Grill zimowa porą z promiennikami ciepła na taras

Wysyłane przez nie krótkie fale ogrzewają nas, przedmioty w swoim zasięgu, ściany czy posadzki. Pod tym względem różnią się od tradycyjnych form grzewczych, takich jak piecyki. Otóż tradycyjne formy grzewcze mają za zadanie podnieść temperaturę powietrza, przez co zamiast przyjemnego ciepła dostajemy duchotę. Dodatkowo przez naturalną cyrkulację powietrza, kurz unosi się do góry i trafia do naszych dróg oddechowych. W przypadku alergików i dzieci jest to bardzo uciążliwe. Natomiast jeśli chodzi o promienniki podczerwieni sprawa ma się inaczej – nie musimy obawiać się cyrkulacji powietrza, ponieważ promiennik ogrzewa tylko nas czy przedmioty w swoim zasięgu, a nie powietrze. Promienniki podczerwieni zapewnią nam komfortowe ciepło.

Niestety wraz z nadchodzącą jesienią temperatura na dworze nie będzie nas rozpieszczać. Czas spędzany na tarasie nie będzie już taki miły i komfortowy. Jednak możemy to zmienić, inwestując w promiennik podczerwieni na taras. Urządzenie to bez względu na pogodę działa równie skutecznie, ogrzewa nas i wszelkie obiekty w swoim zasięgu. Z nową technologią, jaką są promienniki tarasowe, grill zimową porą staje się możliwy! Zapraszając gości, wystarczy włączyć urządzenie, a ono ogrzeje nas w kilka sekund, bez konieczności spędzania przy nim czasu na rozpalanie i dokładanie opału. Jeśli uwielbiasz spędzać czas na swoim tarasie i chcesz się nim cieszyć przez cały rok, to promienniki ciepła na taras są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Promienniki tarasowe – opinie, zalety

Promienniki ciepła na taras mają w zasadzie same zalety. Urządzenia te zapewniają nam komfort cieplny, pozwalają cieszyć się czasem ze znajomymi na tarasie nawet zimową porą, a przy tym mają działanie prozdrowotne. Promiennik podczerwieni nie potrzebuje długiego rozpalania, działa w kilka sekund i skutecznie ogrzewa obiekty w swoim zasięgu, dzięki czemu możemy spędzać czas w towarzystwie, a nie przy pilnowaniu piecyka. Efekt grzewczy jest natychmiastowy. Nie mamy również efektu ubocznego ogrzewania, jakim jest emisja szkodliwego dwutlenku węgla, dym oraz kurz, co dzieje się w przypadku stosowania innych systemów ogrzewania. W przypadku promienników nie mamy również dostępu do otwartego ognia, co daje bezpieczeństwo w użytkowaniu przy małych dzieciach. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, promienniki tarasowe wypadają korzystniej przy tradycyjnych formach ogrzewania. Dodatkowo promieniowanie IR świetnie pobudza krążenie.

Jaki promiennik ciepła wybrać?

Decydując się na promienniki tarasowe, możemy wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia dostosowany do naszych potrzeb – jeśli spędzamy dużo czasu przy stole, warto zainwestować w promiennik wiszący, który ogrzeje każdego siedzącego przy nim. Alternatywą dla tego rodzaju montażu jest promiennik naścienny, który po zainstalowaniu na ścianie pomoże nam zniwelować tzw. zimne okna, zapewniając optymalny komfort cieplny. Jeśli nie mamy możliwości montażu promiennika na suficie czy to na ścianie, nic straconego. Na rynku dostępne są również promienniki tarasowe wolnostojące. Urządzenia te są tak samo skuteczne jak promienniki sufitowe czy naścienne, przy czym możemy ustawić je w dowolnym miejscu na naszym tarasie i cieszyć się błogim ciepłem.

Bardzo ważne jest również, aby sprawdzić pochodzenie sprzętu. Na rynku oferowane są bardzo często chińskie zamienniki promienników ciepła. Urządzenie te są gorsze jakościowo i po krótkim czasie użytkowania będą wymagać naprawy lub nadawać się tylko do wymiany. Warto wydać jednorazowo więcej na dobry sprzęt polskiej produkcji z kilkuletnią gwarancją i certyfikatami, aby móc w pełni wykorzystać potencjał i moc promienników podczerwieni.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników ciepła http://irsystem.pl/

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie