Data publikacji: 2018.07.06

Jak otrzymać kredyt przez Internet?

Kredyty przez Internet oferują dziś niemal wszystkie firmy proponujące swoim klientom usługi pożyczkowe. W dobie powszechnego dostępu do Internetu uzyskanie kredytu stało się, podobnie jak wiele innych dotychczas skomplikowanych i czasochłonnych procedur, kwestią kilkunastu minut. Jak otrzymać kredyt przez Internet


Procedura uzyskania kredytu przez Internet

Jak można się dowiedzieć z bloga KFF24, procedura uzyskania kredytu przez Internet jest bardzo prosta. Na stronie internetowej wybranej firmy zwykle znajdziemy gotowy do wypełnienia formularz, w którym konieczne będzie podanie danych takich jak:

  • imię i nazwisko,
  • numer telefonu kontaktowego i/lub adres e-mail,
  • miejscowość, w której mieszkamy,
  • kwota, na jaką chcielibyśmy uzyskać kredyt.

Niektóre z firm finansowych umieszczają na swojej stronie suwak, dzięki któremu możemy wybrać kwotę z zakresu oferowanego przez dane przedsiębiorstwo.

Po przesłaniu formularza do weryfikacji klient może albo odczekać, aż konsultant zajmujący się obsługą klientów w danej firmie oddzwoni, albo samodzielnie zadzwonić na numer telefonu kontaktowego podany na stronie. Tę drugą ścieżkę poleca nam między innymi firma KFF24 – pozwala ona bowiem na maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na gotówkę i ułatwia przyspieszenie całego procesu. Konsultantowi klient powinien koniecznie podać bardziej szczegółowe dane osobowe, czyli przede wszystkim:

  • numer i serię ważnego dowodu osobistego, który potwierdza polskie obywatelstwo i pełnoletność klienta,
  • numer PESEL,
  • informację o uzyskiwanych dochodach,
  • numer konta bankowego, na który ma zostać przelana pożyczona kwota.

Informacja o dochodach jest istotna, gdyż stanowi dla firmy podstawę do udzielenia kredytu. Choć w odróżnieniu od kredytów oferowanych przez banki firmy finansowe nie sprawdzają zwykle zdolności kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej ani nie kontrolują stanu jego zadłużenia w Krajowym Rejestrze Dłużników, potrzebują one mieć jakiekolwiek podstawy ku temu, aby uważać, że klient będzie w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Co jednak istotne, firmy finansowe nie dyskwalifikują klientów, którzy nie są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. O ile możemy wykazać się stałymi dochodami, to czy pochodzą one z umowy o dzieło, umowy zlecenia, czy może z renty lub emerytury nie jest istotne. Dlatego też po kredyty do firm finansowych zwracają się często osoby, które ze względu na sposób zatrudnienia nie mają możliwości ubiegać się o kredyt w banku.

Aby sfinalizować proces ubiegania się o kredyt przez Internet w firmie finansowej, możemy zostać poproszeni również o przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego oraz zaświadczenia o otrzymywanych dochodach. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji pożyczkodawca wystawia decyzję o udzieleniu lub nieudzieleniu pożyczki, a w przypadku decyzji pozytywnej pieniądze przelewane są na podany przez klienta numer konta bankowego. Decydując się na pożyczkę pozabankową przez Internet, możemy więc liczyć na gotówkę nawet tego samego dnia, a w niektórych firmach nawet w ciągu godziny od złożenia wniosku!

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie