Jak poradzić sobie z zatkanym odpływem w wannie?

Data publikacji: 2018.07.03

Jak poradzić sobie z zatkanym odpływem w wannie?

Odpływ w wannie to element układu kanalizacyjnego, który należy udrażniać najczęściej. Z wanny – podobnie jak z prysznica korzystamy kilka razy dziennie, dlatego ów odpływ można określić mianem punktu newralgicznego. Istnieje kilka domowych metod na udrażnianie tego typu – szczególnie narażonych miejsc, jednak nie wszystko są wystarczająco skuteczne.


Domowe metody na udrażnianie odpływu w wannie

Pomijając rzesze specjalistycznych preparatów dostępnych w większości sklepów, które na pozór eliminują nagromadzony w rurach osad, warto skupić się na metodach najprostszych, wszak sztuka opiera się właśnie na prostocie. Jednym z przykładów jest zastosowanie roztworu przygotowanego na bazie octu oraz sody. Po zasypaniu odpływu ¾ szklanki sody należy zalać go szklanką octu, a wlew przykryć np. talerzem, który zredukuje dopływ powietrza przyczyniając się do wykreowania pary wodnej, a tym samym – reakcji pozwalającej udrożnić odpływ. Niestety ta metoda przynosi chwilowy skutek, dlatego warto sięgnąć po bardziej profesjonalne sposoby.

Profesjonalne metody na udrażnianie odpływu w wannie

Zanim przejdziemy do opisu profesjonalnego udrażniania odpływu, warto opowiedzieć w kilku słowach o przyczynach owej niedrożności. Najczęściej powstaje ona na skutek zalegających w odpływie włosów i drobnych elementów takich jak m.in. piasek, czy nici. Właśnie dlatego istotne jest dokonywanie regularnych inspekcji mających na celu diagnozę i ewentualne działania służące usunięciu szkodliwego osadu wewnątrz rur. W kwestii inspekcji oraz udrożnień i uszczelnień przychodzi nam profesjonalna marka Stankan zajmująca się szeroko pojętymi usługami związanymi z układem kanalizacyjnym. Jedną z kluczowych i nader częstych usług jest właśnie przepychanie rur. Stankan to firma posiadająca ogromne zaplecze technologiczne złożone z innowacyjnych urządzeń. Dzięki działaniom doświadczonych fachowców możemy mieć pewność, że rury – wespół z odpływem w wannie będą drożne, a nieczystości nie narażą nas na spore koszta.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie