Jak przygotować skuteczny baner reklamowy?

Wyobrażasz sobie miasto bez żadnych reklam? Żadnych napisów do czytania, kiedy stoisz w korkach, żadnych grafik reklamowych. Co gorsza, może właśnie szukasz jakiejś firmy, a tu nie ma żadnego oznaczenia. Zewnętrzne reklamy wielkoformatowe stały się nieodłącznym elementem krajobrazu. I wcale nie bez powodu. Są jednym ze skuteczniejszych sposobów na informowanie ludzi o działalności firmy. Klasycznym przykładem jest baner reklamowy. Żeby jednak faktycznie spełnił swoją funkcję, musi zostać przygotowany według pewnych zasad.


Wybierz miejsce, dobierz rozmiar

Jeśli chcesz przygotować skuteczny baner reklamowy zastanów się najpierw nad tym, do jakich odbiorców chcesz trafić. Pomyśl o tym gdzie ich znajdziesz. To pomoże Ci zawęzić obszar poszukiwań. Wybierz kilka punktów i zastanów się nad tym, czy jest tam miejsce na Twój baner? Albo raczej gdzie go umieścić, żeby dobrze komponował się z otoczeniem, a jednocześnie był dobrze widoczny. Od razu ustal też, jaki format powinna mieć Twoja reklama. Przemyśl te kwestie zanim przystąpisz do projektowania.

Slogan reklamowy

Jeśli już wiesz do kogo kierujsze przekaz i gdzie go umieścisz, czas skupić się na samej treści. Większość ludzi jedynie zerka na banery reklamowe. Masz więc mało czasu, żeby przykuć ich uwagę. Wiesz też, że nie jest to miejsce na zamieszczanie wielu szczegółowych informacji. Przekaz ma być krótki, prosty, czytelny i łatwy do zapamiętania. Najlepiej postawić na przemyślany slogan reklamowy. Może być humorystyczny, może być intrygujący, może mieć charakter gry słów. Tak, czy inaczej niech się wyróżnia i zapada w pamięć. Być może właśnie ta część przygotowywania baneru będzie wymagała najwięcej czasu, ale pamiętaj, że warto go na to poświęcić. A kiedy już masz pomysł na swoje hasło, możesz przejść do równie ważnej części projektu, jaką jest przygotowanie grafiki.

Odpowiednia grafika

Skąd wziąć grafikę? Jeśli nie jesteś grafikiem komputerowym, przygotowanie jej samodzielnie będzie kiepskim pomysłem. Chyba, że graficzny z Ciebie Mozart, wtedy po prostu twórz. Jednak w 99,9999% przypadków lepiej zlecić przygotowanie grafiki fachowcowi albo skorzystać z któregoś z serwisów sprzedających grafiki i zdjęcia z odpowiednią licencją. Jeśli chcesz mieć pewność,że na żadnej innej reklamie nie pojawi się wybrana przez Ciebie grafika poszukaj takiej, którą można kupić na wyłączność. Jedno jest pewne, grafika musi współgrać z Twoim sloganem reklamowym. W końcu baner reklamowy ma prezentować pewną całość, zarówno w formie, jak i w treści. Całość ma być estetyczna i ciekawa.

Baner reklamowy – przygotowanie do druku

Jeśli wykonałeś już poprzednie kroki, pozostaje jeszcze przygotować projekt do wydruku. W tym celu musisz skontaktować się z drukarnią, której zlecisz to zadanie i zapytać o konkretne parametry. Ustal jaką paletę barw ustawić, jakie pliki przyjmują i upewnij się czy zachowałeś odpowiednie spady i marginesy wewnętrzne. Na koniec po prostu prześlij projekt do drukarni i czekaj na odbiór gotowego banera.

Wybór drukarni

Pytanie tylko jakiej drukarni zlecić wydruk? Drukarnia Creative Partner w Rzeszowie będzie dobrym wyborem. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników i korzystanie z nowoczesnych urządzeń sprawia, że każde zlecenie wykonujemy szybko, fachowo i tanio. Nasi klienci zawsze wychodzą zadowoleni. Ponadto korzystamy wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Wiemy co musi wytrzymać reklama zewnętrzna i jeśli zamówisz ją u nas, gwarantujemy, że wytrzyma.

A dla tych, którzy nie mają czasu na tworzenie projektu, mamy dobrą wiadomość. Można zamówić go u nas. Nasi graficy przygotują go sprawnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Jeśli nie masz pomysłu, chętnie podpowiedzą co się sprawdzi. Przecież nie musisz znać się na grafice, wystarczy, że my się znamy. Zadzwoń lub napisz do nas, żeby dowiedzieć się więcej. Zapraszamy też osobiście do naszego biura. Banery reklamowe to nasza specjalność, sam sprawdź!

Inne artykuły
o czym nalezy pamietac decydujac sie na uruchomienie sklepu internetowego w uk
materialy reklamowe jakie wybrac
gadzety reklamowe vs tradycyjne formy reklamy
krowki reklamowe

Testy
TEST
Czy potrafisz rozpoznać karalucha?
TEST
Dzikie ssaki Polski
TEST
Test z historii
TEST
Las i zależności organizmów w nim żyjących - Test z przyrody