Jak ubierać niemowlaka zimą - kompendium wiedzy

 

Ubranie dziecka na zimowy spacer nie jest prostym zadaniem nawet dla doświadczonych rodziców. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, jak ubierać dzieci zimą i jak uniknąć podstawowych błędów.Kiedy po raz pierwszy można zabrać niemowlaka na spacer w sezonie zimowym?

Jeżeli dziecko urodziło się zimą, to na pierwszy spacer można wybrać się dopiero po dwóch tygodniach. Dobrym pomysłem jest również to, aby wcześniej przyzwyczaić malucha do chłodnego powietrza. Można tego dokonać na przykład poprzez przebywanie z dzieckiem dłużej przy oknie. W takiej sytuacji należy oczywiście zadbać o kilka warstw odzieży. Pamiętać należy również o tym, że pierwszy spacer nie powinien trwać dłużej niż 60 minut. Jeżeli temperatura jest poniżej -5°C, to zdecydowanie lepiej zostać z noworodkiem w domu. Spacer warto odłożyć także przy silnym wietrze i przy dość intensywnych opadach śniegu lub deszczu.


Ciepłe body niemowlęce

Kompletując odzież niemowlęcą, w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnym body niemowlęcym. Pamiętać należy o tym, że body zapinane między nóżkami nie tylko osłaniają plecki maluszka, ale również ułatwiają utrzymanie pieluchy na właściwym miejscu. Godne polecenia jest body niemowlęce wykonane w 100% z bawełny. Olbrzymim atutem naturalnych materiałów jest to, że zapewniają one odpowiedni komfort cieplny i co najważniejsze doskonale odprowadzają wilgoć.


Jakie śpioszki na zimę?

Na sezon zimowy najlepiej sprawdzą się śpioszki wykonane z ciepłych materiałów, które są o jeden rozmiar większy. Niestety zbyt ciasne śpioszki ograniczają i krępują ruchy dziecka. Najlepszym wyborem są śpioszki z zatrzaskami na całej długości. W dużej mierze to właśnie dzięki nim ubieranie niemowląt nie będzie stanowić większego wyzwania. Uważać należy jedynie na śpioszki z weluru, które nie za dobrze przepuszczają powietrze.


Jaką odzież dziecięcą na zimę wybrać?

W sezonie zimowym przydać mogą się rajstopki zimowe i ciepła bluza. Na spacer można założyć dwie lżejsze bluzeczki, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie stworzyć odpowiednią izolację przed zimnem. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla grubego swetra. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że w razie potrzeby można zdjąć jedną bluzkę. Podczas zimowych spacerków nie można zapominać także o ciepłej czapce. Najlepszym wyborem jest czapeczka, która od wewnątrz jest bawełniana, a z wierzchu polarowa. Na samym końcu warto wspomnieć i zimowym kombinezonie. W sezonie jesiennym wystarczy lekki kombinezon wykonany z bawełny. W sezonie zimowym zdecydowanie lepszym wyborem są puchowe kombinezony z ciepłym kapturkiem.

Opracowanie: https://kochanyurwis.pl/


Inne artykuły
wielofunkcyjny wozek dzieciecy czyli jaki
nastoletni przyjaciel z serialu
sprzet sportowy dla swojego dziecka
przyjazny sklep z artykulami dla najmlodszych
moc plynaca z kolorowania

Testy
TEST
Elementy ubioru damskiego - test wiedzy
TEST
Odzież - test z języka angielskiego
TEST
Odzież - test wiedzy cz.1
TEST
Test o owocach

Komentarze:
Aby odpowiednio ubrać niemowlaka zimą, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach: Warstwy: W celu utrzymania ciepła ciała niemowlaka, ważne jest, aby ubrać go w kilka warstw ubrań. Dzięki temu będzie można dostosować ilość ubrań do panującej temperatury. Ciepłe ubranie: Podstawowym elementem garderoby niemowlaka zimą powinna być ciepła, gruba i wodoodporna kurtka, płaszcz lub kombinezon. Ciepłe skarpety, rękawiczki i czapka: W celu ochrony stóp, rąk i głowy niemowlaka przed zimnem, ważne jest założenie mu ciepłych skarpet, rękawiczek i czapki. Wodoodporna obuwie: Buty powinny być wodoodporne, aby zapewnić ochronę przed wilgocią i mrozem. Ochrona przed wiatrem: Dla dodatkowej ochrony przed wiatrem należy zwrócić uwagę na zamki błyskawiczne, guziki czy zapięcia w ubraniach dziecka. Sprawdzanie temperatury: Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu temperatury ciała dziecka i dostosowywaniu ilości warstw ubrań do panujących warunków pogodowych. Warto pamiętać, że dzieci potrzebują więcej ciepła niż dorośli, więc należy ubrać je odpowiednio ciepło, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych spacerów.
Komentarz: