Jak wybrać dywan do pokoju dziewczynki?

Data publikacji: 2020.06.21

Jak wybrać dywan do pokoju dziewczynki?

Pokój dziewczynki musi odpowiadać jej charakterowi, stanowić doskonałe miejsce do szalonych zabaw ale też być bezpieczną przystanią w której mała księżniczka będzie regenerować siły, odpoczywać czy uczyć się.


Przed wyborem dowolnego typu dywanu należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe kryteria.

Te 3 kryteria to :

wielkość

kolorystyka

jakość

Oczywiście, bardzo ważne jest również, aby wziąć pod uwagę gusta naszego dziecka.

Rozmiar dywanu

Idź do pokoju swojej córki, wybierz starannie miejsce, w którym chciałbyś umieścić dywan, a następnie zanotuj w przybliżeniu wymiary, które by ci odpowiadały. Pamiętaj, że dywany występują w najróżniejszych wielkościach i kształtach. Nadasz zupełnie inny charakter pomieszczeniu kładąc standardowy, prostokątny dywanik a inny umieszczając taki przypominający kształtem ulubionego zwierzaka.

Wymiary wykładziny mogą się różnić w zależności od modelu. Wybierz rozmiar najbliższy temu zanotowanemu. Bez wątpienia dodatkowym atutem dywanu w pokoju dziewczynki jest możliwość jego zmiany. Gdy tylko wzór, kolor czy kształt przestanie odpowiadać Twojej pociesze- można go zastąpić innym

Kolor dywanu

Dochodzimy do interesującej części, wyboru kolorów…Aby wybrać odpowiedni kolor do pokoju, trzeba będzie zainspirować się rzeczami, które już wybrałeś: meblami, kolorem ścian oraz podłogi. Bez dwóch zdań, należy wziąć pod uwagę ten ważny faktor, jakim jest upodobanie kolorystyczne Twojej córki.

Generalnie, bardzo młode dziewczynki ( w wieku od 4 do 7 lat) lubią krzykliwe, intensywne kolory, takie jak różowy lub turkusowy. Jednak to od ciebie będzie zależeć, jak połączysz jej preferencje oraz Twoje wyczucie stylu aby znaleźć idealny dywan. W ten sposób będziesz mógł wybrać kolor, który najlepiej pasuje do Twojego całego otoczenia. Na przykład: jeśli pokój córki jest w neutralnych kolorach, można dodać charakteru i zenergetyzować wnętrze dywanem w intensywnym kolorze. Jeśli natomiast chcesz ocieplić pomieszczenie i dodać mu uroku, doskonale sprawdzą się dywany w delikatnych, pastelowych odcieniach. Natomiast jeśli pokój jest już bardzo kolorowy, położenie dywanu w neutralnych, stonowanych barwach nie zmieni zbyt wiele. W takich przypadkach najczęściej wybierany jest kolejny bardzo kolorowy elementu w postaci dywanu.

Jakość dywanu

Najbardziej odporne i najwytrzymalsze są dywany wykonane z poliestru. Poliester, który jest włóknem z polimerów syntetycznych, takich jak polietylen…mówiąc wprost jest to bardzo mocne plastikowe włókno. Ten typ dywanów jest również bardzo łatwy do czyszczenia. Będziesz w stanie usunąć każdą plamę, za pomocą wody oraz sody oczyszczonej. Można do tej mieszanki dodać odrobinę octu. Dzięki temu zdezynfekujesz dywan oraz wyeliminowujesz wszelkie ryzyko występowania bakterii.

Podsumowując

Po pierwsze, podczas poszukiwania idealnego dywanu do pokoju dziewczynki musimy pamiętać o trzech najważniejszych kryteriach wybór, o których wspominaliśmy na początku tekstu. Nie mniej ważnym czynnikiem decydującym o zakupie dywanu powinien być gust Twojej córki. Można również wyszukać wymyślne dywany, takie jak dywaniki jednorożcowe lub w kształcie zamków, księżniczek czy zwierzaków. To wszystko zależy od tego, co lubi twoja córka.

Na naszej stronie internetowej możesz z łatwością znaleźć dywany spełniające wszystkie te kryteria!

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie