Jak zamienić PDF na WORD?

Data publikacji: 2018.04.25

Jak zamienić PDF na WORD?

Sam proces zamiany dokumentu PDF do formatu Word-a jest bardzo skomplikowany. Dlatego stworzyliśmy bezpłatne narzędzie internetowe umożliwiające w prosty sposób zamianę plików PDF do plików tekstowych DOC. 


Jak przekonwertować pliki PDF na Word?

Podczas pracy z plikami często konieczna jest konwersja z jednego formatu na inny. Ze względu na potrzebę korzystania z elektronicznego zarządzania dokumentami procedura ta stała się bardzo popularna. Najpopularniejsze formaty do pracy lub szkoły to Word (doc) i PDF. Często konieczna jest zmiana danych w oryginalnym dokumencie. Konwertowanie plików PDF na Word jest częstym problemem wśród użytkowników komputerów i uczniów. Jednak nie zawsze jest możliwe przekonwertowanie jednego formatu na drugi bez utraty ważnych danych.

Co to są pliki PDF?

Pliki (Portable Document Format) – to format pliku opracowany i promowany przez firmę Adobe Systems, regulowany standardami ISO. Pliki te zakończone rozszerzeniem ".pdf". Charakteryzują się tym, że archiwizują w swojej strukturze zarówno tekst jak i grafikę uniemożliwiając ich edycję i zapewniając stały wygląd. Gwarantują też, że dokument tego typu nie został przypadkowo zmieniony. 

Pliki PDF znalazły szerokie zastosowanie jako format przechowywania gotowych, zredagowanych dokumentów lub dokumentów, które mają być udostępnione do wydruku lub do przeczytania. 

Format ten doskonale rozwiązuje niezgodności wielu edytorów tekstowych a raczej tzw. procesorów tekstu: jak MS Word, Open Office, Libre Office itp. Gdzie przekazanie innej osobie dokumentu w formacie .doc, .xls lub innym nie gwarantowało, że wygląd dokumentu się nie zmieni, jeżeli ktoś użyje innego edytora. Format PDF doskonale rozwiązał ten problem, głównie dlatego, że do jego obsługi rzadko urzywa się innych programów niż twórców tego formatu. 

Jak konwertować pliki PDF na Word?

Konwerter PDF na Word znajdziesz na naszej stronie pod adresem: http://Aztekium.pl/pdf-word

Konwertowanie jest bardzo proste. Wystarczy wybrać plik PDF z dysku i nacisnąć przycisk "Wyślij". Dodatkowo można wybrać język, w którym jest treść dokumentu. To znacznie udoskonali zorpoznanie tekstu. Po naciśnięciu przycisku plik po kilku sekundach będzie gotowy do pobrania.  Jeżeli plik byłby bardzo duży i zawierał np. setki stron, to wtedy ten czas może się wydłużyć. 

Konwerter jest aplikacją internetową więc działa na wszystkich systemach operacyjnych. Zapraszamy do korzystania.
 

Inne sposoby konwersji plików PDF na Word

Pliki w formacie takim jak Word są znane wszystkim, plik PDF są mniej znane użytkownikowi komputera domowego. Format jest wymyślony i wdrożony przez firmę Adobe i można go otwierać na dowolnym innym komputerze podczas zapisywania wszystkich plików danych. Główną zaletą PDF jest to, że w przypadku Word, dokument może wyglądać inaczej na innym koputerze, gdzie nie ma np. zainstalowanych dodatkowych czcionek. W przypadku PDF ten problem nie występuje. PDF otwierany na różnych komputerach zawsze wygoląda identycznie. Jedna PDF ma wadę. Nie można go w prosty sposób edytować. Dlatego powstały liczne rozwiązania odwracające proces tworzenia PDF. Czyli odwrotna zamiana PDF na DOC. Istnieje kilka sposobów :

- oprogramowanie do rozpoznawania tekstu OCR;
- zainstalowanie specjalnego konwertera oprogramowania;
- instalacja płatnego oryginalnego programu do konwertowania;
- wykorzystanie narzędzi online.

 

Oprogramowanie OCR

Jednym ze sposobów konwersji plików PDF na Word jest użycie programów z systemem OCR. Kto pracuje z dokumentami, nieustannie się zastanawia - czy jest sens przepisywać tekst, może ktoś to już zrobił? Twórcy oprogramowania postanowili nie pozostawiać tego problemu bez rozwiązania i stworzyli specjalne systemy OCR, które były pierwotnie używane przez sektor bankowy do wypełniania kwestionariuszy. Obecnie narzędzia te są szeroko stosowane do prostej pracy biurowej.

Zainstaluj konwerter dla plików PDF

Do odtworzenia dokumentu PDF używa się specjalnych programów konwertujących. Może to być zarówno mały program, jak i uniwersalny konwerter z wieloma opcjami i funkcjami. Takie programy całkowicie odczytują informacje z pliku PDF i ponownie formatują je do postaci Worda. Często te usługi są płatne, ale można również znaleźć bezpłatne wersje. Proces konwersji większych formatów na dokumenty tekstowe może zająć nawet kilka minut.

Zastosowanie oryginalnego kreator PDF

Aby przekonwertować plik PDF na Word, istnieje świetny sposób na użycie oprogramowania twórcy oryginalnego formatu Adobe. Ta metoda konwersji jest najwygodniejsza, ponieważ producent oferuje najszerszy zakres funkcji dla swojego produktu. Podstawowy program Adobe Reader jest bezpłatny, ale aby skorzystać z dodatkowych opcji, musisz kupić aktualizację do płatnej wersji Adobe Reader Pro. Aby zapoznać się z funkcjonalnością oprogramowania, dostępny jest bezpłatny okres próbny w którym można przetestować jego możliwości. 


Skorzystaj z bezpłatnych usług online

Dla tych, którzy nie chcą instalować dodatkowego i dodatkowego oprogramowania na swoim komputerze osobistym, istnieje inny sposób na przekonwertowanie PDF-Word. Jest to skorzystanie z bezpłatnych usług internetowych. Konwertery online są dobre, ponieważ nie wymagają specjalnej wiedzy i procedur z funkcjonalnością programów - na stronach internetowych cała procedura odbywa się trzema kliknięciami myszy. Jedynym minusem jest tutaj konieczność dostępu do internetu. 
 

Konwertery plików PDF na Word

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych programów, używanych do konwertowania PDF:

ABBYY FineReader to przydatny program do rozpoznawania tekstu, który współpracuje ze skanowanymi dokumentami, plikami PDF, a nawet zdjęciami cyfrowymi. Jest to wygodne dla początkujących i tych, którzy starają się nie używać narzędzi o wyrafinowanej funkcjonalności. Po rozpoznaniu tekstu program nie zmienia struktury oryginalnego dokumentu i udostępnia go do użycia przez narzędzie Microsoft Office.
 

OmniPage Professional to kolejny przydatny program OCR, który działa w 100 językach. Zastępuje pliki PDF w formatach takich jak doc, rtf, wpd i xls. Ważną cechą OmniPage jest możliwość odwrócenia konwersji. Program ma szybkie wyszukiwanie zeskanowanych dokumentów. OmniPage nie jest łatwą opcją, więc doradzaj zaawansowanym użytkownikom korzystanie z tego narzędzia.

CuneiForm ma rozbudowaną funkcjonalność, a nawet obsługuje kserokopie niskiej jakości. Ma kilka algorytmów konwersji, które pozwalają rozpoznać złożone teksty napisane w dowolnym języku europejskim. Interfejs programu jest prosty, a szybkość konwersji formatu jest tak duża, jak to możliwe. System CuneiForm OCR jest dostępny do bezpłatnego pobrania ze strony producenta.


ReadIris Pro to program OCR, którego ważne funkcje, oprócz podstawowych, działają z orientalnymi tekstami lub dokumentami używającymi pisma sylabicznego. Łatwo konwertuje tekst prawy i lewy, a także tabele i wykresy. Użytkownicy zauważają, że ReadIris ma szczególnie szybki eksport plików.

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie