Jak zmienić adres IP komputera i ukryć swoją lokalizację?

Data publikacji: 2020.07.23

Jak zmienić adres IP komputera i ukryć swoją lokalizację?

Tak jak w życiu realnym stosuje się metody pozwalające na identyfikowanie ludzi, tak samo w sieci nie brak jest narzędzi używanych celem identyfikowania wybranych użytkowników internetu. Jednym spośród tego rodzaju narzędzi będzie adres IP. To właśnie dzięki niemu możliwe staje się sprawdzanie jakiego typu strony i portale odwiedzamy, kiedy się logujemy, a kiedy wręcz przeciwnie pozostajemy offline. IP daje także możliwość komunikacji w internecie, bowiem posiada go każde spośród urządzeń podłączonych do sieci.

 


 

Sieć VPN łatwą metodą na to, aby móc zmienić swój adres IP

Najłatwiejszą, a przy tym również i najbezpieczniejszą metodą na zmianę adresu IP, będzie użycie sieci VPN, która zapewnia tunelowanie danych. Oznacza to, iż dane wymieniane między naszym komputerem a serwerami dostawców usług będą szyfrowane, jak i wysyłane przy pomocy pośredniczącego serwera, którym będzie właśnie VPN. Dzięki temu za każdym razem możemy łączyć się z zupełnie innym serwerem, który znajduje się w jednym spośród krajów na całym świecie. Uzyskujemy więc zagraniczne IP, które otworzy przed nami możliwości skorzystania z sieci globalnej.

Plusy zmiany IP poprzez sieć VPN

Po pierwsze, wartym podkreślenia będzie fakt, iż dzięki wykorzystaniu sieci VPN rzeczywiście dochodzi do zmiany IP na inny kraj. Zmiana lokalizacji IP będzie związana w tym przypadku z tym, iż łączymy się z serwerem VPN, który zlokalizowany jest w zupełnie innym kraju, zaś dostawca usługi będzie widzieć IP tegoż serwera, nie zaś naszego urządzenia. Dlatego właśnie siedząc wygodnie w zaciszu własnego domu, możemy bez żadnego problemu skorzystać z witryn, które objęte są lokalizacyjną blokadą.

Poza tym sieć VPN zapewnia nam:

  • możliwość strumieniowego przesyłania z dowolnych miejsc na świecie - zmiana IP powoduje, iż możemy skorzystać na przykład z zagranicznej usługi VOD i internetowej telewizji, będąc nadal w kraju, niemniej możliwy jest również dostęp do usług polskich, kiedy przebywamy za granicą. Dokonując wyboru dostawcy sieci VPN zwróćmy szczególną uwagę, który spośród nich ma swoje serwery w Polsce, jak i w krajach przez nas nierzadko odwiedzanych,
  • ochronę prywatności, nie tylko poprzez zmianę adresu IP, dzięki której dużo trudniej będzie zbierać dane na temat naszej aktywności w sieci, ale także poprzez szyfrowanie danych,
  • dostępność zablokowanych treści w sieci, w tym witryn i stron, na które dostaliśmy blokadę. To właśnie najbardziej istotna zaletą sieci VPN - dostawca usługi, który nałoży na nas blokadę, nie będzie miał pojęcia, iż ponownie łączymy się z jego witryną, gdyż dzięki użyciu sieci VPN uzyskamy odmienne IP, które prowadzić będzie do serwera VPN, nie zaś do naszego urządzenia,
  • omijanie cenzury - głównie takiej, która nakładana jest przez rządy krajów na treści w sieci. Taka cenzura obowiązuje chociażby w Chinach.

Więcej pod linkiem: Jak zmienić / ukryć adres IP komputera za pomocą VPN

Jak zmienić lokalizację IP poprzez VPN?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wyboru właściwego dostawcy usług internetowych. Na poczet jednorazowej zmiany adresu IP można użyć jednego spośród darmowych VPN-ów, niemniej jednak trzeba liczyć się z dużo wolniejszym funkcjonowaniem sieci, jak i sporymi ograniczeniami. Pamiętajmy również, iż darmowy VPN nie jest także zupełnie darmowy. Nierzadko płacimy za niego nie swoimi pieniędzmi, ale należącymi do nas danymi osobowymi.

Warto zatem rozejrzeć się za płatnymi ofertami, które zapewnią lepsze szyfrowanie, jak i korzyści mające związek z posiadaniem VPN. Na rynku znaleźć można wielu różnych dostawców sieci VPN, jednakże swoją uwagę warto skierować na tych, którzy mają swoje serwery w krajach dla nas istotnych, w tym również w Polsce, zaś w najpopularniejszych krajach mają tychże serwerów tylko kilka. Wśród tych krajów znajdują się, chociażby Niemcy i Stany Zjednoczone. Z nimi mają związek problemy z użytkowaniem dostępu do Netflixa w wersji amerykańskiej, jak i niemieckich transmisji dotyczących piłki nożnej. Jak można zmienić swoje IP na amerykańskie? Wystarczy, iż zakupimy dostęp do VPN, który ma swoje serwery w USA. A jak można zmienić swoje IP na niemieckie? Identycznie, czyli wykupić dostęp do VPN z serwerami niemieckimi.

Serwery w obu wymienionych krajach mają najlepsi spośród dostawców usługi VPN na świecie. Korzystając z ich oferty, nie będziemy nigdy więcej zmuszeni do zmiany IP telefonu, wystarczy, iż zainstalujemy na nim sieć VPN od takich dostawców.

Dokonując wyboru sieci VPN, zastanów się dobrze, na jakiego rodzaju urządzeniach zamierzasz go używać. Chociaż większość spośród dobrych dostawców zapewnia nas, iż ich VPN działa na niemalże wszystkich urządzeniach, np. na tablecie, smartfonie, laptopie, czy komputerze stacjonarnym, to tak naprawdę możemy napotkać na problemy w czasie instalowania sieci na jednym z tychże urządzeń. Wybrana przez nas sieć VPN musi być oczywiście kompatybilna z systemem operacyjnym konkretnego urządzenia.

Istotne będzie również samo zainstalowanie sieci. Celem uzyskania zmiany IP należy połączyć się z wybranym przez nas serwerem, a nie będzie to możliwe bez odpowiednio przeprowadzonej instalacji. Na szczęście nie należy ona do bardzo trudnych i poradzi sobie z nią nawet ktoś, kto nie ma zbytniego doświadczenia czy wiedzy informatycznej. Po tym, jak wykupimy konto u dostawcy, wystarczy iż:

  • ściągniemy na swoje urządzenie odpowiednią aplikację,
  • zainstalujemy ją, skorzystamy ze wskazówek producenta,
  • i zalogujemy się.

W czasie konfiguracji należy wybrać odpowiedni kraj albo wybrany serwer, poprzez który ma następować połączenie. Takie ustawienie możemy zmienić w każdym momencie, w zależności od swoich aktualnych potrzeb.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie