Data publikacji: 2018.08.21

Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrztu?

Ile trwają chrzciny w restauracji i co powinno znajdować się w menu przyjęcia z udziałem zarówno dorosłych, jak i małych dzieci? W sali bankietowej Sobieska podpowiemy Ci, jak zorganizować idealne chrzciny dla całej rodziny i wszystkich Waszych bliskich. Wszak jest to jedno z pierwszych, ważnych świąt w życiu każdego człowieka. Naszą specjalnością jest urządzenie uroczystości okolicznościowych, takich jak wesele, komunie, urodziny i właśnie chrzciny. Zawsze dokładamy wszelkich starań ku temu, aby każde przyjęcie było niezwykłe i na długo pozostało w pamięci uczestników. Co zrobić, żeby chrzciny w restauracji były wyjątkowe?


Pomysły na niebanalne atrakcje na chrzciny w restauracji

Jak dowiedzieć się można z bloga sali Sobieska, to, ile trwają chrzciny w restauracji, zależy głównie od indywidualnych życzeń osób planujących uroczystość i preferencji ich gości. Warto jednak zorganizować przyjęcie, które nie będzie ograniczało się tylko do zjedzenia obiadu. W Sobieskiej podpowiadamy, że dobrze jest dać gościom czas, aby nacieszyć się tym wyjątkowym świętem, zapoznać się z maluchem czy nadrobić zaległości w rozmowach z dawno niewidzianymi członkami rodziny. Często na chrzcinach w restauracji obecny jest fotograf, który wykonuje pamiątkowe zdjęcia rodziców i chrzestnych z dzieckiem oraz uwiecznia wszystkich innych obecnych na imprezie gości. Często dziadkowie, ciocie czy wujostwo chcą mieć osobne zdjęcia z maluszkiem i dobrze jest zapewnić im taką możliwość. Po chrzcinach, kiedy otrzymamy pięknie obrobione zdjęcia od fotografa, można przesłać gościom odbitki lub przekazać obrazy e-mailem wraz z podziękowaniami za udział w uroczystości naszego malucha.

Jak na każdej rodzinnej uroczystości, tak też na chrzcinach w restauracji bardzo często gośćmi są dzieci. Obsługa Sobieskiej może przygotować dla najmłodszych uczestników imprezy specjalnie udekorowany stół, na przykład z balonami przypiętymi do krzeseł i kolorowymi owocami zamiast kwiatów. Dobrym pomysłem jest też wydzielenie kącika zabaw dla dzieci, gdzie będą dla nich dostępne kredki, kolorowanki, gry i zabawki. Niekiedy klienci Sobieskiej decydują się na wynajęcie na chrzciny animatora, który będzie dbał o rozrywkę maluchów. Taka osoba ma zazwyczaj ze sobą wiele gadżetów, które urozmaicają dzieciom zabawę, i aranżuje świetne gry i atrakcje. Jeżeli wyprawiane przez nas chrzciny odbywają się latem czy ciepłą wiosną dzieci często przenoszą się z animatorem na świeże powietrze i tam na przykład puszczają kolorowe bańki mydlane albo biorą udział w grach zespołowych.

Nie tylko dzieci, ale również dorośli często doceniają dodatkowo zorganizowaną rozrywkę na chrzcinach w restauracji. Można na przykład porozkładać na sali karteczki z informacjami o dziecku, a gdy już goście się z nimi zapoznają, zorganizować quiz z symbolicznymi nagrodami. Innym pomysłem jest poproszenie członków rodziny i przyjaciół o napisanie rad dla dziecka, które będą mogły być odczytane za 5, 10, 15 czy 20 lat. Można też poprosić gości o odczytanie porad przed złożeniem ich na ręce rodziców malucha. Takie zabawy często sprzyjają integracji i znacząco wpływają na dobrą atmosferę podczas chrzcin w restauracji.

Przestronna, ładnie udekorowana sala na chrzciny i dopasowane do potrzeb gości menu to podstawy każdego udanego przyjęcia. Warto pamiętać też o rozrywkach dla dzieci i sposobie upamiętniania pięknych chwil - na zdjęciach czy w księdze pamiątkowej. Wybierając Salę Sobieska w Jaworze możemy mieć pewność, że organizacja przyjęcia będzie dla nas przyjemnością - miejsce będzie przystrojone zgodnie z naszymi życzeniami, a potrawy przygotowane według ustalonych wytycznych. Eksperci Sobieskiej pomogą nam także zaplanować inne elementy chrzcin w restauracji, na przykład podpowiedzą zaufanego fotografa czy kamerzystę.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie