Konwerter jednostek

Data publikacji: 2017.12.01

Konwerter jednostek

Konwertowanie jednostek - jak to zrobić w prosty sposób?

Możliwe, że matematyka spędza sen z powiek niejednemu z nas. Liczenie, mnożenie, dzielenie. Z reguły proste zagadnienia, z którymi pierwszy raz styczność mieliśmy w szkole podstawowej, teraz, przy większej ilości danych czy podczas konieczności wyniesienia obliczeń na inny poziom, mogą stać się kłopotliwe. Jednym z przykładów zadań, przy których zdarza nam się zawahać jest przeliczanie jednostek. Na szczęście możemy wspierać się dostępnymi w Internecie narzędziami, dzięki którymi matematyka staje się nie tylko łatwa, ale i przyjemna.


Jak dobrze przeliczyć jednostki?

Konwertowanie jednostek to jedna z ważniejszych umiejętności matematycznych, która ma zastosowanie w naszym codziennym życiu. Zapewne nieraz zmierzyliśmy się z koniecznością przeliczenia jednostek miary, odległości lub wagi. Jeżeli nasze zadanie polega na drobnych obliczeniach, wówczas możemy poradzić sobie samodzielnie. Z kolei, kiedy przeliczanie jednostek dotyczy większej ilości danych, w takiej sytuacji pomocnym będzie dla nas konwerter jednostek.

        Dużą popularnością cieszą się specjalnie zaprogramowane aplikacje i programy komputerowe, które w szybki i prosty sposób pomogą nam przekonwertować poszczególne jednostki. Zamiana metrów na kilometry nie powinna sprawiać nam trudności, jednakże przeliczenie mil na kilometry prawdopodobnie będą wymagać od nas skupienia i poświęcenia więcej czasu. Znacznie trudniej jest zamienić chociażby decygramy na hektogramy czy też mile kwadratowe na metry kwadratowe. Podczas zamiany jednostek, z którymi rzadko mamy okazję pracować, dużą pomocą okażą rozwiązania online.

 

Kalkulator jednostek w służbie skuteczności obliczeń

Konwerter jednostek, z którego możemy korzystać online, pozwoli na sprawne obliczenie interesującej nas jednostki w każdej chwili - warunkiem jest tylko dostęp do Internetu. Wystarczy kilka sekund, by sprawdzić, ile rubli rosyjskich warty jest dolar amerykański lub w jaki sposób zamienić waty na miliwaty. Internetowy kalkulator jednostek, którego znajdziecie także na tej stronie: http://aztekium.pl/konwerter, oferuje szybką zamianę jednostek temperatury, masy, długości, powierzchni, czasu, ciśnienia, systemów liczbowych czy też walut.

Obsługa programu lub korzystanie z narzędzia online jest bardzo intuicyjne. Wystarczy wybrać dwie jednostki, które chcemy zamienić i wpisać odpowiedni wartość liczbową. Kalkulator jednostek natychmiastowo obliczy wskazane wartości i automatycznie poda szczegółowy wynik.

Warto sięgać po proste i łatwo dostępne sposoby, dzięki którym zyskamy pewność prawidłowego przeliczenia jednostek. Jeżeli możemy ułatwić sobie życie i pomóc w matematycznych zmaganiach, dlaczego z tego nie skorzystać?

 

 

Przelicz jednostki z Aztekium.pl

Czy wiesz, ile to jeden jottabajt i jakie ma oznaczenie? A może zawsze zastanawiałeś się, jak przeliczyć coś na często pojawiająca się w informacjach ekonomicznych baryłkę ropy naftowej? Teraz obydwie te informacje możesz uzyskać błyskawicznie w jednym miejscu.

 

Linki bezpośrednie dla konwertera jednostek

Aztekium.pl proponuje linki bezpośrednie. Polega to na tym, że aby uruchomić zamianę jednostek, wystarczy wpisać za adresem serwisu jej nazwę. Przykładowo, jeżeli chcemy przeliczać metry, to wpisujemy adres strony aztekium dopisując na końcu metry lub m: http://aztekium.pl/metry, jeżeli chcemy przeliczać gramy dodajemy końcówkę "gramy"

Oto przykłady podstawowych skrótów do konkretnych przeliczeń

Jednostki czasu

http://aztekium.pl/sekundy
http://aztekium.pl/minuty
http://aztekium.pl/kwadranse
http://aztekium.pl/godziny
http://aztekium.pl/doby
http://aztekium.pl/miesiace
http://aztekium.pl/lata

Jednostki temperatury

http://aztekium.pl/temperatura

Jednostki informatyczne

http://aztekium.pl/petabity
http://aztekium.pl/terabity
http://aztekium.pl/gigabity
http://aztekium.pl/megabity
http://aztekium.pl/kilobity
http://aztekium.pl/bity
http://aztekium.pl/terabajty
http://aztekium.pl/gigabajty
http://aztekium.pl/megabajty
http://aztekium.pl/kilobajty
http://aztekium.pl/bajty

Jednostki wagi (masy)

http://aztekium.pl/kilogramy
http://aztekium.pl/dekagramy
http://aztekium.pl/miligramy
http://aztekium.pl/gramy
http://aztekium.pl/tony
http://aztekium.pl/funty
http://aztekium.pl/uncje
http://aztekium.pl/kwintale
http://aztekium.pl/grainy

Jednostki długości

http://aztekium.pl/metry
http://aztekium.pl/centymetry
http://aztekium.pl/kilometry
http://aztekium.pl/milimetry
http://aztekium.pl/decymetry
http://aztekium.pl/cale
http://aztekium.pl/jardy
http://aztekium.pl/mile
http://aztekium.pl/stopy

Jednostki objętości

http://aztekium.pl/km3
http://aztekium.pl/m3
http://aztekium.pl/dm3
http://aztekium.pl/cm3
http://aztekium.pl/mm3
http://aztekium.pl/hektolitry
http://aztekium.pl/mililitry
http://aztekium.pl/litry

Jednostki powierzchni

http://aztekium.pl/km2
http://aztekium.pl/m2
http://aztekium.pl/dm2
http://aztekium.pl/cm2
http://aztekium.pl/mm2
http://aztekium.pl/ary
http://aztekium.pl/hektary
http://aztekium.pl/akry

 

Konwerter jednostek

Jeżeli macie wątpliwości co do tego, jak należy przeliczyć jakąś jednostkę, wybierzcie się pod adres http://aztekium.pl/konwerter, aby się ich pozbyć. Znajdziecie tam podzielone na grupy rozmaite przeliczniki. Chociażby temperatury ze stopni Fahrenheita na Celsjusza albo na Kelwina, powierzchni, choćby metrów kwadratowych na stopy kwadratowe.

 

Można się szybko sprawdzić ile petabajtów (oznaczenie PiB) lub bajtów (oznaczenie B) ma wspomniany już jottabajt (oznaczenie YiB). Dobrze, chcecie coś bardziej przyziemnego? Proszę bardzo. Dajmy na to, że wybieracie się na wakacje na Filipiny i chcielibyście się dowiedzieć, jak wygląda przelicznik 1000 dolarów amerykańskich, które macie, na peso filipińskie. Wystarczy wybrać w lewej kolumnie dolary jako walutę, z której zamieniamy, wcisnąć "Konwertuj" i po paru sekundach już wiem, że 1000 dolarów USD to 49805,33 filipińskich peso. Jeśli wolicie przykład w złotówkach, to 5000 w naszej walucie równa się 66666,67 filipińskich peso.

 

Poza obliczeniami informatycznymi, dotyczącymi powierzchni, walut, temperatur, możemy również przekonwertować jednostki masy, prędkości, czasu, ciśnienia, długości, objętości, a także systemy liczbowe, procenty, wartości związane z prądem elektrycznym (napięcie, natężenie, moc, częstotliwość i inne).

 

Dlaczego warto skorzystać

 

Konwerter na stronie Aztekium.pl jest banalnie prosty w obsłudze, intuicyjny, działa błyskawicznie i dostępny jest całkowicie za darmo. Inwestując niewiele czasu, uzyskamy konkretną informację dotyczącą przelicznika na wybraną jednostkę. 
 

Konwerter jednostek

 

Przedrostki stosowane do oznaczeń jednostek

Nazwa
przedrostka
Oznaczenie Mnożnik Mnożnik
eksa E 10 18 1 000 000 000 000 000 000
peta P 10 15 1 000 000 000 000 000
tera T 10 12 1 000 000 000 000
giga G 10 9 1 000 000 000
mega M 10 6 1 000 000
kilo k 10 3 1 000
hekto h 10 2 100
deka da 10 1 10
- - 10 0 1
decy d 10 -1 0,1
centy c 10 -2 0,01
mili m 10 -3 0,001
mikro μ 10 -6 0,000 001
nano n 10 -9 0,000 000 001
piko p 10 -12 0,000 000 000 001
femto f 10 -15 0,000 000 000 000 001
atto a 10 -18 0,000 000 000 000 000 001


Konwerter posiada następujące moduły:

Kalkulator jednostek temperatury

Skrót: http://Aztekium.pl/temperatura

Kalkulator jednostek miary

Skrót: http://Aztekium.pl/metry

Kalkulator jednostek powierzchni

Skrót: http://Aztekium.pl/m2

Kalkulator jednostek objętości

Skrót: http://Aztekium.pl/m3

Kalkulator jednostek masy (wagi)

Skrót: http://Aztekium.pl/kilogramy

Kalkulator jednostek prędkości

Kalkulator jednostek mocy

Kalkulator jednostek czasu

Kalkulator jednostek ciśnienia

Konwerter jednostek siły

Konwerter systemów liczbowych

Konwerter bajtów i bitów

Konwerter kursu walut

Kalkulator procentowy (przeliczanie procentów)

Konwerter jednostek gęstości

Kalkulator jednostek energii

 

Konwerter jednostek

Jak uruchomić nasz konwerter. W zasadzie nie ma nic łatwiejszego. Ten konwerter jednostek, który pozwoli wam na zamianę i przeliczanie najróżniejszych wartości, znajdziecie pod tym adresem: http://aztekium.pl/units. Lub aby uruchomić kalkulator jednostek kliknij ten obrazek: Główny konwerter jednostek uruchamiamy tutaj:

Konwerter jednostek online

 

Intuicyjna wyszukiwarka

Na koniec pochwalimy się tym, co najmniej widać, a co jest najlepsze w naszym konwerterze. Mianowicie wewnętrzna intuicyjna wyszukiwarka.

Dzięki tej wyszukiwarce, można konkretnie sprecyzować zapytanie, aby od razu otrzymać wynik. Przykładowe zapytania: "metry na mm", "2m na mm", "100 s na minuty", "2kg-g", "2 kilogramy gramy", itd. 

Mało tego. Jeżeli wyszukarka da nam już właściwy wynik. To później wpisując cyfry liczby, będziemy otrzymywać zamianę innych wartości tych samych jednostek. Przykład. Wpisujemy: 3kg na g i otrzymaliśmy wynik. Jeżeli w kolejnym kroku wpiszemy liczbę 4, to system automatycznie przeliczy 4 kg na g

Natomiast, jeżeli w wyszukiwarce wpiszemy tylko jedną jednostkę: np. metry lub 4 metry, to program ustawi ją jako wartość i jednostkę przeliczaną a jednostkę przeliczoną wybierze domyślną. Ale w każdej chwili możemy ją zmienić wybierając ręcznie lub dopisując w wyszukiwarce. 

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie  konwerter jednostek twardości kalkulator jednostek ciśnienia przelicznik jednostek hektar zamień jednostki następujących wielkości grubość włosa konwerter jednostek glikemii żelazo przeliczanie jednostek zamiana jednostek j na kwh przeliczanie stopy zamiana jednostek fizyka przedrostki zamiana jednostek aplikacja kalkulator jednostek masy kalkulator jednostek laboratoryjnych zamiana jednostek gęstości kalkulator jednostek mb konwerter jednostek dm3 na m3 przelicznik jednostek ładunku zamiana jednostek gimnazjum przelicznik jednostek uncja zamiana jednostek kalkulator jednostek przyspieszenia