Kształcenie zawodowe po szkole średniej - możliwości

Data publikacji: 2019.05.13

Kształcenie zawodowe po szkole średniej - możliwości

Inwestycja w wiedzę i podnoszenie własnych kompetencji zawsze jest inwestycją trafioną. W dzisiejszych czasach istnieją ogromne możliwości w zakresie kształcenia i to nie tylko młodzieży, ale również osób dorosłych. Możemy wybierać wśród różnych form zdobywania wiedzy – kursów, szkoleń, a także szkół policealnych i studiów. Na co warto się zdecydować?


Kształcenie zawodowe – jakie mamy możliwości

Decydując się na podniesienie kwalifikacji, warto najpierw określić, co nas interesuje i czym chcielibyśmy zajmować się zawodowo na co dzień. Jeśli wiemy, co chcielibyśmy robić i do czego mamy predyspozycje, warto zorientować się, w jaki sposób można zdobyć wymagane w danym zawodzie kwalifikacje. Młodzi ludzie – absolwenci gimnazjów, a od niedawna szkół podstawowych, mają możliwość wyboru kształcenia w zawodzie już na poziomie szkoły średniej. Absolwentom liceów pozostaje inna możliwość – kursy zawodowe, albo szkoła policealna Kraków jest miastem gdzie mieści się nie tylko jedna z najstarszych uczelni w Polsce oraz wiele innych cenionych szkół wyższych - osoby, którym nie powiodło się na maturze, mają możliwość wyboru kształcenia w jednej z krakowskich szkół policealnych.

Jak zostać uczniem i absolwentem szkoły policealnej?

Aby zostać uczniem szkoły policealnej, należy ukończyć szkołę średnią – technikum, lub liceum. Rekrutacja jest prowadzona na podstawie dostarczanych w określonym terminie dokumentów. W trybie zaocznym nauka odbywa się w weekendy. Podobnie jak na uczelni wyższej, co semestr odbywają się zaliczenia, a po dwóch latach, czyli czterech semestrach, przeprowadzany jest egzamin. Po jego złożeniu z wynikiem pozytywnym, absolwenci otrzymują tytuł technika w wybranym zawodzie.
Szkoły policealne kształcą w wielu popularnych i poszukiwanych na rynku pracy kierunkach, takich jak na przykład fizjoterapeuta, opiekun medyczny, sprzedawca, pracownik ochrony i wiele innych. Dzięki szkole policealnej można również zyskać tytuł technika rachunkowości i zdobyć pracę w jednym z istniejących biur księgowych, a nawet otworzyć własne.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie