Data publikacji: 2019.02.07

Lokalizacja stron www to to samo co Tłumaczenia stron www?

Wraz z rozwojem technologii Internet wyparł standardowe media i stanął na podium jeśli chodzi o reklamę. Większość firm ma już swoje witryny w sieci, co pozwala im na poszerzenie grona odbiorców i dotarcie do sporej ilości ludzi w stosunkowo krótkim czasie i stosunkowo niskim koszcie.


Podczas lokalizacji branych jest pod uwagę o wiele więcej aspektów niż w przypadku standardowego tłumaczenia. Aby trafić do grona bardzo wymagających internautów, należy wpasować się do panujących w ich kulturze zasad. Każda narodowość poza językiem ma inne schematy zapisywania dat, walut czy skojarzenia związane z danymi ikonami lub kolorami. W niektórych językach różni się również kierunek pisania! Różne kraje mają również inne rozkłady stron Internetowych i inne postrzeganie intuicyjności. To wszystko składa się na przyjemność podczas korzystania ze strony www oraz to, czy użytkownik dłużej na niej zostanie, zechce poruszać się po niej i dogłębniej zaznajomić się z informacjami się na niej znajdującymi. Jeżeli dana strona nie wkupi się w łaski internauty od razu z niej wyjdzie, nie dając nawet małej szansy na zapoznanie się z jej zawartością. Zmniejsza to szansę zakupu produktu czy usługi praktycznie do zera. Pewne badania przeprowadzone wśród konsumentów udowodniły, że aż 75% z nich nie zamówi nic online, jeśli dana strona nie będzie dostępna w ich języku. I nie mowa tu o byle jakim, nieskładnym gramatycznie odpowiedniku, ale w pełni i dokładnie przetłumaczonym, naturalnym tekście. O ile użytkownikom nie przeszkadza rażący po oczach tłumacz na e-bayu czy aliexpress to jeśli do czynienia mają oni z mniej znaną marką, obowiązkowym jest zapewnienie mu swobody korzystania za pomocą jego ojczystego języka. Daje to uczucie komfortu i niejakiego poczucia bezpieczeństwa w związku z mającymi się odbyć zakupami.

Lokalizacja rozwiązuje również sprawy związane z płatnościami online. Prawie każdy kraj ma w związku z tym ustalone własne metody stosowane w handlu elektronicznym. Nieodpowiednio zlokalizowany sklep internetowy może uniemożliwić klientowi prostą zapłatę. Problemy z tym związane mogą nakłonić go do zmiany strony internetowej i zakupieniu właśnie na niej tego, co wcześniej próbował zakupić na poprzedniej stronie.

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że lokalizacja stron www będzie wykonana zgodnie z zasadami obowiązującymi w kraju, pod który chcesz ją dostosować zamów ją na Lingua Lab!

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie