Data publikacji: 2018.07.13

Matematyka dla dzieci - MathRiders

książki matematyczne

Rzadko który przedmiot szkolny spędza sen z powiek tak wielu uczniom oraz ich rodzicom jak matematyka. To prawdziwy paradoks! W świecie, w którym coraz mniej miejsca na emocje i bezpośrednie relacje, a codzienność wymaga od nas głównie operacji na symbolach i cyfrach (ach, te PIN-y, hasła, daty, kody...) uciekamy od matematyki jak od zarazy.


Nauka matematyki kolejnym pokoleniom wydaje się zadaniem nudnym, żmudnym i bezcelowym. Sporo w tym winy naszego systemu szkolnego, który skupia się na schematycznych zadaniach rozwiązywanych w jeden jedyny słuszny sposób i nie dopuszcza dziecięcej kreatywności oraz niekonwencjonalnego podejścia do matematycznych zagadnień.

Wielu uczniów sięga więc po korepetycje w przekonaniu, że są z matematyki słabi, że matematyka jest dla nich zbyt skomplikowana.

Tymczasem wystarczy zmienić metody nauczania, żeby okazało się, iż niemal każde dziecko ma fenomenalną matematyczną intuicję i radzi sobie nawet ze skomplikowanymi zadaniami.

Matematyczna intuicja

Alternatywą dla tradycyjnych korepetycji udzielnych przez nauczycieli po godzinach jest szkoła matematyki MathRiders, której trenerzy pracują w oparciu o metodę Helen Doron. Wiele miast w Polsce otwiera placówki MathRiders, bo efekty ich pracy są spektakularne.

mathriders-info.png

Dzieci pracujące pod okiem opiekunów wykorzystujących metodę Helen Doron traktują matematykę jak naturalną część codziennej refleksji nad światem. Można powiedzieć, że matematyka traci walor abstrakcyjnej nauki na rzecz bycia narzędziem do rozwiązywania zwykłych problemów.

W zależności od wieku członków grupy (2-4 lata, 4-11 lat, 11-19 lat) specjaliści dobierają adekwatne metody pracy dostosowane do możliwości intelektualnych uczniów. Gry i zabawy edukacyjne są naturalną częścią każdego matematycznego treningu, który przestaje kojarzyć się z mechanicznym rozwiązywaniem działań i zadań tekstowych.

Matematyka staje się intuicyjna i okazuje się, że nie można jej nie umieć - każde dziecko doskonale wyczuwa matematyczne zależności.

Elastycznie i efektywnie

Szkoła matematyki MathRiders działa w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdańsku czy Wrocławiu i wciąż powstają kolejne placówki. Zapotrzebowanie na alternatywne metody nauczania matematyki stale rośnie, bo też i tempo, i jakość zmian w systemie oświaty nie napawają optymizmem.

Wydaje się, że nauka matematyki jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek - to przecież trening logicznego myślenia, wyciągania wniosków, planowania, szacowania. To trening wyobraźni przestrzennej. Metoda Helen Doron to metoda efektywna, elastyczna i doskonale przystająca do współczesnych realiów.

Jeśli skostniały system szkolny okazał się w przypadku twojego dziecka nieskuteczny, a matematyka spędza wszystkim domownikom sen z powiek, poszukaj szkoły MatRiders w swoim mieście. Przekraczając jej progi możesz pożegnać się z matematycznymi problemami i zapewnić swojemu dziecku atrakcyjne zajęcia na najwyższym światowym poziomie.

Odczaruj matematykę, odczaruj szkolne testy i klasówki. Matematyka jest gdzie indziej.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie