Data publikacji: 2018.07.03

Multimedialna strzelnica

Trening na multimedialnej strzelnicy to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, świetną rozrywkę oraz możliwość poprawienia swoich umiejętności strzeleckich zarówno przez amatorów, jak i zawodowców. Czym zatem różni się taka strzelnica od tradycyjnej ? Jak się na niej strzela ? Czy jest bezpieczna ? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielamy w dalszej części artykułu oraz podajemy kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że wizyta na strzelnicy multimedialnej będzie doskonale spędzonym czasem.


Czym różni się strzelnica multimedialna od tej prawdziwej ?

Pierwszą i kluczową różnicą jest broń, jakiej używa się na strzelnicy multimedialnej. Nie używa się broni prawdziwej a specjalnie spreparowaną. Są to repliki, które wyglądają oraz ważą tyle samo jak prawdziwe modele, co zwiększa realizm. Pociągniecie za spust, wyzwala tylko mały odrzut i wynik strzału na tablicy. Na takiej strzelnicy nie trzeba również używać nauszników oraz okularów ochronnych. Na takiej strzelnicy można również znacznie łatwiej trenować strzelanie sytuacyjne czy konkretne scenariusze. Jest to dość problematyczne w tradycyjnym miejscu, gdyż wymaga przemieszczania się z bronią po pomieszczeniach i nie jest oferowane większości klientom. Strzelnica taka daje też bardzo szerokie możliwości treningowe i trenowanie wielu dynamicznych sytuacji, których nie można zasymulować na tradycyjnej strzelnicy.

Jak wygląda strzelnica multimedialna ?

Strzelnica multimedialna wygląda nieco inaczej niż tradycyjna. Zamiast tarcz umieszczone są różnego rodzaju ekrany, które wyświetlają cen oraz otoczenie. Jest ono interaktywne i można do niego strzelać. Taki rodzaj strzelnic różni się też układem i wielkością. Dzięki mobilnym ekranom można zmieniać jej wygląd w zależności od potrzeby czy przeprowadzanego eventu. Strzelnica multimedialna może zmieścić się w jednym małym mieszkaniu i mieć tylko jeden ekran lub zajmować duży teren.

Jakie korzyści daje strzelnica multimedialna

Korzyści, jakie daje strzelnica multimedialna — jest wiele. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Nie używa się na niej prawdziwej broni, dlatego można na niej spędzić bezpiecznie czas z rodziną, nie obawiając się o wypadek. Kolejnym dużym plusem jest cena. Jeśli nie używamy oryginalnych pistoletów ani amunicji to również koszty eksploatacji są znacząco niższe. Dzięki temu nie musimy wydawać równie dużo środków co na tradycyjne strzelnice. Ogromną korzyścią takiego miejsca jest również możliwość treningu. Dzięki temu modelowi profesjonaliści czy służby mogą przeprowadzać bardzo długie i wnikliwe sesje oraz wyrabiać niezbędne reakcje. Strzelanie sytuacyjne trenowane w ten sposób daje bardzo dobre rezultaty.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie