Data publikacji: 2019.01.02

Najciekawsze gry VR


Jeszcze niedawno futurystyczna nowinka, dziś już gry VR można znaleźć pod choinką i grać w nie we własnym domu. Nie wszystkie tytuły robią równie duże wrażenie, warto więc poznać najlepsze i dobrać okulary VR, które pozwolą w pełni się nimi cieszyć.


Dzięki okularom VR do konsoli i odpowiednim tytułom możliwa jest rozrywka na zupełnie innym niż dotychczas poziomie. W grze typu RPG gracz może być tym, kto eksploruje kolejne pomieszczenia i rozwiązuje zagadki, a w grze sportowej naprawdę zmęczyć się podczas gry w tenisa. Pierwsze tytuły dostępne na konsole z okularami VR były dość proste, dziś jednak można znaleźć znacznie więcej i za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości trafić do zupełnie nowego świata.

Astro Bot: Rescue Mission a odpowiedni sprzęt

Astro Bot został okrzyknięty najlepszą grą virtual reality w historii. Gracz za pomocą okularów VR wciela się w niej w robota, który przemierza kosmos. Po drodze musi rozwiązywać zagadki i stawiać czoła wyzwaniom, jest więc to gra logiczno-przygodowa. Różnorodne poziomy i zadania sprawiają, że gra ma szansę spodobać się nawet wybrednym graczom, którzy lubią być stale zaskakiwani czymś nowym.

Oczywiście to, czy gra zrobi odpowiednie wrażenie i czy czas z nią spędzony będzie przyjemnością, zależy też od jakości sprzętu. Użytkownicy skarżą się, że gorszej jakości okulary do wirtualnej rzeczywistości nie pozwalają w pełni wykorzystać potencjału gier, a niektóre powodują wręcz zawroty głowy czy ból oczu. Sprawdź, które okulary do VR na konsole mają najlepsze opinie wśród klientów profesjonalnych sklepów ze sprzętem: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepsze-okulary-vr-do-konsoli-poznaj-opinie-naszych-klientow.bhtml

Sprzęt do VR warto regularnie aktualizować, a po kilku latach wymienić na nowszy. Ta branża dynamicznie się zmienia i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym można się cieszyć coraz to nowszymi grami. Najlepsze okulary VR do konsoli mogą posłużyć długo, ale gorsze modele być może trzeba będzie wymienić już za rok. Sprawdzając rankingi gier warto pamiętać też o tym, że stale wychodzą nowe tytuły i już zestawienie sprzed kilku miesięcy może być przestarzałe. Poza klasycznymi tytułami VR-owymi warto więc szukać nowości, które często są rewolucyjne dla branży.

Moss czyli przygody myszy

Rodzice często mają opory przed kupowaniem okularów do VR młodszym graczom, uważając, że gry na tą platformę są pełne przemocy i za poważne dla dzieci. Moss udowadnia, że jest inaczej, a bohaterem jest tu sympatyczna mysz, która z pomocą gracza rusza w świat mitów i ekscytujących przygód.

Trzecią grą, którą warto wymienić, jest klasyczna strzelanka Firewall Zero Hour. To już coś dla osób o mocnych nerwach, które potrzebują intensywnych bodźców i emocji. Bawić można się w kilka osób przez połączenie sieciowe, dzięki czemu gra zyskuje jeszcze jeden wymiar – towarzyski. Szukając tytułów, które sprawdzą się jako prezent razem z okularami VR, warto wybrać jedną lub wszystkie z powyższych gier. Da to graczowi pełen przekrój możliwości, jakie oferuje obecnie ta technologia.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie