Nauka języków obcych

Język obcy dla każdego - jak sprawnie pokonać barierę językową?

“Globalna wioska” - to termin ukuty w 1962 roku przez Herberta Marshalla, który stał się zapowiedzią wielonarodowej, współczesnej rzeczywistości. Duże możliwości podróżowania oraz wynalazek, jakim jest Internet, dały nam szansę komunikowania się z ludźmi z najbardziej odległych zakątków świata. Nauka języków obcych stała się więc bardzo ważnym aspektem, stanowiącym przepustkę do lepszego życia oraz właściwego zgłębiania kultury innych krajów. Korzyści przemawiających za ich znajomością jest doprawdy wiele, a jak tę umiejętność posiąść szybko i skutecznie?


Podstawowe zalety znajomości języków obcych

Nie sposób wymienić wszystkich zalet, płynących ze znajomości języka obcego. Nie mniej jednak proces jego nauki nie dla każdego równa się ze źródłem przyjemności. Aby posiadać dużo motywacji, a tym samym podejść do tego procesu optymistycznie, warto odkryć, jakie on możliwości przed nami otwiera.

 

Chociaż nie samą pracą człowiek żyje, to jednak korzyści zawodowe przemawiają do nas najskuteczniej. Większe szanse na rynku pracy i znalezienia dobrze płatnego zatrudnienia to niewątpliwie efekt znajomości języka obcego. Miejsca w międzynarodowych korporacjach czekają na ludzi, którzy potrafią sprawnie komunikować się z przedstawicielami danych krajów. Po drugie, podróżowanie stało się w ostatnich latach synonimem udanych wakacji, a jak czuć się swobodnie i bezpiecznie za granicą? Posiadając choćby podstawową umiejętność mówienia po angielsku!

Ponadto specjaliści zgodnie przyznają, że nauka języków obcych jest doskonałą gimnastyką dla umysłu, podczas której ćwiczysz pamięć krótko- i długoterminową oraz rozwijasz swoją kreatywność!

 

Szybka nauka języka w sieci

Chęć rozpoczęcia nauki języka obcego nie musi się wcale wiązać z dużymi kosztami finansowymi, obejmującymi drogie kursy językowe czy zakup specjalistycznych słowników. Angielski, niemiecki, włoski, czeski, a może mniej popularny baskijski, ormiański, maltański czy albański? Ze stroną http://aztekium.pl/learn nauka języka obcego stanie się czystą przyjemnością i procesem pozbawionym trudności. Szybko, efektywnie i co najważniejsze w formie zabawy wzbogacisz swoje słownictwo o nowe wyrazy i powiedzenia. Wybierz preferowaną grupę słów, sprawdź ile liczy ich pula, a następnie odznaczaj te, które opanowałeś oraz te, które wymagają  jeszcze pewnego treningu!


Innym programem do nauki czasowników nieregularnych jest program irregular (link poniżej). Umożliwia on naukę wymowy czasowników nieregularnych. Może być również obsługiwany tylko klawiaturą.

Irregular verbs

Sprawdzić swoją wiedzę możesz poprzez testy, które są na stronie http://aztekium.pl/mtest. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę kategorię, która cię interesuje. Np. "angielski" i już otrzymasz testy do nauki tego języka.
Zaletą tych testów jest to, że po ukończeniu testu masz możliwość rozpocząć kolejny test, który składa się tylko z błędnych odpowiedzi.


Inne artykuły
nauka jezyka obcego w wakacje dlaczego warto
wykrywanie języka online
angielski dla poczatkujacych jak zaczac samodzielna nauke jezyka
kilka trikow na obnizenie kosztow tlumaczen
jak sie nauczyc obcego jezyka

Testy
TEST
Matematycy - test wiedzy o matematykach
TEST
Test znajomości ptaków - cz 4.
TEST
Test znajomości motyli
TEST
Potrawy - Test znajomości potraw cz.4

Komentarze:
Fajny program, lecz brakuje mi tam jeszcze wymowy. Ale ogólnie OK.
Komentarz: