Nauka państw na mapie

Data publikacji: 2018.09.03

Nauka państw na mapie

Powstaje nasz najnowszy program do nauki geografii. Za pomocą tego prostego narzędzia bez problemu nauczysz się nazw wszystkich krajów świata, kontynentów, województw Polski itd. 

Oprócz tego, że nauczysz się ich nazw, poznasz ich położenie na mapie i bez problemu je zapamiętasz.


Program zbudowany jest w prosty intuicyjny sposób. Z menu po lewej stronie (lub z mapy) wybieramy kontynent lub kraj, krórego obszarów chcemy się nauczyć. Po dokonaniu wyboru mam następujące opcje: 
 

  • Nauka
  • Test
  • Ranking

 

Tryb nauki

Uczyć możemy się na dwa sposoby. Poprzez najeżdżanie myszką na poszczególne kraje. Wtedy jako podpowiedź pojawi się nazwa państwa. Drugi lepszy sposób, to uruchomienie trybu Nauka. Wtedy klikając poszczególne obszary na mapce, lub w menu z lewej strony, zaznaczy się jego obszar i nazwa. 

Trzeba pamiętać, że lista wszystkich krajów cały czas jest dostępna w menu. Można je swobodnie przewijać za pomocą myszki. 

Tryb testu

Klikając w tryb testu, program zacznie odpytywać nas o poszczególne kraje. Pytanie pojawia się w nagłówku strony np. "Gdzie leży Polska?" Dodatkowo,  w menu po lewej stronie, poszukiwany kraj lub obszar zapala się na kolor żółty. 
Teraz wystarczy kliknąć we właściwe miejsce na mapce. 

Jeżeli wskażemy poprawne miejsce, to w menu ta pozycja zapali się na zielono. Miejsca błędnie wskazane są oznaczone kolorem czerwonym. 

Ranking

Tylko osoby, które poprawnie ukończyły dowolny test, mogą zapisać swój wynik w rankingu. Ranking zawiera listę osób posortowaną wg czasu. Uczestnicy, którzy osiągnęli najlepszy czas umieszczani są na górze strony. Analogiczny ranking jest tworzony do każdej mapki w serwisie. 

Nauka geografii

Program jest prostym sposobem na naukę geografii. 

Link do programu znajdziesz tutaj: http://aztekium.pl/geo
Bezpośredni link do mapy Polski jest tutaj: http://aztekium.pl/Polska

Zapraszamy.

 

 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie