Data publikacji: 2018.08.24

Niesamowite widoki z dronów

Drony są formalnie znane jako bezzałogowe pojazdy latające. Ponieważ zyskują popularność wśród zwykłych ludzi, coraz więcej zdjęć jest uchwyconych z imponujących wysokości na lądzie czy na wodzie. Z wygodnego miejsca na ziemi możesz latać dronem z aparatem fotograficznym i cieszyć się otaczającym światem z nowej perspektywy. Ale zanim wykonasz zdjęcia dronem, zainspiruj się zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez zawodowców i zastosuj się do kilku wskazówek.


 

1) Odwróć perspektywę

Drony dają punkt widzenia, którego żadna inna kamera nie może dać: z góry! Wykorzystaj w pełni ten widok z lotu ptaka i stwórz wspaniałe iluzje. Dla przykładu, poproś swoich znajomych, aby położyli się na ziemi i przybierali różne pozycje, jakie są w stanie sobie wyobrazić. Korzystając z tak zwyczajnych rzeczy, jak ławka w parku czy ściana możesz osiągnąć niesamowite efekty. Złudzenia optyczne to tajna broń.

2) Poszukaj symetrii

Widok z lotu ptaka pozwala także odnaleźć piękno, którego po prostu nie możesz rozpoznać z ziemi. Park lub rynek może ujawnić niesamowitą symetrię. Uchwyć ją, robiąc doskonałe zdjęcie lustrzane.

3) Znajdź linie podziału

Na każdym zdjęciu ostre linie tworzą kompozycję Twojego ujęcia, kierując spojrzenie widza. Możesz zrobić to samo! Przy drodze lub szlaku ustaw kadrowanie, aby linia rozciągała się od lewej do prawej, od góry do dołu, a nawet od rogu do rogu. Graj z tymi kątami i zobacz, co przybiera kształt!

4) Uchwyć niepowtarzalne wzory

Zabierz swojego drona lataj i szukaj unikalnych lokalizacji. Zdziwisz się ile jesteś w stanie znaleźć rodzai interesujących kształtów i wzorów, które istnieją. Im dziwniejsze, tym lepiej!

5) Wykonaj panoramę antenową

Nigdy nie lekceważ funkcji panoramy w dronach (naucz się strzelać panoramą)! Dzięki szerszemu krajobrazowi możesz dać widzowi pełny widok piękna, a nie niepełny obraz. Leć wysoko, wybierz odpowiednie miejsce, a następnie strzelaj, obracaj i strzelaj ponownie!

6) Znajdź kontrastujące kolory

Celuj do obiektów bogatych w kolory. Jasne, żywe barwy wyglądają oszałamiająco z góry. Im większy kontrast, tym bardziej dramatyczny jest strzał, więc upewnij się, że grasz razem w jasność i ciemność, a nawet odtwarzasz uzupełniające się kolory.

7) Ponownie odkrywaj selfie

Mając drona w dłoniach, porzuć kij selfie na dobre! Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju tła używasz, ponieważ będziesz patrzył na świat wszędzie z perspektywy lotu ptaka. Selfie najlepiej wygląda na tle nieba, więc nie zapomnij uchwycić odpowiedniej perspektywy i zawsze spraw, aby strzał wyglądał na łatwy.

Dzięki tym wskazówkom nie ma wątpliwości, że będziesz chciał latać przez cały dzień, szukając idealnego lustrzanego odbicia, najdziwniejszych zakrętów lub idealnego miejsca do robienia selfie.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie