O co należy zapytać firmę przeprowadzkową?

Data publikacji: 2020.03.22

O co należy zapytać firmę przeprowadzkową?

Zaplanowanie, przygotowanie i wykonanie przeprowadzki to niełatwe zadanie, które nawet najbardziej spokojnego człowieka może doprowadzić na skraj rozpaczy. Stres, niepewność, pośpiech, ogromna ilość rzeczy do wykonania, konieczność dopilnowania nawet najdrobniejszych szczegółów. To wszystko sprawia, iż przenosiny na nowe miejsce należą do tych najbardziej stresujących. Jak się przygotować do przeprowadzki? O co należy zapytać firmę przeprowadzkową?


Przeprowadzka mieszkania czy firmy prawie zawsze wiąże się z obawami, stresem i niepokojem. Pojawiają się wątpliwości, czy wszystko uda się przewieźć bez uszkodzeń, jak zapakować delikatne rzeczy. Aby proces przeprowadzki i przygotowań do niej przebiegał spokojnie, należy dowiedzieć się, jak wszystko zorganizować. Na pomoc na szczęście przychodzą profesjonalne firmy przeprowadzkowe, które z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przewozem mebli i rzeczy. Korzystając z usług firmy przewozowej zwykle w ogóle nie musimy się niczym martwić.

Przeprowadzki w Warszawie

Chociaż przeprowadzki Warszawa ma każdego dnia, to trudno znaleźć osobę, która przeszłaby przez tą czynność zupełnie bezstresowo. Pewnym rozwiązaniem na ograniczenie problemów związanych z przeprowadzką (a tym samym nerwów spowodowanych tą nielubianą czynnością) jest zatrudnienie profesjonalistów. Dobra i rzetelna firma przeprowadzkowa w Warszawie to gwarancja szybkich, sprawnych i naprawdę bezbolesnych przenosin. Dlatego warto skorzystać z takiej możliwości – tym bardziej, iż koszt usługi tego typu wcale nie jest wygórowany.

Jednak wybór odpowiedniej firmy zajmującej się przeprowadzkami to dopiero pierwszy krok. Drugim etapem jest spotkanie i rozmowa, podczas której zostaną omówione wszystkie szczegóły, a w konsekwencji (o ile wszystko zostanie ustalone) – dojdzie do podpisania umowy.

Jednak podczas takiego spotkania warto zadawać konkretne pytanie, które pozwolą podjąć decyzję o nawiązaniu ewentualnej współpracy.

O co należy zapytać firmę przeprowadzkową?

Pierwszym z nich jest zakres oferowanych usług. Jest to niezwykle ważne. Dlaczego? Otóż osoba planująca przeprowadzkę musi wiedzieć czego może spodziewać się po danej ekipie. Czy będzie to tylko transport? Czy ekipa zapewnia wyniesienie i wniesienie dobytku? Czy w zakres usługi wchodzi pakowanie? Czy wynajęta ekipa zapewnia legalne pozbycie się niepotrzebnych rzeczy? Takie informacje należy ustalić jeszcze przed podpisaniem umowy.

Pamiętajmy – doświadczona i profesjonalna firma przeprowadzkowa oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług.

Dodatkowe pytanie powinno dotyczyć terminu, który jest niezwykle ważny. Firmy przodujące na rynku przeprowadzkowym bardzo często mają napięte terminarze – dlatego też należy wziąć to pod uwagę przy ustalaniu swoich planów.

I kwestia równie ważna jak dwie poprzednie – cena. Firma organizująca przeprowadzki powinna jasno i przejrzyście określić stawkę godzinową lub kwotę ostateczną proponowanej usługi. W takiej sytuacji warto pamiętać o tym, iż przy wyborze konkretnej ekipy nie warto kierować się jedynie ceną, ale przede wszystkim jakością i zakresem oferowanych usług.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie