Oświetlenie obrazów na ścianie - poznaj 3 miejsca, w których okaże wyjątkowym elementem dekoracyjnym

Data publikacji: 2020.10.02

Oświetlenie obrazów na ścianie - poznaj 3 miejsca, w których okaże wyjątkowym elementem dekoracyjnym

Większośc elementów oświetleniowych montowanych wewnątrz budynków to nie tylko funkcjonalne akcesoria oświetleniowe. Pełnią także rolę elementów dekoracyjnych i mogą w interesujący sposób udekorować pomieszczenie. Jednym z najciekawszych akcesoriów są lampy oświetleniowe do obrazów ściennych. Z uwagi na ich nietypową konstrukcję oświetlenie obrazów na ścianie sprawdzi się między innymi w takich pomieszczeniach jak:

  • gabinet lekarski,
  • galeria sztuki,
  • firmowa gablota w poczekalni.

Gabinet lekarski

Jednym z miejsc, w których przydadzą się akcesoria do oświetlenia ścian, będzie gabinet lekarski lub przychodnia. To tam na ścianach zawiesisz dyplomy lekarskie, informacje o ukończonych kursach specjalistycznych i potwierdzających kompetencje pracowników. W wielu specjalistycznych gabinetach wymagany jest jednak półmrok, co nieco utrudnia sprawę. Dlatego warto sięgnąć po lampy i kinkiety, które w ciekawy sposób podświetlą dany obszar. Te akcesoria rzucają światło tylko na wybraną przestrzeń ściany, co nie zaburzy atmosfery wewnątrz pomieszczenia. 

 

Galeria sztuki

Podświetlenie obrazów nierozerwalnie kojarzy się z galeriami sztuki i obiektami muzealnymi. Powszechnie stosowane są tam do ukazania każdego szczegółu działa i lepszej prezentacji danego obrazu. Dzięki temu na obraz nie rzuca się cień z ramki czy osób oglądających dane dzieło. Pozwala to wygodnie i komfortowo podziwiać obrazy wszystkim zgromadzonym. W asortymencie sklepu abanet.pl znajdują się lampy, które swoim wyglądem także nawiązują do galerii sztuki. Wielu z nich nadano niezwykły wzorzyste kształty, dzięki czemu znakomicie wpasują się do takich miejsc.

 

Firmowa gablota w poczekalni

Prowadzisz firmę? Chcesz pochwalić się rekomendacjami i szczególnymi wyróżnieniami branżowymi? Wystarczy, że zawiesisz je w ramkach w poczekalni lub korytarzu firmowym. Następnie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. W ten sposób każda z osób odwiedzających Twoje biuro z pewnością zauważy dokumenty, którymi najbardziej będziesz chciał się pochwalić. Jest to także ciekawy sposób na oświetlenie i udekorowanie ślepych korytarzy czy innych ciągów komunikacyjnych.

 

Jeśli szukasz elementów do stworzenia jednej z wymienionych aranżacji, sprawdź ofertę na stronie https://abanet.pl/220-oswietlenie-obrazowe-lampy. Znajdziesz tam nowoczesne elementy, mogące służyć jako oświetlenie obrazów na ścianie. Prezentowane akcesoria to lampy o nowoczesnej stylistyce, ciekawym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności. 

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie