Potęga sieci

Data publikacji: 2019.09.12

Potęga sieci

Wiele osób uważa, że jeśli coś nie istnieje w internecie, to tego po prostu nie ma. Reklama bezpośrednia lub ta bazująca na „poczcie pantoflowej” może sprawdzać się w lokalnych społecznościach, ale mniejsze i większe firmy nie odważą się nie docenić i nie inwestować w profesjonalne strony internetowe i promocję w mediach społecznościowych. Do tego niezwykle istotnym aspektem jest sama pozycja witryny w wyszukiwarce.

  1. Daj się znaleźć
  2. Postaw na słowo
  3. Słowa, które sprawdzają się na co dzień

 

Daj się znaleźć

To niewątpliwie ma wpływ na to, jaki klient do nas trafi, choć z drugiej strony warto pamiętać, że niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w kosztowne reklamy. Klienci w pewien sposób sami generują, co dziej się na rynku i ich klucze wyszukiwania będą niezwykle istotne w momencie, kiedy budujemy stronę oraz na przykład przygotowujemy opis produktów lub wpisy blogowe. Chodzi przecież o to, by na hasło fotowoltaika wyświetlała się nasza strona w górnych pozycjach w wyszukiwarce, choć z drugiej strony zapewne trzeba będzie posłużyć się również lokalizacją. Wszystko zależy od tego, na czym nam zależy. Na przykład angielski może być nauczany stacjonarnie lub online, a na rynku są szkoły i dla dzieci, i dla dorosłych.

 

Postaw na słowo

Coraz częściej firmy do tworzenia strategii marketingowej w sieci zatrudniają profesjonalne agencje, których zadaniem jest przede wszystkim trafić z ofertą do klientów. W dużej mierze będzie to również związane z pozycjonowaniem strony. To dużo pracy szczególnie dla copywritera. Ten dość młody zawód korzysta z doświadczeń wielu branż i najmocniej czerpie z dorobku dziennikarstwa reklamy, a także z pomysłów, jakie często generuje agencja eventowa przy promocji swoich wydarzeń. To tekściarze odpowiadają za to, by w po wpisaniu hasła randki wyświetliły się jak najbardziej oczekiwane strony. Jeśli jest ich za dużo, warto uściślić zapytanie i na przykład dopisać konkretne miasto lub też oczekiwania. Dobra strona będzie starać się odpowiadać na konkretne zapytania, nawet jeśli interesuje nas wróżka, która podpowie, jak rozwinąć biznes czy też, kiedy znajdziemy miłość życia.

 

Słowa, które sprawdzają się na co dzień

Choć spędzamy w sieci za dużo czasu, to większość po prostu marnujemy na przykład na przeglądaniu mediów społecznościowych. Są oczywiście osoby, które pracują przez internet i dla nich jest to doskonałe narzędzie. Z drugiej strony warto pamiętać, że zazwyczaj w wyszukiwarkę wpisujemy to, czego jeszcze niedawno szukalibyśmy w książce telefonicznej lub poradnikach. A może zadzwonilibyśmy do babci czy mamy lub znajomego. Obecnie jednak wiedza na temat najlepszej pożyczki na rynku płynie z internetu, a rankingi zaskakują swoja przejrzystością. W ten sposób mamy dostęp do wszystkich propozycji – niekoniecznie musimy odwiedzać oddziały wszystkich banków i parabanków. Poza tym doświadczona niania będzie proponowana przez inne mamy w mediach społecznościowych, a profesjonalne strony podpowiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze. W podróży służbowej lub turystycznej warto sprawdzić wynajem samochodów, a złota rączka przyda się każdemu, choć najczęściej poszukiwania rozpoczynamy, gdy już coś się popsuje.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie