Data publikacji: 2018.06.06

Rodzaje szkoleń rozwijających kompetencje osobiste

Rozwój osobisty – to najlepsze, w co możemy zainwestować. Poszerzając swoją wiedzę i umiejętności, nie tylko poprawiamy swoją pozycję na rynku pracy, ale też stajemy się coraz dojrzalszym i bardziej świadomym człowiekiem. Dobrym pomysłem na inwestycję w siebie są nowoczesne szkolenia z rozwoju kompetencji osobistych. Na czym polegają takie szkolenia? Sprawdź!


Wysokie kompetencje osobiste

Pojęcie kompetencji osobistych jest bardzo szerokie – dotyczy to zarówno właściwego zarządzania czasem jak i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Im bardziej rozwinięte są nasze kompetencje osobiste, tym lepiej radzimy sobie z różnego typu wyzwaniami zawodowymi. Samodzielne wykształcenie wysoko rozwiniętych kompetencji osobistych nie jest niemożliwe, jednak wymaga bardzo dużo czasu. Po drodze do osiągnięcia takiego celu często popełnia się wiele błędów. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na szkolenia z kompetencji osobistych. Ucząc się od fachowców unikniemy niepotrzebnych potknięć i swój cel osiągniemy znacznie szybciej.

Jakie kompetencje osobiste można rozwijać na szkoleniach?

Nowoczesne szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji osobistych dają nam bardzo wiele możliwości. Taki kurs może nam pomóc w radzeniu sobie z emocjami. Sprawdzi się też wtedy, kiedy chcemy być bardziej efektywni w pracy, lub gdy nie radzimy sobie ze stresem. Dzięki takim szkoleniom możemy też stać się bardziej odporni na manipulacje, co ma duże znaczenie, zwłaszcza, kiedy pracujemy w zespole. Oferta szkoleń tego typu jest tak szeroka, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ciekawą propozycją są szkolenia z komunikacji budującej zespół – pomagają w przepływie informacji w zespole. Dobrym sposobem na rozwinięcie naszej kreatywności, może być też szkolenie z technik kreatywnego myślenia – to warsztaty skierowane przede wszystkim do specjalistów i menagerów, którzy chcą rozbudzić potencjał drzemiący w swoich pracownikach. Wszystkim, zajmowaniem się zarządzaniem ludźmi z pewnością przydadzą się też szkolenia z psychologii perswazji - w firmie Vademecum - Konferencje i Szkolenia Sp. z o.o. takie szkolenia prowadzi profesor Zbigniew Nęcki. W pracy bardzo ważna jest asertywność i kontrola stresu – szkolenia z tego zakresu również możemy wykupić. Dzięki nim pracownicy są nie tylko zdrowsi, ale także bardziej produktywni. Asertywni, kontrolujący swoje emocje pracownicy potrafią budować lepsze i zdrowsze relacje w zespole, co przekłada się na wyniki całej firmy. Jeśli zajmujemy stanowisko managerskie powinniśmy postawić na szkolenia wywieranie wpływu na ludzi lub trening negocjacji racjonalnych.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie