Różne zastosowania PBM. Kiedy probiominerał może pomóc?
Data publikacji: 2021.11.08

Różne zastosowania PBM. Kiedy probiominerał może pomóc?

Organizm człowieka składa się z bilionów pojedynczych komórek. Część z nich stanowi wytwór ludzkiego ciała, produkcja innych zaś zależy od mechanizmów zewnętrznych. Te, które są określane mianem komórek ludzkich stanowią niespełna 10% całej puli komórkowej. Reszta z nich to bakterie, w tym niezwykle bogata mikrobiota jelitowa. U zdrowego, dorosłego mężczyzny jelitowa flora bakteryjna może ważyć nawet półtora kilograma. Nie sposób zatem zignorować tak potężnego ilościowo składnika, który dosłownie wyściela ludzkie narządy trawienne. Dzięki bogatej mikrobiocie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, a jej wyjaławianie stanowi duże zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.


Rola pożytecznej flory bakteryjnej w organizmie człowieka

Niedostateczna ilość szczepów probiotycznych może przyczyniać się do narastających problemów z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Mniejsza różnorodność komórkowa to większe ryzyko zapadalności na różne choroby. Podobnie jak w środowisku zewnętrznym, tak i w ludzkim ciele przyroda nie znosi pustki. Tam, gdzie ilość pożytecznych bakterii jest mocno zredukowana, tam występuje większe ryzyko pojawiania się bakterii, grzybów i niekorzystnych dla człowieka pleśni. Warto zatem o florę bakteryjną dbać, gdyż spełnia ona szereg podstawowych funkcji, umożliwiających nam wykonywanie codziennych czynności. Bez jej obecności nie byłby wstanie przetrwać choćby kilku dni. Jednym ze sposobów na zwiększenie kolonizacji flory przez pożyteczne komórki jest przyjmowanie probiominerałów.

Czym jest PBM?

PBM to skrót od słowa Probiominerał - określenia, które przypisuje się mieszaninie chemicznej dostępnej najczęściej w postaci pudru. PBM jest substancją pochodzenia naturalnego. Jest to produkt w pełni ekologiczny, pozyskiwany w sposób naturalny i bezpieczny. Stanowi przede wszystkim remedium na problemy z niedostateczną kolonizacją szczepów mikroflory. PBM redukuje ilość szczepów patogennych, takich jak grzyby, pleśnie czy niebezpieczne bakterie. Jest zatem w pełni naturalnym probiotykiem, który powoduje wytworzenie się przyjaznej przestrzeni do rozwoju różnorodnej - ale pożytecznej - flory bakteryjnej. Sam proszek ma niezwykle drobną konsystencję, także w znaczeniu laboratoryjnym. Jednym z głównych wyróżników PBM jest bardzo mały rozmiar cząsteczek, dzięki któremu substancja zyskuje wysoką charakterystykę adsorpcyjną.

Konsystencja PBM i jego zastosowania

W swojej postaci PBM przypomina proszek. Na luźny pył składają się m.in. sfermentowane minerały, skały osadowe i zróżnicowane szczepy bakterii probiotycznych. Produkt stanowi zatem ekologiczną mieszaninę pożytecznych bakterii, grzybów i minerałów najwyższej jakości. Dużą zaletą preparatu jest możliwość szerokiego zastosowania w różnych formach. PBM posiada właściwości filtracyjne, dzięki czemu niewielka łyżeczka probiominerału oczyszcza wodę, nadaje jej pożądanej energii i włącza do niej wysokowartościowy nośnik kolonizacyjny. Tak przygotowany roztwór można pić, ale także stosować bezpośrednio na skórę do przemywania. Zawiesinę PBM, czyli proszek rozdrobniony z niewielką ilością wody, można stosować w celu unormowania pracy jelit. Wówczas mieszaniną należy posmarować obszar brzucha znajdujący się pod pępkiem - najlepiej na kilka godzin.

W jakich przypadkach warto zastosować probiominerał?

Probiominerał jest katalizatorem zmian zachodzących w układzie pokarmowym człowieka. Preparat normuje stan flory jelitowej, przywracając jej pierwotną charakterystykę. Tym samym wydala z organizmu wszelkie substancje i toksyny, które zadomowiły się w miejscu naturalnej mikrobioty jelit. Szczepy probiotyczne redukują ilość szkodliwych produktów w układzie trawiennym, wzmacniając procesy metaboliczne organizmu ludzkiego. Redukują ryzyko zapadalności na różne jednostki chorobowe, w tym w szczególności związane z funkcjonowaniem jelita grubego. PBM zwiększają powierzchnię adsorpcji składników odżywczych, dzięki czemu tłuszcze, białka czy węglowodany mogą szybciej i skuteczniej wchłaniać się, podtrzymując płynność przemian metabolicznych.

Na co jeszcze oddziałuje PBM?

Proszek probiotyczny poprawia jakość pracy układu naczyniowo-sercowego. Wspomaga organizm w walce z nadwagą, przyspieszając metabolizm. Ma także działanie oczyszczające, wobec czego sprawdzi się u osób borykających się z problemami zatruć, także metalami ciężkimi i pasożytami. PBM działa wspomagająco na stawy, miejsca ukąszone przez owady i w przypadku różnych dolegliwości niewiadomego pochodzenia. Produkt przeznaczony jest także dla sportowców i osób zmagających się z kłopotami niskiego nasycenia w elektrolity. Przyczynia się do redukcji niekorzystnego cholesterolu, redukując ryzyko powstawania choroby miażdżycowej.

PBM jest produktem bezpiecznym dla ludzi i zwierząt. Nie zachodzą żadne przesłanki, które mogłyby wskazywać na przeciwwskazania do stosowania probiotycznego proszku. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość produktu - ma ona niebagatelne znaczenie w kontekście funkcjonalności preparatu. Przebadane i zweryfikowane probiominerały dostępne są w sklepie: https://natureplace.pl.