Szkolenie z mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem rewitalizującym skórę. Idealnie oddziaływuje na mikrokrążenie oraz pomaga pozbyć się zmarszczek mimicznych. Dodatkowo mezoterapia jest pomocna przy zmniejszonej gęstości skóry, opadających policzkach oraz szarej i odwodnionej cerze. Najczęściej stosowana jest u kobiet dojrzałych, ale z dobrodziejstw tego zabiegu korzystają również młodsze panie. Ze względu na dużą popularność tego zabiegu warto wprowadzić go do własnego gabinetu.


Jak wygląda szkolenie z mezoterapii igłowej?

Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej kursanci poznają sposoby wykonywania zabiegu, a także otrzymują fachową wiedzę na temat anatomii człowieka. Przedstawiane są również preparaty oraz akcesoria używane do zabiegów. Kursanci są również informowani o konieczności przeprowadzenia wywiadu przed zabiegiem oraz wszystkich przeciwwskazaniach do wykonania mezoterapii igłowej. Ważna jest także wiedza o tym, jak przebiega zabieg oraz o czym trzeba poinformować klienta po zabiegu.

Część praktyczna obejmuje wykonanie zabiegu na modelce, pod okiem wykwalifikowanego kosmetologa. Dzięki ćwiczeniom będzie można nauczyć się odpowiednio wykonywać zabieg tak, by był on bezpieczny dla naszych przyszłych klientów.

Zabieg wykonywany jest na takich obszarach, jak:

  • szyja,
  • dekolt,
  • skóra twarzy,
  • dłonie,
  • owłosiona skóra głowy,
  • okolice oczu.

Zabieg wykonywany jest na modelkach przyprowadzonych przez kursantów. Modelki nie mogą mieć żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, a także muszą podpisać zgodę na wykonanie zabiegu.

Szkolenie z mezoterapii igłowej trwa od 8 do 10 godzin i często zamyka się w jednym dniu. Po ukończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikaty, potwierdzające ukończenie kursu.

Czemu warto skorzystać z kursu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest bardzo popularnym zabiegiem, który pomaga w rewitalizacji skóry oraz pozbyciu się drobnych zmarszczek. Dzięki mezoterapii można w szybki sposób poprawić wygląd skóry. Klienci często wybierają ten rodzaj zabiegu, ponieważ nie działa on jedynie powierzchniowo, jak maski ulgowe i ampułki, ale wpływa ma ukrwienie skóry. Dzięki temu jest ona o wiele lepiej odżywiona, gładsza i dobrze nawilżona. Już po pierwszym zabiegu można zobaczyć wspaniałe efekty. Do skóry wtłaczane są substancje odżywcze, które dodatkowo poprawiają wygląd twarzy. Skórze staje się jędrniejsza i ma młodzieńczy wygląd.

Na kursie z mezoterapii igłowej kursanci poznają technikę wykonywania zabiegu na różnych obszarach ciała, w tym na skórze głowy oraz szyi. Poznając dokładnie anatomię tych miejsc wiedzą, jak podawać preparaty oraz w jakich odległościach wykonywać nakłucia. Dowiadują się więcej o stosowanych przy zabiegu preparatach, by wiedzieć jak wpływają one na skórę klienta lub klientki.

Kurs daje możliwość wykonywania takiego zabiegu we własnym salonie. To również szansa na poszerzenie swoich umiejętności przez kosmetologów, którzy pracują w zawodzie i chcą być konkurencyjni na rynku pracy.

Kursy prowadzone są w niewielkich grupach, co pozwala na miłą atmosferę oraz szansę na dowiedzeniu się więcej o zabiegu - każdy kursant jest traktowany indywidualnie.Kursanci mogą zadawać pytania, by dowiedzieć się jak najwięcej o mezoterapii igłowej. Prowadzący zajęcia to osoby, które mają duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych i potrafią przekazać swoją wiedzę innym. Część praktyczna to z kolei szansa na przećwiczenie zabiegu oraz naukę poprawnego jego wykonywania. Kursy prowadzone są systematycznie, dzięki czemu każda zainteresowana osoba ma szansę na zapisanie się na kurs w odpowiednim dla siebie terminie.


Inne artykuły
jak leczyc niskie libido
przychodnia niepolomice
pomiar cisnienia krwi wszystko co powinienes wiedziec
orteza na nadgarstek i kciuk jak wybrac
wszywka alkoholowa cennik i podstawowe informacje

Testy
TEST
Zdrowie człowieka - Test z medycyny
TEST
Test z kardiologii
TEST
Narzędzia i przyrządy medyczne - test znajomości
TEST
Elementy przyrodnicze - test z przyrody

Komentarz: