Tabletki na odchudzanie - co warto wiedzieć?

Wakacje tuż, tuż. Jako, że lato, kojarzy nam się ze spędzaniem czasu nad wodą, kąpielami, plażowaniem, a przede wszystkim z rozbieraniem się publicznie i pokazywaniem naszego ciała obcym ludziom, chcemy, aby się ono jak najlepiej prezentowało. Zatem, gdy tylko robi się wiosna, dni robią się dłuższe, a ciepło na dworze zachęca do biegania bierzemy się za pracę nad naszą sylwetką. W tym roku jako, że pandemia uniemożliwiła uczęszczanie na zajęcia fitness, siłownie zostały zamknięte, a baseny wyłączone z użytku, u większości osób stawanie na wagę było przygnębiające. Kilogramy wzrastały i wzrastały. A my mimo, że chcieliśmy coś z nimi zrobić, to miejsca które nam to umożliwiały były niedostępne. Zatem osoby, które chciały szybko schudnąć szukały sposobów na to. Jako, że media społecznościowe są naszą główną atrakcją na co dzień na wielu stronach promowane są tabletki na odchudzanie przez sławne osoby. Ale czy takie sposoby są lepszą alternatywą zwykłej diety i czy każdy może je bez problemu stosować? Jest to dość kontrowersyjne pytanie.
 


Aby schudnąć nie musimy faszerować się lekami, czy innymi suplementami diety. Wystarczy zmiana dotychczasowego stylu życia i trochę samozaparcia. Sama dieta, również nie jest droga, bo nie potrzebujemy nie wiadomo, jak drogich składników, tylko zwykły kurczak z ziemniakami i jajka pozwolą nam odnieść sukces w odchudzaniu. Do tego, jak włączymy treningi i większą aktywność fizyczną, a przy tym utrzymamy ujemny bilans kaloryczny, nie ma szans, że liczba na wadze nie będzie szła w dół.

 

Zatem co warto wiedzieć na początku naszej przygody z takimi suplementami?

Jako, że są to leki. Przyjmowanie ich, a zwłaszcza fakt, że są bez recepty, zmusza nas do większej ostrożności. Nie mamy pewność, jak nasz organizm zachowa się z substancjami, które pierwszy raz spotykana drodze.
Tabletki na odchudzanie to środki, których celem jest zmniejszenie apetytu, podkręcenie metabolizmu oraz zintensyfikowanie działań ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej. Gdy zaczniemy interesować się takimi produktami, dopiero zobaczymy jak rynek jest nimi nasycony. Zwykły człowiek na co dzień nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest dostępnych tyle produktów i tyle sposobów na chudnięcie. Przed zastosowaniem konkretnego leku, należy sprawdzić czy produkt został zatwierdzony Główny Inspektorat Sanitarny, ponieważ da to gwarancję bezpieczeństwa stosowania danego środka. Zatem czy każdy produkt będzie odpowiedni dla każdego? Nie do końca. Tak samo, jak lekami na ból głowy. Jednej osobie pomoże ten, drugiej inny produkt. Należy również pamiętać, że leki na odchudzanie nie są głównym sposobem na utratę wagi, a jedynie mają nam w tym pomóc, poprzez składniki w nich zawarte. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku najlepiej i zalecane jest skonsultowanie się z naszym lekarzem. To on najlepiej będzie wiedział, czy dany lek będzie akurat dla nas dobry i czy nie zaszkodzi nam. Dobrze byłoby również wykonać podstawowe badania do sprawdzenia naszego stanu zdrowia. Aby sprawdzić, czy już na starcie nie trzeba by było wykluczyć danego suplementu. Zawarte w nim składniki mogą się okazać niebezpieczne dla naszego organizmu i zamiast nam pomóc, stanowczo pogorszą nasz stan.

Jak działają takie leki?

 • hamują apetyt i powodujące uczucie sytości
 • stymulację metabolizm do intensywniejszego działania
 • uzupełniają niedobory substancji odżywczych oraz kontrolują ich wchłanialność przez organizm
 • stymulacją układ nerwowy
 • pobudzają
 • działają detoksykacyjnie i antyoksydacyjnie.

Co w podstawowym składzie zawierając popularne leki na odchudzanie?

 • Aronia-obniża poziom stężenia glukozy we krwi, jak również poziom cholesterolu. Ogranicza odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie.
 • Pieprz cayenne- przyspiesza procesy przemiany materii i pobudza proces spalania tkanki tłuszczowej. Wspomaga proces trawienia i likwiduje wzdęcia. Ma również działanie bakteriobójcze
 • Guarana- działa podobnie do kofeiny. Zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej i wydatkowanie energii przez organizm, przez co treningi mogą być dłuższe i bardziej efektywne. Zmniejsza zmęczenie fizyczne i psychiczne, wzmacnia odporność.
 • Kwas linolowy- przyspiesza przemianę materii i redukcję tkanki tłuszczowej, poprzez odkładanie się tłuszczu. Pomaga w utrzymaniu tkanki mięśniowej
 • Senefryna-może pobudzać układ adrenergiczny. Reguluje metabolizm glukozy i cholesterolu oraz obniżenie apetyt. Przeciwwskazaniem są takie choroby jak: cukrzyca, depresja, ciąża, nadciśnienie tętnicze.

Tabletki z substancjami, które należy unikać:

 • tabletki z tasiemcem
 • moroznik kaukaski
 • dinotrofenol
 • sibutramina
 • diuretyki

Należy pamiętać, aby zakupu leków dokonywać ze źródeł sprawdzonych i niepodejrzanych.

Zatem podsumowując. Jak szybko schudnąć? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno trzeba poświęcić na to jednak trochę czasu i bez wątpienia wymarzona sylwetka nie przyjdzie już po tygodniu robienia brzuszków. Jest to długi proces, z którym wiąże się zmiana naszego dotychczasowego życia. Przede wszystkim zmiana codziennych nawyków- picie większej ilości wody, odstawienie gazowanych, kolorowych napoi, czy ograniczenie spożycia fast food-ów, będzie już dobrym kierunkiem do wymarzonego ciała. Tabletki na pewno pomogą nam uzupełnić braki witamin, czy mikroskładników, których nie jesteśmy w stanie uzupełnić z pożywieniem. Ale na pewno nigdy nie możemy stawiać ich ponad takie rzeczy jak produkty bogate w:

 • białko: kurczak, twaróg, ryby, tofu;
 • węglowodany: makaron, ryż, warzywa, owoce,
 • tłuszcze: olej, oliwa, orzechy

Na wszystkie rzeczy jest miejsce od tabletek po słodycze, ale trzeba to robić z głową, a nie ze skrajności w skrajność. Dlatego najważniejsza jest zbilansowana dieta i dużo ruchu, a koniec końców nawet tabletki nie będą nam potrzebne.


Inne artykuły
sok z aronii czyli zielona apteczka
tabletki na odchudzanie opinie metody odchudzania
silownia dla poczatkujacych na jakie odzywki i suplementy postawic
jak menuboxy z trzciny cukrowej moga pomoc ci zwiekszyc zainteresowanie twoim lokalem

Testy
TEST
Zdrowie człowieka - Test z medycyny
TEST
Narzędzia i przyrządy medyczne - test znajomości
TEST
Test z kardiologii
TEST
Wielki test znajomości ras psów - cz.3

Komentarze:
1. Nie ma magicznego rozwiązania: Nie ma żadnej tabletki, która pozwoli ci schudnąć bez wysiłku. Zdrowe odchudzanie wymaga zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. 2. Składniki: Niektóre tabletki na odchudzanie zawierają składniki, takie jak kofeina, sibutramina i efedryna, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. 3. Efekty uboczne: Niektóre tabletki na odchudzanie mogą powodować niepożądane efekty uboczne, takie jak bóle głowy, bezsenność, nerwowość i problemy z sercem. 4. Skuteczność: Wiele produktów obiecuje szybką utratę wagi, ale nie ma wystarczających dowodów na to, że są one skuteczne w dłuższej perspektywie. Wiele osób, które stosują te produkty, doświadcza efektu jo-jo, co oznacza, że po zaprzestaniu stosowania tych produktów, powracają one do swojej wcześniejszej wagi. 5. Zalecenia: Zanim zaczniesz stosować tabletki na odchudzanie, skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem. Lekarz może ocenić twoje zdrowie i doradzić ci, czy dany produkt jest odpowiedni dla ciebie, a także powiedzieć ci o ewentualnych skutkach ubocznych i zaleceniach dotyczących dawkowania.
Komentarz: