Data publikacji: 2018.05.29

Uszkodzony zamek w drzwiach. Co począć?

Zatrzasnąłeś drzwi? Zgubiłeś klucze? A może zamek się zaciął i nie chce się otworzyć? To sytuacje, którymi każdy czuje się przytłoczony. Nie są to jednak problemy bez rozwiązania. Radzimy, jak sobie z nimi poradzić!


 

Nie mogę wejść do domu! Co zrobić?

Wiemy, że podobne sytuacje zdarzają się nader często. Przyczyn takich zdarzeń należy upatrywać w różnych okolicznościach – od zablokowania się zamka, przez zgubiony klucz czy uszkodzenie mechanizmu.

Zgubione klucze

Jeśli nieszczęśliwie zgubiłeś klucze warto poczekać na pozostałych mieszkańców i do domu wejść razem z nimi. Jeśli mieszkasz sam, wtedy zalecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego ślusarza, który posiada umiejętności w zakresie awaryjnego otwierania drzwi. W ten sposób unikniesz zepsucia sprawnego zamka, zniszczenia drzwi i futryn. Po interwencji ślusarza mechanizm nadal będzie funkcjonował doskonale.

Zablokowany zamek

Jeśli problemem jest zablokowany zamek nie warto próbować samemu odblokować go. W takich okolicznościach niezwykle łatwo uszkodzić delikatny mechanizm. Warto korzystać z pomocy pracowników pogotowia zamkowego, którzy nie dość, że błyskawicznie pojawią się w miejscu zgłoszenia, to jeszcze odblokują mechanizm i w razie konieczności dokonają koniecznej naprawy.

Uszkodzony mechanizm

Trzecia sytuacja związana jest z uszkodzeniem zamka, który zablokował wejście do domu, firmy, mieszkania. Zniszczenie mechanizmu może wynikać z prób włamania lub złośliwej działalności osób trzecich (np. guma do żucia). Może się też zdarzyć, że w zamku złamał się klucz podczas otwierania. Wtedy konieczna jest interwencja sprawdzonego ślusarza, który nie tylko wykona awaryjne otwieranie drzwi, ale także przeprowadzi montaż i wymianę zamków.

Wybierz sprawdzonego ślusarza

Atutem doświadczonego ślusarza z pogotowia zamkowego jest fakt, że zawsze jest przygotowany na każdą sytuację. Z powodzeniem wykona zarówno awaryjne otwieranie drzwi, jak również jest gotowy do sprawnej naprawy uszkodzonego mechanizmu lub profesjonalnej wymiany zamków. Co więcej, każdy fachowiec z naszej firmy w swojej torbie narzędziowej posiada kilka kompletów sprawdzonych zamków, które może sprzedać klientowi w razie konieczności wymiany zamków.

Nigdy nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy. Jesteśmy gotowi doradzić zamki odpowiednie dla danej lokalizacji. Ta kompleksowość usług sprawia, że klienci korzystający z pracy naszych ślusarzy często do nas wracają i polecają naszą firmę, jako wiarygodną i skuteczną grupę fachowców działających w dobrze rozumianym interesie klientów.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie