Data publikacji: 2018.11.18

Wartościowe gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne dla dzieci

Technologia jest w ostatnim czasie mocno krytykowana jako coś, co niesie więcej zagrożeń niż pożytków. Nasze dzieci nie powinny korzystać z komputera ani telefonu właściwie wcale, gry komputerowe tylko je ogłupiają, telewizor uzależnia itd. A prawdą jest, że wszystko jest dozwolone w umiarze. I tylko wtedy może być wartościową rozrywką.


Jaki komputer dla dzieci

Plusy komputera stacjonarnego są takie, że dzięki temu, że stoi on cały czas w jednym miejscu możesz mieć większą kontrolę nad tym, ile faktycznie czasu Twoje dziecko poświęca na zabawę. Taki komputer jest też tańszy od laptopa i mniej narażony na uszkodzenia. W przypadku wersji stacjonarnej istotne będzie kupno odpowiedniego monitora. Jaki monitor kupić? 10 sprawdzonych wskazówek + najważniejsze parametry. Jeśli decydujesz się na laptop, szukaj takiego, który ma dobrą baterię, sporą pojemność i niską wagę.

Gry dla dzieci 2+

To niebywałe, że dzieci w tym wieku mogą już interesować się komputerem, prawda? A jednak. Chodzi tu szczególnie o kolory i dźwięki, bo to na te elementy dwulatki żywo reagują. Avokiddo Emotions to gra, w której pojawiają się zabawne zwierzęta i kilka przedmiotów, które możemy im zasugerować. Jest np. żyrafa, która kiedy damy jej czekoladę – krzywi się. To gra, która – przy współudziale dorosłego – opowiada o emocjach i preferencjach. Inną opcją jest też Play and Learn – Baby Puzzles and Games. Najmłodsi uczą się z niej jak rozpoznawać kształty I kolory oraz jak wszystkie je odpowiednio posegregować. W internecie dostępna jest darmowa wersja próbna, zanim zdecydujesz się na zakup możesz sprawdzić zainteresowanie swojego malucha.

Gry dla dzieci 4+

Jedną z najciekawszych opcji dla czterolatków będzie gra Creator Island, czyli nowa wersja LEGO, z której elementów zbudujemy wyspę, zwierzęta i wymyślne budowle. Inną opcją będzie LOGICLAND FREE, czyli gra logiczna łudząco podobna do testów na inteligencję. To świetna zabawa angażująca strategiczne myślenie dla najmłodszych. Jest też fantastyczna gra – POLSKA INSPIRUJE, w której poznajemy znanych Polaków i ich dokonania. Z Marią Curie-Skłodowską będziemy robili eksperymenty w laboratorium, a z Mikołajem Kopernikiem wprawimy Ziemię w ruch.

Gry dla dzieci 6+

Jedną z najciekawszych gier dla tej grupy wiekowej jest na pewno SHADOWMATIC. Polega na tym, by niekształtny zdawałoby się przedmiot obracać tak, aby jego cień nabierał odpowiednich kształtów. Zaskakująca i inspirująca zabawa. Inną świetną sprawą jest też DUOLINGO, czyli gra służącą do nauki języków obcych. SQUALA zaś pozwala uczyć się dzieciakom wszystkich pozostałych przedmiotów. I robi to w taki sposób, że jeśli Twój maluch nie lubi matematyki, tu polubi ją z pewnością. Ostatnią wartą wspomnienia grą jest WOLRD RESCUE. Uczy jak wspólnie dbać o planetę i jak pomagać innym ludziom z różnych części świata.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie