Windows 10 do domu i do pracy - czy warto zdecydować się na ten system?

Data publikacji: 2020.10.09

Windows 10 do domu i do pracy - czy warto zdecydować się na ten system?

Windows 10 jest niewątpliwie systemem godnym uwagi, chociaż jak każdy inny ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwie jest przy tym rozpoznawalny, jak również i zalicza się do jednego z najpowszechniej wykorzystywanych systemów w obecnym świecie. Co jednak dokładnie sprawia, że warto jest korzystać z niego w domu czy w pracy? Na jakie atrybuty możemy liczyć i czemu mają one tak duże znaczenie? Dlaczego Windows 10 może być lepszy od swoich innych, darmowych lub płatnych odpowiedników?


1. Dlaczego system operacyjny ma znaczenie

2. Windows 10 do pracy - największe zalety

3. Windows 10 do domu - największe zalety

 

Dlaczego system operacyjny ma znaczenie

To, na jakim komputerze pracujemy czy przeglądamy internet często ma spore znaczenie. Liczą się nie tylko jego ogólne możliwości, ale również system operacyjny, z jakiego korzystamy. Najlepszą opcją jest zawsze wybieranie rozwiązań nowoczesnych, ciągle wspieranych i zintegrowanych - w miarę możliwości - z innymi naszymi urządzeniami elektronicznymi. Możemy oczywiście korzystać także z darmowego oprogramowania, jednak zazwyczaj jest to opcja dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy potrafią poradzić sobie na przykład z wydawaniem poleceń w terminalu. Dla osób które nie lubią tego robić jednym z lepszych opcji jest najnowszy system od Microsoftu.

 

Windows 10 do pracy - największe zalety

Windows 10 świetnie odnajduje się w pracy. Doskonale współpracuje z urządzeniami peryferyjnymi, jak i wspiera praktycznie każdy program, jaki możemy wymyślić sobie do pracy. Środowisko to jest również bardzo elastyczne i umożliwia sprawną komunikację pomiędzy większą grupą osób, dzięki czemu nie musimy obawiać się o poważniejsze projekty. Windows 10 umożliwia również płynne przejście z poprzednich wersji okienek, co ma duże znaczenie w sytuacji gdy już mamy w biurze produkty Microsoftu.

 

Windows 10 do domu - największe zalety

W domowym zaciszu Windows 10 również sprawdzi się bardzo dobrze. Przede wszystkim większość z nas jednak korzystała w przeszłości z poprzednich odsłon systemu, w związku z czym będzie łatwiej przestawić się na tę najnowszą niż na przykład na Linuxa. Nowe okienka to również must have dla graczy, ponieważ pozwala na osiągnięcie najlepszych parametrów w czasie rozgrywki. Dodatkowym plusem jest również fakt, że dzięki dużemu wsparciu Windows 10 jest jedną z bezpieczniejszych platform - co ma wielkie znaczenie zarówno dla urządzeń biurowych, jak i domowych, szczególnie gdy wykonujemy z komputera operacje bankowe.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie