Wózki toaletowo - prysznicowe - jak wybrać najlepiej dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Wózki toaletowo - prysznicowe Wózki toaletowo-prysznicowe ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym, a także ich opiekunom. Bez możliwości skorzystania z krzesełka toaletowego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w domach opieki, klinikach, szpitalach czy nawet w domach prywatnych. Kiedy zdecydować się na wózki sanitarne? Jaki model i funkcje wybrać?


Różne rodzaje wózków sanitarnych

Wózki sanitarne muszą charakteryzować się obiciem z materiałów wodoodpornych, łatwych do utrzymania w czystości. Modele różnią się za to między sobą komfortem użytkowania, zastosowaniem czy wielkością kół. Wózek toaletowy powinien być przede wszystkim sprzętem o uniwersalnym zastosowaniu - zarówno pod prysznicem, do kąpieli czy w toalecie. Stanowią często również środek transportu, pozwalający na proste przewożenie pacjenta między pomieszczeniami. Dobrym przykładem solidnej konstrukcji i rozsądnej ceny jest wózek prysznicowy ETAC Clean. Modele te to wózki toaletowe z regulowanym oparciem, z możliwością wjazdu nad sedes w łazience oraz pod prysznic. Duża powierzchnia siedziska pozwala na komfortowe korzystania z wózka, a lekkość prowadzenia wyróżnia ETAC Clean spośród podobnych produktów.

Wózki toaletowe - z małymi lub dużymi kołami

Wózki sanitarne z małymi kołami upraszczają codzienny transport chorego do łazienki czy toalety. Przednie i tylne małe koła można bez szwanku narażać na zamoczenie. Kółka o średnicy 5" są nierdzewne i bezpieczne dzięki 4 blokadom jezdnym. Nie nadają się jednak na wyprawy poza dom, chociaż posiadają siedzisko z wyściełanym oparciem. Jeśli zależy Wam na wózku do jazdy poza domem z funkcją toalety, zdecydujcie się na wózki toaletowe z dużymi kołami. Wózki prysznicowe z kołami 24" są przeznaczone zarówno do pomocy w higienie osób niepełnosprawnych, jak i do wyjazdów w teren po złożeniu siedziska. Wszystkie wózki toaletowo z dużymi kołami oraz wózki toaletowe z regulowanym oparciem z czterema małymi kółkami podlegają pod dofinansowanie z PFRON. Warto się o nie postarać, ponieważ pokrywa niemal kwotę za wózek inwalidzki toaletowy.

wózki toaletowe z małymi kołami

Dofinansowanie na wózek sanitarny

Wózki toaletowo prysznicowe są objęte programem dofinansowania ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych. Jeśli spełnia się odpowiednie warunki, można otrzymać nawet 95% dofinansowania na wózek inwalidzki. Oznacza to, że wózek prysznicowo-toaletowy, który znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie opiekunom i schorowanym osobom, jest w zasięgu portfela każdej polskiej rodziny. Jedynie 5% wkładu własnego jest potrzebne, by cieszyć się własnym wózkiem sanitarnym.


Inne artykuły
gdzie zrobic kurs na wozki widlowe
zalety technologii sousvide w piekarnikach parowych
jak otrzymac 1xbet bonus
pozytywny wplyw gier wideo na graczy

Testy
TEST
Kuchnia, żywność, pożywienie - test z języka angielskiego cz.1
TEST
Militaria - test nr 3
TEST
Organy państwa - Test z polityki
TEST
Test z Astronomii cz 9.

Komentarz: