Zadania maturalne z matematyki - jak poradzić sobie z ich rozwiązaniem?

Data publikacji: 2020.12.31

Zadania maturalne z matematyki - jak poradzić sobie z ich rozwiązaniem?

 

Matematyka jest zmorą niejednego maturzysty. Wielu uczniów ma problem z rozwiązywaniem bardzo różnych zadań. Z czasem problemy mogą się pogłębiać. Co zrobić, kiedy musisz nauczycielowi przedstawić rozwiązane zadania a zupełnie nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać?Korepetycje online a rozwiązywanie zadań z matematyki

Pierwszym sposobem, o którym myślą uczniowie, którzy w panice poszukują wsparcia przy rozwiązaniu najtrudniejszych zadań z matematyki, są korepetycje. Panująca pandemia znacznie ograniczyła możliwości korzystania ze wsparcia czy to studentów politechniki czy też innych nauczycieli. Tutaj niestety również w większości przypadków musisz nastawić się na formę zdalną. Korepetycje online są w stanie pomóc osobom, które mają niewielkie wątpliwości, potrzebują skonsultować kilka konkretnych problemów. W sytuacji, w której kompletnie nie wiesz, jak zabrać się do tematu, rozwiązywanie zdań zdalnie z korepetytorem nie zawsze się sprawdza. Wiele osób potrzebuje czasu na przyswojenie konkretnych informacji. Zadania maturalne są trudne i wielu uczniów bardzo potrzebuje wsparcia przy ich rozwiązywaniu, dosłownego wskazania palcem..

Rozwiązywanie zadań z matematyki

Dla wielu osób bardzo potrzebne są przykłady konkretnych zadań, zademonstrowanie sposobu ich rozwiązania. Na https://zadania.pl/ bez żadnego problemu możesz szybko zamówić rozwiązanie konkretnego zadania. Rozwiazanie otrzymujesz mailem. Rozwiązujący zadania są zobowiązani do zachowania poufności, nie musisz się więc martwić, że podzielą się informacją o udzielanym tobie wsparciu. Oczywiście po gotowe rozwiązania zadań maturalnych z matematyki możesz sięgnąć w sytuacji podbramkowej, kiedy potrzebujesz gotowych odpowiedzi. Warto jednak spojrzeć na tę usługę od nieco innej strony. Hasło "odrabiamy za ciebie zadania" to jedno, a to co możesz z tego wynieść - drugie. Zwróć uwagę, że po otrzymaniu gotowych rozwiązań do zestawu zadań z matematyki (czy GWO Matematyka czy Matematyka z Plusem) możesz na spokojnie przeanalizować sposób rozwiązania, zastosowane działania. Im więcej takich rozwiązań będziesz miał przed sobą, im uważniej przyjrzysz się rozwiązaniom, tym większa szansa, że w końcu zrozumiesz tok rozumowania, który gwarantuje uzyskanie poprawnego wyniku. Oczywiście możesz potraktować gotowe rozwiązania jak sposób na to, aby pracę domową mieć z głowy. Warto jednak nieco zmienić myślenie i skorzystać z wiedzy, którą dostajesz wraz z rozwiązaniem. 


  Start    Artykuły    Lista    Kategorie