Znalazłem pracę w Niemczech... Jak się tam dostać?

Wiele osób szuka pracy za granicą. Rozstrzał wieku jest duży od 17 do 60 roku życia. Wiele osób jednak nie jest mobilnych, szczególnie w obcym państwie. Poradzimy Wam jak znaleźć busa do Niemiec tak, aby było tanio i bezpiecznie.


Znalazłeś odpowiednią pracę w Niemczech? Świetnie!

Teraz pewnie zastanawiasz się co ze sobą zabrać i jak dostać się bezpośrednio do firmy lub kwatery, której adres został Ci wskazany.

Niestety wielu pracodawców niemieckich nie oferuje transportu bezpośerdnio z Twojego adresu do firmy na terenie niemiec. W związku z tym od kilkunastu lat działają na Polskim rynku firmy przewozowe specjalizujące się w przewozach do niemiec z zadresu pod adres.

Jak działają firmy przewozowe?

Na całe szczęście takie firmy nie obsługują Całej polski, ani całych Niemiec. Zapotrzebowanie na transport w każdym województwie jest spore, dlatego przewoźnicy obsługują zazwyczaj kilka województ ościennych, aby czas podróży i koszt transportu był maksymalnie krótki i niski.

Kiedy jeżdzą busy do Niemiec?

Busy z Polski do Niemiec wyjeżdzają codziennie i zazwyczaj start przewozu zaczyna się rano.
Pamiętaj! Zawsze pytaj przewoźnika podczas rezerwacji o maksymalny bagaż jaki możesz zabrać. Nie chcesz później trafić na kierowcę, który zarząda od Ciebie dopłaty, ponieważ zabrałeś za dużo.

Zazwyczaj normalny bagaż, który jest akceptowany to 2 większe torby + bagaż podręczny.

Jak wygląda rezerwacja?

Proces rezerwacji w takich firmach jest bardzo prosty, zazwyczaj wygląda to tak, że dzwonisz do firmy, ustalasz termin oraz cenę, a następnie wysyłasz SMSa z dokładnymi danymi o które prosi dyspozytor. W odpowiedzi na SMS'a otrzymujesz potwierdzenie przejazdu. Co dalej ....?

Teraz się pakujesz i czekasz na przejazd. Dzień przed wyjazdem przewoźnik, a najczęściej już kierowca kontaktuje się z pasażerem i potwierdza godzinę i miejsce odbioru. Rano wsiadasz do busa i w drogę :).

Kiedy jeżdzą busy z Niemiec do Polski?

Tak jak wyjazdy do Niemiec powroty realizowane są niemalże codziennie. Różnica jest taka, że busy które przyjadą dziś wracają dopiero jutro, najczęściej wyjeżdzają wieczorem. Wynika to z faktu tego, że większość pracowników chcących jechać do Polski kończy pracę po południu.

Ceny przewozów do Niemiec.

Ceny za przejazd są bardzo rozstrzelone, głównie zależne od miejsca odbioru pasażera i miejsca docelowego. Bezośredni wpływ na cenę mogą mieć aktualne ceny paliwa, które niestety bardzo aktywnie się zmieniają. Orientacyjnie koszt przejazdu na trasie Bydgoszcz - Stuttgart to cena od 280 - 340zl za bilet w jedną stronę.

Szukaj zawsze pewnych przewoźników, sprawdzaj opinie, abyś dojechał bezpiecznie do celu!
Powodzenia w nowej pracy ;)

Pozdrawiamy :)
Firma przewozowa Zetbus.pl


Inne artykuły
sklep internetowy w niemczech czy to na pewno dobry pomysl
cechy idealnej opiekunki pracujacej w niemczech
kiedy poinformowac przelozonych ze jestes w ciazy
dyskusyjny rynek pracy

Testy
TEST
Praca i biznes - test z języka angielskiego
TEST
Test o geografii świata
TEST
Owoce - test z języka angielskiego
TEST
Sklep papierniczy, papeteria - test z języka angielskiego

Komentarze:
No, właśnie najważniejsze, żeby bezpiecznie dojechać.
Teraz Covid. Przechlapane.
Coś się zmieniło przez te lata? Transport funkcjonuje sprawnie z tego co się orientuję.
Komentarz: