Żółte dywany we wnętrzu: słońce w Twoim domu!

Data publikacji: 2020.06.24

Żółte dywany we wnętrzu: słońce w Twoim domu!

Żółty jest najcieplejszym kolorem i kojarzy się przede wszystkim ze słońcem, latem i radością. Dlatego dywan zrobiony w odcieniach żółci będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zmęczeni są pochmurnymi dniami. Również ten kolor budzi energię, daje żywiołowość i twórczą inspirację. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest łatwo wybrać otoczenie dla żółtego dywanu, ale w rzeczywistości tak nie jest - dzięki niemu można stworzyć wiele oszałamiająco pięknych kombinacji, dających różne, czasami zaskakujące efekty.


Z czym łączyć żółty dywan?

Cieplej

W połączeniu z innymi ciepłymi odcieniami, takimi jak beż i brąz, w połączeniu z meblami z naturalnego drewna, żółty tworzy przytulne, podświetlone pomieszczenie. Jest doskonały do sypialni czy salonu. Rozjaśni pomieszczenie jednocześnie podkreśli jego ciepły, domowy charakter.

Chłodniej

Dla uzyskania chłodniejszej i świeższej atmosfery, warto zwrócić uwagę na harmonijne połączenie z błękitem lub zielenią, przypominające morze, piasek i bujną południową roślinność. Takie świeże, morskie połączenie pięknie wygląda w nowoczesnym i klasycznym salonie. Gdzie odpoczynek po pracy będzie przypominał wakacje na rajskiej plaży.

Klasycznie

Biały i szary wyglądają równie dobrze z żółtym. Na tle monochromatycznych ścian i mebli, żółty dywan będzie jasnym i niemożliwym do przeoczenia akcentem. Może być wspierany przez wszelkie inne akcesoria pokojowe, takie jak dekoracyjna poduszka na sofę lub zasłony na okna. Takie rozwiązanie sprawi, że klasyczne i stylowe pomieszczenie nabierze „pazura”, charakteru. Żółte elementy dodadzą świeżości i pozytywnej energii jednak nie zatracą eleganckiego i klasycznego wyglądu pokoju.

Żółty dywan - w jakim pokoju?

Żółte dywany tego typu - https://dywanowy24.pl/kolor/dywany-zolte/ mogą być bezpiecznie używane w każdym pomieszczeniu, czy to w salonie, kuchni, łazience, czy pokoju dziecięcym. Ponadto udowodniono, że kolor ten jest ożywczy i ma pozytywny wpływ na aktywność mózgu.

Ten kolor doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnym jak i bardziej klasycznym wnętrzu. Jest często wybierany w monochromatycznym salonie aby ożywić wnętrze, w korytarzach czy przedpokoju aby rozświetlić niewielką przestrzeń, ale przede wszystkim w pokojach dziecięcych. W pokoju małych łobuziaków żółty pobudza kreatywność, dodaje energii i sprzyja zabawom i harcom.

Warianty

Żółte dywany występują w wielu formach, kształtach i odcieniach. Ostatnio dużą popularności cieszą się dywany w kolorze musztardowym. Nie widać na nich zabrudzeń, są łatwe w utrzymaniu a ich nieco przygaszony kolor doskonale pasuje do wielu wnętrz.

Jeśli nie chcesz monochromatycznej żółci- nic straconego. Geometryczne wzory, zawijasy, zygzaki- wszystko to, i wiele więcej, znajdziesz na dywanach. Możesz w ten sposób połączyć kilka kolorów, tu niezwykle popularne są połączenia żółci, bieli i szarości. Takie zestawienie kolorystyczne jest czyste, schludne jednak nie nudne i oklepane.

Żółty dywan stanie się powiewem świeżości i radości w Twoim domu. Zależnie od pomieszczenia i wybranych dodatków możesz tworzyć szalone, barwne wystroje lub klasyczne z nutą optymizmu i radości. Żółty kolor rozjaśni każdy ponury dzień, doda Ci energii i odświeży każde wnętrze.

  Start    Artykuły    Lista    Kategorie