Link:


Testy matematyczne online

Wybierz jedną z opcji

Testy z matematyki online

Jest to strona z testami matematycznymi, gdzie szybko i w prosty sposób można nauczyć się matematyki.

Jak rozpocząć?

W menu z lewej strony są umieszczone kategorie testów. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, a następnie test i już można uzupełniać działania. 
Testy można wykonywać na dwa sposoby. Albo od razu uzupełniamy wszystkie pola i klikamy sprawdź. Taki sposób może być używany w szkołach. Uczniowie wypełniają odpowiedni test a następnie klikają przycisk sprawdź w obecności nauczyciela. Ostatecznie naciśnięcie przycisku sprawdź pokaże właściwą punktację, liczbę pomyłek i wynik testu. 
Drugi sposób, to klikanie sprawdź po uzupełnieniu pojedynczego pola. Ten sposób używamy raczej do nauki. 

Nie ma znaczenia który sposób wybierzemy, ale jeżeli zależy nam na czasie, to lepiej używać sposobu pierwszego. 

Wydruk szablonu

Jeżeli potrzebujemy test w formie papierowej, możemy to uzyskać przyciskiem "drukuj szablon". Aby to uzyskać wystarczy kliknąć w menu, na odpowiednim teście. (można kliknąć kilka razy, w celu wylosowania odpowiednich zadań). Następnie przyciskamy przycisk "Drukuj szablon". Powinien się wydrukować pusty szablon z polami do uzupełnienia. 
Wzór takiego sprawdzianu możemy również uzyskać klikając symbol drukarki obok właściwego testu.

Kto może zapisać się w rankingu?

Dla każdego testu istnieje niezależny ranking. Aby zapisać się w rankingu nie wystarczy poprawnie wypełnić test. Nie można również popełnić ani jednej pomyłki. Osoby, które popełniły pomyłkę, nie mogą zapisać się w rankingu. 

Link do testu

Aby uzyskać link do właściwego testu należy kliknąć na teście a następnie skopiować adres z pola "Link" pod spodem Menu głównego. 

 

testy matematyczne klasa 1 testy z matematyki klasa 5 test z matematyki online gimnazjum zadania z matematyki gimnazjum pdf testy z matematyki klasa 6 pdf testy matematyczne na rozmowie kwalifikacyjnej zadania z matematyki gimnazjum matematyka testy osmoklasisty testy z matematyki klasa 4 zadania z matematyki klasa 6 testy z matematyki klasa 2 matematyka testy online testy matematyczne klasa 4 testy z matematyki online klasa 6 testy matematyczne klasa 7 testy z matematyki online klasa 4 testy matematyczne klasa 8 testy z matematyki matematyka testy gimnazjalne zadania z matematyki klasa 3