Rank Youtube Videos - subscription rankings AlbaniaBest of YouTube Albania

Channel: Country:   Language:

Youtube subscribers Ranking Albania
$01$02$03$04$05$06$07$08

Browse channels:

Last update: 2017.07.28
1
thisisnoizyAL
www.thisisnoizy.com

461 815 
subscribers
2
TopChannelAlbaniaAL
Top Channel është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë territorin e vendit

News & Politics

279 491 
subscribers
3
RTV KLANAL
KANALI ZYRTAR I TVKLAN (TELEVIZIONI KOMBETAR KLAN) Official channel of TVKLAN Sh.a Televizioni Kombetar Klan Televizioni privat me i madh ne Shqiperi Aleksan...

From TV

202 131 
subscribers
4
DigitalbAL
Platforme Dixhitale Tokesore dhe Satelitore DIGITALB, filloi transmetimet më 15 Korrik 2004, si një ndër të parat platforma Digitale tokësore në Europë, duke...

From TV

114 182 
subscribers
5
PhatooniAL
I'm Faton Islami I will soon start shooting pranks,adventures,short films,vlogs,etc! All rights on copyright reserved Verified account by Youtube and Google+

32 962 
subscribers
6
Kolopucat.tvAL
Kolopucat EPE EPE është nje serial edukativ i krijuar 100% Shqiptar

Animation

25 611 
subscribers
7
xfactoralbaniaAL
X Factor Albania is the Albanian version of The X Factor, adapted from the original UK series to find new singing talent

From TV

21 446 
subscribers
8
GoldCinemaAlbaniaAL
Gold Cinema Albania is a Channel where you can find the gold films of the cinema in Albania

20 017 
subscribers
9
MAD AlbaniaAL
MAD Albania është pjesë e MAD Media Group, një media muzikore dhe grupim shërbimesh i suksesshëm, formuar në 1996 dhe që transmeton në Greqi, Qipro dhe nëper...

11 722 
subscribers
10
Johnny ProkoAL
Just a hopeless kid with no future taking on the streets of Cesena, Italy

5 741 
subscribers
11
QSCDanceOfficialAL
Official Channel Andi Murra Quest Style Crew

4 843 
subscribers
12
VodafoneALAL
Mirësevini në kanalin zyrtare të Vodafone Albania në Youtube

Tech

3 607 
subscribers
13
Telekom AlbaniaAL
Mirësevini në kanalin zyrtar të Telekom Albania në YouTube

1 402 
subscribers
14
Romario TilaAL

1 196 
subscribers
15
Artists MenagerAL
PRINCIPATA E ARTIT ALBANIAN BEATS HIP-HOP / RAP/ R&B/ FREE STYLE/ INSTRUMENTAL /LYRICS/ AND MORE KONTAKT:principataeartit@gmail.com _ █ █ _

1 175 
subscribers
16
EndriM91AL
EndriM91 Copyright © 2011-2015

1 003 
subscribers
17
PRINCIPATA E ARTIT PRODUCTIONAL
HELLO TO ALL, I AM a beatmaker FROM ALBANIA AND MY NAME IS ARTY LIKE CREATING MUSIC, AND GENRES that I like MOST OF THESE ARE HIP-HOP, RAP, R & B ,INSTRUMENT...

1 001 
subscribers
18
ALBtelecom AlbaniaAL
Gjigandi i telekomunikacionit shqiptar ofron komunikim cilësor në telefoninë fikse, telefoni celulare, ADSL, Akses Internet të Dedikuar, Dial-up, Intranet, s...

982 
subscribers
19
Albeu.comAL
Albeu.com është portal i pavarur, me seli në Tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003

844 
subscribers
20
Visit AlbaniaAL
This is the official channel of Albanian National Tourism Agency www.albaniantourism.com, In the heart of the Mediterranean, on the Adriatic and Ionian Seas,...

714 
subscribers
21
Kliti TeknoAL
In my channel you can see all my fantazi and all my creation about football Engioy my video

603 
subscribers
22
LeoTv 22AL
There Can Found Everything

476 
subscribers
23
zeroalb1AL
albania ..

364 
subscribers
24
AmiEventCompany's channelAL

344 
subscribers
25
SeldiFierAL

301 
subscribers
26
Endri KasmiAL

242 
subscribers
27
Redinjo OfficialAL
Redinjo Official

208 
subscribers
28
BKTOfficialAL
The first branch of Banka Kombëtare Tregtare was established in Durrës on 29 November 1925, in the historical building where today's BKT Durrës Branch is sit...

154 
subscribers
29
Saranda WebAL
Saranda Web - kanali promocional i Sarandes Saranda Albania Viyitoni websaitin http://www.sarandaweb.al/ Na kontaktoni ne faqe faqen facebook http://www.face...

118 
subscribers
30
EdonAL
Edon | Albanian | 14

46 
subscribers
31
Ogilvy AlbaniaAL
Ogilvy Albania was established in 2006 and in late 2009, it became part of the Ogilvy Group Greece

45 
subscribers
32
eRrallēAL
Blogu eRralle.com shpërndan kuriozitete & materiale të rralla.

38 
subscribers
33
SGALB2010AL
Banka Societe Generale Albania Video Gallery

35 
subscribers
34
Saranda AlbaniaAL
facebook.com/saranda.albania instagram.com/saranda.albania

25 
subscribers
35
Irvi HykaAL
Born on June 19th, 1992 in #Durrës, #Albania

21 
subscribers
36
Sheraton TiranaAL

21 
subscribers
37
MPAY AlbaniaAL
MPAY bën të mundur për herë të parë kryerjen e pagesave nga telefoni juaj celular

21 
subscribers
38
Kaymu AlbaniaAL

14 
subscribers
39
Crédit Agricole AlbaniaAL

10 
subscribers
40
Gazeta StartAL
Gazeta Start - WebTV


subscribers
41
Fibank AlbaniaAL


subscribers
42
unionAL
Union Bank's youtube channel


subscribers
43
YELLOW CABAL


subscribers
44
Alket BashaAL


subscribers

Try something new!
Ranking polskich youtuberów Ranking subskrypcji youtube Ranking youtube Youtube rank youtube subscriptions ranking ranking subskrypcji youtube 2015 youtube subscribe rankings youtube channel subscribe rankings youtube world subscriber rankings Ranking of Polish YouTubers, Ranking de los usuarios de YouTube en España ranking de los usuarios youtube con mas suscriptores cual es el youtube con mas suscriptores lista de youtube con mas suscriptores la persona en youtube con mas suscriptores youtube con mas suscriptores del mundo