Jak poprawić jakość wody pitnej w gospodarstwie domowym?
Przez wiele lat woda kranowa w Polsce pozostawiała wiele do życzenia. Nie tylko nie zawsze była smaczna, ale też nie mogliśmy mieć pewności, czy jej picie bez przegotowania nam nie zaszkodzi.
W ciągu ostatnich dwóch dekad sytuacja ta uległa zmianie. Na mocy wprowadzonych przepisów woda wodociągowa musi mieć ściśle określone parametry – takie, by była całkowicie bezpieczna dla zdrowia, nawet jeśli wypijemy ją prosto z kranu. Czy zatem istnieje potrzeba filtrowania wody z domowego przyłącza?
Dlaczego warto stosować filtry do wody w swoim domu?
Woda wodociągowa pozostaje pod stałą kontrolą inspekcji sanitarnej. Nie powinna zawierać żadnych potencjalnie szkodliwych substancji w ilości istotnej dla ludzkiego zdrowia. Co nie oznacza jednak, że nie zawiera ich wcale. Co więcej, możemy spodziewać się pogorszenia najlepszej jakości wody na ostatnich odcinkach jej drogi do naszych kranów – może bowiem zdarzyć się, że ulegnie zanieczyszczeniu w dawno niewymienianych w bloku mieszkalnym rurach. W tej sytuacji warto zainteresować się takimi urządzeniami, jak np. filtry Brita.
Gwarancją jakości produktów Brita jest niemiecka precyzja ich wykonania i długoletnie doświadczenie producenta. W ofercie firmy znajdziemy wiele rozwiązań do zastosowań domowych. Filtry Brita można zainstalować bezpośrednio przy baterii kuchennej, stosować je w specjalnym dzbanku na wodę lub umieścić w ekspresie do kawy. W każdym przypadku oczyszczają wodę pitną z cząsteczek zanieczyszczeń stałych, drobnoustrojów, substancji chemicznych, które pogarszają walory organoleptyczne napojów oraz jonów odpowiedzialnych za tworzenie się kłopotliwego kamienia w urządzeniach AGD.
Czy elektryczny dystrybutor wody poprawia jej jakość?
Wartym rozważenia sposobem na podnoszenie jakości wody pitnej w gospodarstwie domowym jest zakup specjalnego dystrybutora. Woda z takiego urządzenia jest dokładnie tą samą, która płynie w domowej instalacji. Innymi słowy – nowoczesny elektryczny dystrybutor wody nie wymaga zakupu specjalnych butli i nie generuje problemów związanych z ich transportem, przechowywaniem czy częstą wymianą. Niewielkie, eleganckie urządzenia nablatowe pobierają wodę kranową i poddają ją równie zaawansowanemu oczyszczaniu, jak filtry Brita.
Oczywiście inwestycja w elektryczny dystrybutor wody nie miałaby sensu, gdyby zapewniał takie same rezultaty, jak filtr podzlewowy. Możliwości takich urządzeń są o wiele większe, ponieważ oprócz filtra mają system ogrzewania, chłodzenia, a często także butlę z dwutlenkiem węgla. Dzięki temu woda z dystrybutora domowego może być:
- schłodzona, idealna do picia bez jakichkolwiek dodatków lub np. z cytryną i listkami mięty,
- gorąca, dzięki czemu można szybko zaparzyć z jej wykorzystaniem herbatę czy kawę,
- gazowana, wspaniale orzeźwiająca dzięki uwielbianym przez wszystkich bąbelkom.
Domowy dystrybutor do wody gazowanej, zimnej i ciepłej to zatem nie tylko świetny sposób, by podnieść jakość kranówki, ale by zachęcić wszystkich domowników do regularnego picia wody, która – jak wiadomo – nawadnia organizm najlepiej spośród wszystkich napojów.
|
|